רגע זלי״ז

Sigal H

New member
רגע זלי״ז

אז אתמול, כמו ילדה טובה, הלכתי להתחסן נגד שפעת. בעוד האחות מתקרבת עם המזרק היא הרגיעה אותי שלא צריך להתרגש, הדקירה תכאב רק קצת, ולי יצא מכל הלב ״פחחח, זה לא נחשב כאב״.

אכן, צריך להמציא אוצר מילים נרחב יותר

אני מוצאת שהמילה כאב מוגבלת עד כאב

--
כל הכבוד לך על החיסון. מעולם לא עשיתי אז לא יודעת. יש חומרים שכשמזריקים אותם הם גורמים לתחושת שריפה וחשוב שיגידו את זה לפני. וזריקה בשריר בעיקר אם מכווצים אותו גם יכולה לגום לאי נעימות במשך כמה ימים.

ואני מבינה שכל זה בכלל לא בסקאלה של ההגדרה "כאב" עבורך.
אז מי מתנדב להמציא מילים?

גם הטבלה הזו של הסקאלה של כאב אני מוצאת שהיא לא הכי מספקת.

Sigal H

New member
היא טובה לאנשים

שלא מבינים שיש יותר מסוג אחד או שניים של כאבים.

שמעתי פעם ראיון (כותבת ממיטב זכרוני הרעוע) עם מישהי שהגיעה למיון והתבקשה לדרג את רמת הכאב. אמש, היא זוכרת, הייתה לא רחוק משם תאונה קשה עם פצוע אנוש שנגרר על הכביש מהמשאית כמה מטרים. בהשוואה לזה היא דירגה את כאבה כ-3. שלחו אותה הבייתה. אחרי שהתייעצה בבית או עם חברה טובה חזרה לרופא והפעם ציינה שהכאב שלה הוא 8 (היא אמרה אמת בשתי הפעמים, רק סדר הגודל השתנה). פתאום שמו לב אליה והתחילו לבדוק.

אולי אחת מהמסקנות היא שקנה המידה אמור להיות של אדם בריא ממוצע, כדי שאנשי מקצוע בריאים יוכלו להבין את המצב לאשורו.
לא שאני יודעת איך נראה הסולם הזה, מעולם לא הייתי בצד השני של הסטטיסטיקה.

מעולם לא התחסנת?

האחות הייתה מתוקה והזריקה ממש לאט. היו כאבים באיזור אתמול, עכשיו אני בעיקר חלושה מאוד - לא יודעת אם מהחיסון או ממזג האוויר. אין אוויר. מזל שחיוכים יש.

הרפואה חייבת לאמץ את מדד האובייקטיבי שלך

הפרה על החוט והדבר השני (קואלה ??)
כי המדד צריל להיות גם ביחס לעצמנו.

בקיצור, נראה שכאב זה לא דבר מדיד, עדיין. וזו בעיה

--
לגבי חיסון שפעת. לחולי תת"כ לא מומלץ. בטח לא את הנגיב המוחלש, שנותנים בספריי, שאם הייתי אותה זה אותו ולא את הזריקה שזה נגיף מומת.

בדיוק קיבלתי ניוזלטר (יש לזה מילה בעברית?) מהרופאה בקנדה ויש פרק שלם על הנושא של חיסון שפעת. מסתבר ששם מתייחסים לזה כעל הגנה על כולם, וזו המוטיבציה להתחסן, למען הכלל.
היא כותבת שלחולי פיברומיאלגיה אין בעיה להתחסן, ולחולי תת"כ היא משאירה לשיקולם, כי השפעת שיחטפו מהחיסון עלולה להיות קשה מאד.

עד כאן חפירה בנושא זה

מקווה להיות רחוקה מאנשם שעלולים להעביר לי. כמו למשל באוטובוסים צפופים. בחורף, עם חימום מטורף וכל החלונות סגורים זה ממש חממה של וירוסים.

Sigal H

New member
גם כן חפירה

דווקא הפעם יצא לך די קצר

&nbsp
חיסונים הם לא בשביל היחיד אלא בשביל כלל האוכלוסייה, מה שנקרא חיסוניות העדר.
אצלי, על עניין התת״כ דווקא לא התעכבו כמו שיקולים אחרים. אין לי כוח להיכנס לדקויות, אבל אני לא מצטערת שהתחסנתי וכן ממליצה לכל האנשים הבריאים להתחסן.
&nbsp
ושנישמר מצלחות פטרי אנושיות

למעלה