ראיתי פרומו של הרעיון עם אביתר בנאי

ראיתי פרומו של הרעיון עם אביתר בנאי

אתם ראיתם איזה דוס הוא, אני בשוק. טוב, תנועת ההתחזקות והכניסה לאוהלה של תורה בקרב אומנים ישראלים מורגשת היטב בשנים האחרונות. דבר שלא קורה בקהילה העסקית, בעיתונות, בקהילה האקדמית ובעצם בשום מגזר בעל השפעה. כלומר יש שם דתיים אבל דתיים מבית. חוזרים בתשובה יש רק בקרב אומני הבמה. למה? השאלה הזו מסקרנת דווקא לנוכח העובדה שאומנים נתפסים כמגזר האנטלגנטי

משמרותי

New member
באמת למה?

ודווקא כשהעולם נעשה כפר קטן וקוסמופוליטי? אולי אצל אהוד בנאי התשובה בשירו "א יידשע רסטהמן". ממליץ לך להאזין כחלק ממחקרך בנושא... ובקשר למאיר,תקרא את הכתבות שבמעריב...

מהכתבה בסופשבוע של מעריב אני מחכה רק לדבר אחד

לספר שתוציא שירז. עושה רושם שבסופו של יום, החוליות הכי חזקות בעמוד השדרה הפתלתול שנקרא משפחת אריאל שייכות לשירז. והכל מקופל בשמך - שיר רז.... יום אחד אולי תגלי לנו את כל הסודות. טוב אולי לא את כולם אבל רז אחד או שניים...

משמרותי

New member
שמרתי

זה רק בעיתון,אולי מחר זה יהיה באתר של מעריב. למה אתה לא מתקשר?שלחתי לך ס.מ.ס חשוב!

אוקיי ראיתי, נדבר מחר

אני הבנתי למה אומנים נוטים לחזור בתשובה בשנים האחרונות הם אלה שמתעסקים בכנות בשאלה "מה לאזעזל קורה כאן" אומנם גם אני ופרופ' אומן מתעסקים, אבל ממקום מתנשה מעט, שואלים שאלות ממקום נטראלי כאילו שאנחנו לא חלק מההתרחשויות. אפשר להבין את זה דרך הציטוט ההוא של שייקספיר אבל עם שינוי קטן. שייקספיר אמר שהעולם במה ואנחנו שחקנים. זה נכון, ואני יושב בקהל, וגם פרופ' אומן. אומנים לעומת זאת מערבים רגשות ושואלים שאלות קשות באופן שבו הילדים עושים זאת, ומהמקום הזה פשוט קשה יותר להתמודד עם העומס הזה של הזוואה. אם הייתי אומן בטוח הייתי דוס אבל אני לא אומן ופרופ' אומן דוס מסיבות אחרות לגמרה מאלה של האומנים.

תודה!

אבל לא חותמת על עניין החוליה החזקה... מחכה כמוך ליום שאוכל להוציא את הספר שלדעתי ישנה תפיסות עולם, עוד חזון למועד.

למעלה