רגישות ללקטוז

טוטס

New member
רגישות ללקטוז

שלום לכולם! כבר מס' שנים אני סובלת מכאבי בטן ובחילות קשות. עוד מס' ימים אני אמורה לעבור בדיקת רגישות ללקטוז משום שכבר שנתיים בערך אני לא מסוגלת כ"כ לעכל מוצרי חלב (לא שותה חלב כלל, גלידות, שמנת וכ'ו). אך יש לי מס' שאלות בנושא: 1. מעיון בפורום הבנתי שיש רגישות ללקטוז וחסר לקטוז - מה בדיוק ההבדל בין שניהם והאם זו בדיקה אחת שמנפה את 2 הבעיות השונות? 2. אני אמורה לעבור בדיקת נשיפה - ואם מישהו יודע כיצד היא מתבצעת אשמח לשמוע
3. הבנתי כי לקטוז נמצא לא רק במוצרי חלב. במידה וימצא כי אכן זו הבעיה שלי האם יש מקום בו ניתן למצוא רשימה עם כל המזונות הללו? 4. ושאלה אחרונה - האם במידה ולא אוכלים שבוע לקטוז, עדיין יכול להיות שימשיכו הבחילות והכאבים או שבמידה וזה עדיין ממשיך סימן שלא הרגישות היא זו שגרמה לכך? מצטערת על הצפת השאלות....ותודה למי שיכול לענות!!

kivity

New member
לקטוז

שלום אם כך רק להבהרת הענינים כאבי בטן על רקע של חסר לקטטאז במעי אינה תגובה אלרגית קימת גם אלרגיה לחלב שהנה על בסיס רגישות לחלבוני החלה ולא לסוכרים לגבי מהות הבדיקה תצטרכי לברר זאת במכון גסטרו שם נעשית הבדיקה נכון לומר כי אם בעיות הבטן נמשכות סביר להניח כי הבעיה אינה רק משנית לחסר לקטאז פרופ' קויתי

daniela21

New member
תשובות

* עשיתי את בדיקת הנשיפה (גם לפרוקטוז וגם ללקטוז). נותנים לך בהתחלה לשתות משהו ממותק בכוס (מאוד..) ולאחר כל חצי שעה מרגע השתייה את צריכה לנפח בלון מגומי, בו בודקים את ריכוז המימן בנשיפה. לא יודעת אם אמרו לך, אבל צריך להיות בדיאטה יום קודם (יש רשימה מה אסור ומה מותר). * רגישות ללקטוז=חסר באינזים לקטז. המחסור באינזים גורם לרגישות. * לקטוז נמצא גם בתרופות שונות (מניסיוני, כמעט בכל הכדורים לאלרגיה..) נמצא כתוספת למאכלים מסוימים וכו' - באתר גסטרו של איכילוב יש רשימה יותר מפורטת וגם שם מצויינת הבדיקה, אופן ביצועה וכו'. במידה וישנה רגישות, אולי מומלץ גם להיעזר בדיאטנית. * בקשר לכאבי הבטן: אם הבעיה שלך היא "רק" חסר באנזים לקטז, כאבי הבטן כלל לא אמורים להתרחש אם אינך אוכלת דברי חלב. אולי אוכל לתרום לך מניסיוני ולהציע לך לבדוק יותר לעומק את מקור כאבי הבטן. לי היו כאבים גם כשהפסקתי לחלוטין לצרוך חלב ובסוף התברר שמדובר בצליאק (והצליאק זו היתה גם הסיבה למחסור בלקטז). תרגישי טוב!

למעלה