רגעים של אושר

my sunshine

New member
רגעים של אושר

פעם, היו מפוזרים כסאות,על הטיילת,בחוף ימה של תל אביב. כסאות פלסטיק לבנים ,של "עבודי". היינו הולכים אני ו"היא"--"לשבת על השקיעה". בדרך כלל ,היינו מביאים תרמוס של קפה ומדברים קצת, בעיקר נהנים ממין "יחד-לבד", אני הייתי מדליק סגריות בזוגות ונותן לה אחת,ואז מעביר לה לגימה מהקפה בכוס האחת של התרמוס. "היא" הייתה אוהבת במיוחד את הרגעים האלו וגם אני. לפעמים היה לה מבט שכזה...שכבר ידעתי לזהות. היא אמנם היתה איתי,בגופה, אך יכולתי להרגיש איך בשלב מסויים מחשבותיה רחוקות ,רחוקות.. נודדות, למחוזות אחרים. לרוב כשהייתה חוזרת ,היה משתנה לה מצב הרוח..תלוי לאיפה הלכה. היה סתיו. אין ,אין כמו השקיעות של הסתיו ,ענבריות,אדומות.ועננים יפיפיים ,באופק. ישבנו ושתקנו ,קרובים ורחוקים ,ידי נשענת על מסעד כיסאה ומוסיקה מרחפת בחולשה - באה וחולפת עם הרוח ,ממסעדה קרובה או מרכב של נהג חרש. לפנינו ,על החוף ממש ..השתובבו להם בחור ובחורה ,יפים ועליזים באביב אהבתם. הבחורה במכנסי שרוואל לבנים ושיער שחור מתנופף ,הבחור בג’ינס מקופלים כשרזונו נראה ,באין חולצה. "היא" חזרה...ומיד שחזרה אמרה : "תראה,תראה איך השניים האלו מאושרים ! " משפט פשוט לכאורה ,מפרגן לזרים גמורים. סיכה קטנה ננעצה אצלי בלב, כאילו..כאילו אני נכשלתי..אני איני גורם לאושר. שתקתי..מה יש להגיד ? הדלקתי זוג סגריות ונעצתי אחת בפיה. מזגתי עוד קפה חם לכוס המשותפת, לגמתי והעברתי לה גם. חייכתי אליה ברכות וכשהסתכלה אמרתי: "מאחורינו יש מלון... בקומה שביעת ,זוג בגיל הארבעים משקיפים מן החלון. הבעל,הוא קרוב יותר אל החלון ומעשן סיגר. באותה יד הוא מחזיק בכוס יין בורגונדי,אדום ומשובח. האישה...היא נשענת עליו ...ככה קצת מאחור ויחד הם צופים כמונו מערבה. הם...הם אינם רואים כלל את הזוג על החוף. הם מסתכלים עלינו. "והאשה" ,כך המשכתי לספר, "היא אומרת לבעלה..תראה, תראה את השניים על הכסאות , תראה איך שהם מאושרים ,אפשר כמעט להריח את אהבתם עד כאן, איך הוא מחייך אליה ומפנק אותה." "במלון שלצידינו" ,הוספתי.. "שם , בקומה שלוש עשרה ,איש עסקים עומד ומשקיף מן החלון. במשקפת שנוסעת איתו לכל מקום, משקיף לבדו. הוא אינו רואה כלל את הים, הוא.. הוא מסתכל על הזוג במלון שמאחורינו וחושב לעצמו... איך ,איך הם מאושרים הזוג בני הארבעים .., איך האישה נשענת ברוך על בעלה האנין..וכמה רומנטיים הם , ככה כשהם משקיפים על השקיעה. "היא" שלי..הקשיבה בשקט ,כשסיימתי נישקה אותי על שפתיי. ואמרה.. אני מאושרת, רק שלא שמתי לב . קיבלתי ב

למעלה