רגשות שאנחנו לעולם לא רוצים להרגיש

רגשות שאנחנו לעולם לא רוצים להרגיש

הרבה אנחנו מדברים פה בפורום אם כעס הוא חשוב, אם תסכול הוא חשוב. לא דיברנו על מידת הכעס והתסכול, אבל אני מתארת לעצמי שזה קיים בסאבטקסט אצל כל אחד מאיתנו. ניצן ואני כל הזמן מסנגרים על הכעס והתסכול בהקשרים שונים, ויש פה מי שטוען שהחיים יכולים להיות רק שמיים. אבל אתמול מצאתי את החוליה המקשרת עבורי בין אלה לאלה, אני חושבת שזהו הייאוש. אם הטיעון המרכזי שלי עד עכשיו היה, שכל מגוון הרגשות הברואים הם ראויים ומטפחים (גם אם אנחנו לא מבינים בדיוק איך), בייאוש הבנתי שאני לא מבינה למה זה טוב. מה אתם אומרים?

snoopytush

New member
לא נראה לי התקלתי בגברים

יותר רגישים ממני

המממ.... לא בטוחה

אני אישית צוללת למטה בעצב. ייאוש בעיני הוא חסר תנועה. בייאוש אין מה לצלול. ייאוש הוא ויתור. צלילה היא בעיני ממש לא ויתור, ואני הכי מסכימה איתך בעולם שהצליליה הזו עוזרת לנו למצוא פנינים...

ינוקא1

New member
רוב האנשים , אם לא יגיעו ל"דרך ללא מוצא"

פשוט ימשיכו ללכת בדרך אותה הם מכירים ויודעים. היאוש זוהי תוצאה הרגשית מההבנה שהדרך הקודמת נכשלה. רק על חורבות הדרך הקודמת , ניתן לבנות דרך חדשה. כמובן גם זה צריך להיות בפרופורציות.

Lagrangian

New member
אתם מדברים על יאוש רציני

וזה נראה לי די ברור שלאנשים בריאים ייאוש כזה יכול להביא לתוצאות טובות. אבל מה עם ייאוש קטן? כזה שנמצא ברקע ולא שמים אליו לב? גנב שקט כזה..

ינוקא1

New member
אם לא יטפלו ביאוש הקטן , הוא יהפך לגדול.

זוכר את המשפט עם החמורים ? אותו רעיון. כשהאדם יותר מפותח הוא פחות צריך מכות גדולות , כי הוא מבין רמזים קטנים.

Lagrangian

New member
לא כל רגש קטן

הופך לרגש גדול, כמו שלא כל פציעה אקוטית הופכת לכרונית (ולהיפך)..

ינוקא1

New member
זה לא דומה בדיוק.

אם להשתמש בדוגמה שלך אז זה "מי שלא נזהר מפציעות קטנות , יפצע פציעות גדולות".

אני טוען שהחיים יכולים להיות רק שמיים../images/Emo13.gif../images/Emo35.gif

אני יין יאנג.
. אם את מדברת על יאוש. מצאתי הרבה פעמים, שכשאני מתייאש באה הישועה....כנראה משמיים
וכשאני חזק נותנים לי לעבוד קשה
. כמו ילד קטן - את נותן לו להתאמץ ואם הוא נשבר את עוזרת לו. כך אבינו שבשמיים. אני שואל את עצמי - האם אפשר בלי להתייאש. שהישועה תגיע כשאני בשיאי? אני מאמין שכן, אבל אז היא כבר לא ישועה, היא "סתם" - וואלה יש מי שמקשיב לי.

בסוף בסוף - ליידי מזל צריכה לחייך אלינו

אני מבינה על מה אתה מדבר. כשאני קוראת את ההודעה שלך, עולה בי המחשבה, שאולי "ייאוש" הוא הדרך הפחות נעימה ל"התמסרות"?

Lagrangian

New member
זה גם מה שחשבתי כשקראתי את הנושא

שייאוש הוא במרחק פסע מהתמסרות..

למעלה