רגישות גבוהה בקצות האצבעות

BELEZA

New member
רגישות גבוהה בקצות האצבעות

אני בן 38, הרגישות התחילה לפני שנתיים וחצי ומורגשת בעיקר בשעות הלילה אבל במינונים שונים במשך כל היום. קשה לי לגעת בדברים יבשים כמו צמר, נייר טואלט - זה עושה לי צמרמורת ותפיסות חזקה בשיניים ובלסת. מעוניין לדעת למה הדבר קשור והיכן כדאי להבדק

ברר.. עשית לי צמרמורת

אינני מכירה תופעה מוגדרת של יובש באצבעות כחלק ממחלה מסויימת. אבל אם זה קשור לתחום רפואי כלשהו, אז זה כנראה לנוירולוגיה. בינתיים אני יכולה סתם לזרוק ניחוש מושכל: אולי זוהי התחלה של תסמונת התעלה הקרפלית? תופעה של עצב של שורש כף היד שנכלא בין שני גידים. או אולי תוצאה של לחץ של חוליות עמוד השדרה הצווארי על עצבי היד? אולי אתה ישן על היד וזה לוחץ שם על איזה עצב? ואולי זה קשור למזג האוויר? אני מקבלת צמרמורות מחומרים יבשים כאשר האוויר הוא יבש ויש חשמל סטאטי. אני מציהה להיבדק בהתחלה על ידי נוירולוג. אם הוא לא ימצא כלום, אפשר לנסות טיפול של דיקור סיני, שעוזר הרבה פעמים נגד תחושות דגדוג ונמלול למיניהן.

BELEZA

New member
תודה

נראה לי שיש קשר לשינה, אני ישן די מכווץ ונשען על היד. הרגישות היא יותר בציפורניים עצמם - במפגש בין קצה עור הציפורן הפנימי לאצבע. כמו כן ישנה הרבה נוקשות בפרק כף היד עצמו

למעלה