ראשית, בהצלחה גדולה לפורום, רעיון מבורך...

• פותח הנושא ll20
  • פורסם בתאריך

ll20

New member
ראשית, בהצלחה גדולה לפורום, רעיון מבורך...

שנית, ברצוני לעלות את הסוגייה הראשונה העומדת בפני כל סטודנט למשפטים אשר נמצא בתהליך בחירת מקום ההתמחות שלו. מה עדיף? משרד גדול, בינוני, נישה? ציבורי או פרטי? אשמח לתגובות ודעות

shno

New member
תודה רבה ../images/Emo13.gif

בשאלת העדפת מקום התמחות - קצת קשה לתת המלצה גורפת כי התשובה נגזרת מכל כך הרבה משתנים, שרובם מאוד אישיים לגבי כל מתמחה ומתמחה. האם יש תחום מועדף עליך שבו אתה רוצה להתמחות (ישנם תחומים שהתמחות בהם היא רק במשרדים קטנים)? האם יש מיקום מועדף בארץ? האם גובה המשכורת חשוב (כלומר, חשוב זה בטוח, השאלה עד כמה - אין דין מתמחה רווק וצעיר כדין מתמחה נשוי עם משכנתא וילד)? מה המיקום הגאוגרפי (משרדים גדולים - יש בעיקר בתל אביב, מעט בירושלים וחיפה, שירות ציבורי - משתנה מאוד האם מדובר בבימ"ש, משרד ממשלתי, חברה ממשלתית וכד' - וזה לזה חשוב המיקום הגאוגרפי). בקיצור - אין פה תשובה קצרה ופשוטה. פשוט לנסות להבין מה מעניין אותך, מה תרצה לעשות "כשתהיה גדול" (מבחינת תחום ההתמחות), ולדעתי זה צריך להיות הקו המנחה הראשי. צריך לזכור שההתמחות היא זמנית מאוד - בסה"כ שנה. אבל ההתמחות נשארת איתך (אלא אם תבחר במהלך הקריירה לעשות הסבה לתחום חדש). לכן התחום נראה לי הנקודה החשובה ביותר שממנה צריך להתחיל. בהצלחה!

SHAI679

New member
אם אני אגיד "שלום ובהצלחה" יתבעו אותי?../images/Emo6.gif

Acct

New member
הגודל לא קובע.

וזה נכון גם לעניין ההתמחות

למעלה