ראוטר מ-012 (פרטנר) או לקנות

soooof

New member
ראוטר מ-012 (פרטנר) או לקנות

שלום לכולם,
עברתי לאחרונה ל-012 (פרטנר) למהירות של 100MB. את המודם-ראוטר שיש לי היום אני צריך להחזיר לבזק.
012 הציעו לי לקנות מהם מכשיר d-link-256 שתומך ב-AC ב-576 ש"ח (ב-36 תשלומים).
השאלה אם במחיר הזה אפשר לקנות משהו יותר טוב? למשל TP-Link Archer
האם נכון שמודם-ראוטרים שנמכרים בישראל לא מקבלים עדכונים?
הדבר שהכי חשוב לי הוא הטווח של ה-wifi ולא אכפת לי לשלם קצת בשביל זה.
אני צופה המון בתוכן באינטרנט. לא משחק.

תודה!

rafid1

Active member
מנהל
נכון, הסיכוי לעדכון גרסה מקומית למודם-נתב - קטן

יש רשימת מומלצים כאן (חלקם זולים יותר):
http://www.netcheif.com/Articles/VDSL_Router/VDSL_Router.htm
אגב, אם היית מרוצה מהנתב של בזק - הייתי מנסה לגשש מולם מה ה"קנס" על אי החזרה, ואם משתלם, ממשיך איתו או הופך אותו למודם, ומשתמש בנתב נוסף אוניברסאלי (ללא מודם).

soooof

New member
עדיף בחו"ל?

האם לנוכח המגבלה בעדכונים עדיף לקנות בחו"ל? (עכשיו זה קצת מאוחר לי מדע כי צריך אוטוטו להחזיר את הנתב של בזק). בזק דורשים 350 עבור הנתב לפי מה שהבנתי.
&nbsp
ומדוע "d-link-256" לא מופיע ברשימה ששלחת? הוא לא טוב?

rafid1

Active member
מנהל
כי הוא מושכר רק בבזק...

ברשימה יש כאלו שגם ניתנים לרכישה בשוק החופשי.
לא בטוח שעדכון גרסאות זו דרישה הכרחית (למרות שעדיף) לטובת החלטה אם כאן או בחו"ל. שיקול שלך.
אישית הייתי מזמין את הכי זול בEBAY יד 2 אפילו כמודם ומוסיף נתב נורמאלי... ( או עובר להוט...)
&nbsp
&nbsp

soooof

New member
תמיכה ב-AC

אני רואה שלא כל מה שברשימה תומך AC. אני מבין ש-AC זה תמיכה בשני תדרים/ערוצים אבל מה המשמעות של זה תכלס?
&nbsp
ומה היתרונות של לקנות נתב נפרד מהמודם? ראוטר "נורמלי" יתן לי טווח wifi יותר טוב?
&nbsp

rafid1

Active member
מנהל
AC - מהירות גבוהה יותר

N - רק עד 300, AC - תלוי בציוד, המינימום היום - AC1200 (300+833. בשני התקנים יש מצב לתמיכה בשני התדרים 2.4 ו 5.
כן, בד"כ נתב נפרד יהיה איכותי יותר, ועם ממשק WAN סטנדרטי שמאפשר שימוש עתידי גם בהוט למשל.

soooof

New member
המלצה

תוכל להמליץ על מודם תומך VDSL ועל נתב AC שנחשב עם עוצמת וייפיי חזקה לקנייה בארץ?
&nbsp
&nbsp

soooof

New member
תודה ועוד שאלה לידע כללי

תוכל להסביר מדוע עדכוני קושחה לא מגיעים למכשירים שנקנו בישראל? האם זו מגבלה שהרשויות מטילות?

rafid1

Active member
מנהל
שוק קטן

זה לא "חוק"... פשוט ליצרנים שנתבקשו לתת קושחה יעודית שמתאימה לדרישות משרד התקשורת - לא משתלם להתעסק איתנו.
יש יבואנים (כמו אדימקס/פיקוק) שכן מעדכנים פה ושם. תלוי בכמות המכירות כנראה.
לפעמים קושחות מהיתרן או צד שלישי גם טובות. בתיוד בזק המצב קשוח עוד יותר - ורק הם יכולים לעדכן.

soooof

New member
tp-link archer vr600

ראיתי את המודם-ראוטר הזה: tp-link archer vr600. האם הוא מתאים לתשתית בזק?
לפי מה שאני מבין הוא תומך ב-AC, ב-VDSL וב-vectoring.
&nbsp
&nbsp

rafid1

Active member
מנהל
מישהו כאן טרח ועשה רשימה, נכון? אז למה לשאול שאלות מיותרות?

soooof

New member
את הרשימה אני מכיר

יש דברים שלא מוזכרים בדף שהפנית אליו - למשל שבלי vectoring בזק לא יעבוד או לא יעבוד טוב.
אני פשוט מבקש המלצה על משהו שעובד טוב בלי הפתעות. לא צריך להתרגז - אם אתה לא אוהב את השאלות פשוט אל תענה

למעלה