רגשי אשם וחברים אחרים כמו הטלת ספק

רגשי אשם וחברים אחרים כמו הטלת ספק

אני עובר תהליך מאוד מבלבל עם עצמי מאז הפרידה מאישתי תהליך שבו אני לא יודע מה נכון מה לא נכון המון שאלות ומעט מאוד תשובות וזה גורם לי כל הזמן להיות עייף ולחיות בהישרדות מתמדת. השבוע התחיל יום כזה מבעס קמתי חולה ברמה כזאת שבקושי הקמתי את עצמי מהמיטה הבן שלי (בן שנתיים) ישן אצלי בלילה ואני שואל את עצמי יו איך אני מעביר את היום איתו? התקשרתי לאמא שלו שאין לנו יחסים תומכים והיא הסכימה לבוא לקחת אותו מהדלת עד כדי כך לא יכולתי לזוז הסתכלתי עליו יוצא מהבית ומאוכזב שהשהיה איתי התקצרה ובא לי לבכות והיו לי רגשות אשם כל היום טפלתי בעצמי והרגשתי הרבה יותר טוב פיזית ואז הבני משהו: התפקיד שלי הוא גם לעשות לעצמי טוב התפקיד שלי הוא לא לעשות לעצמי נקיפות מצפון התפקיד שלי הוא קודם כל להיות במיטבי ואז להתפנות לאנשים סביבי זה משהו שידעתי כשהייתי נשוי ושכחתי מאז שנפרדנו אז אם יש לכם מחשבות לגבי רגשי אשם הטלת ספק אנא כתבו לי כאן או במסר על מנת שאוכל ללמוד מכם

שרשירית

New member
מקסים שלי, אני מבינה את הקושי שלך.

חשוב שאתה תהיה מחוזק ומאושר עבורך ועבור הילד שלך. אתה חייב להרים את עצמך ולדעת לא להתפרק. להבין שיש ימים קשים וימים קשים יותר אבל החיים בסך הכל יפים, צריך רק להסתכל עליהם מהחלון הנכון. אם אתה מרגיש שפיספסת עם הילד אז בפעם הבאה שאתה נפגש איתו תעשה משהו מיוחד, משחקייה מעניינת, בילוי בחוף הים או משהו כייפי אחר. כאשר תראה את הילד שלך צוחק ונהנה איתך יעברו לך הייסורים. אבל כולנו פולנים, כולנו סובלים מייסורי מצפון ולפעמים מביאים אותם עלינו כי נוח לנו גם לסבול. אל תשכח לסבול כשצריך אבל אל תשכח להינות, לחייך ולבלות כשצריך. זה טוב שאתה עובר תקופה מבלבלת, זה אומר שאתה מעכל, חושב ומעבד נתונים על מה שהיה ומה שיהיה - זה חשוב מאוד. הגעת למסקנות חשובות מאוד למעין גילוי עצמי מחדש, דבר שהוזנח בתקופת נישואיך המאוחרת. אני יודעת שאחרי השריפה היער מתחדש ופורח שוב - עוד תגיע הפריחה יקירי, היא תגיע.

תודה על הנדיבות שלך

זהו שהבנתי שאני לא צריך פעם הבאה לפצות אותו או שפספסתי משהו ולכן לעשות איתו משהו כייפי פעם הבאה אני על השמן עושה איתו כיף אבא לא היה במיטבו באותו רגע בקש מאמא שתקח אותו סוף הסיפור לא צריך להוסיף או לשפר מותר לי לא להיות במיטבי בלי נקיפות מצפון. לא כל הזמן צריך לרצות אפשר גם לרצות את עצמי ולהרגיש טוב אם זה!!!!! מגיע לי אני אבא על הכיפכפק!!!

שרשירית

New member
כנראה שגם אני לא השתחררתי מהייסורים שלי

אהבתי את ההחלטיות, אהבתי את סימני הקריאה, אהבתי את הנחישות. צודק, גם אני צריכה להשתחרר מהייסורי מצפון שלי, כנראה שהם לא פוסחים על אף אחד. שים לב שממחוזק הפכת להיות מחזק... קבל ח"ח. כיף לקרוא את האני החדש המשופר שלך (לא הכרתי את המשופר פחות
) אבל נשמע שאתה באמת אבא על הכיפכפק!!!

אתה בטוח שאתה אבא טוב כ``כ?

זה שאתה כל הזמן לוקח אותו לכל מני מקומות וכ``ו.. זה אומר שאתה אבא טוב? ``אין הנחתום מעיד על עיסתו``

מה לדעתך הופך אבא לטוב?

אשמח לקיים אתך דיון עינייני לגבי מה הופך הורה לטוב על מנת ללמוד ממך במקום לקיים דיון על מה לא טוב או הנחתום מעיד או לא מעיד על עיסתו מעוניין? ספר לי מתי אתה מרגיש אבא טוב ? מה גורם לילדים שלך להרגיש שאתה אוהב אותם? ספר איזה דברים אתה עושה שמעלים להם את הביטחון העצמי? אילו דברים אתה עושה או אומר שאתה לא בטוח אם זה אבא טוב ונהפוך את ההתכתבות הזאת לתהליך של למידה תודה

צודק... סורי.... מתנצל, אכתוב בערב

כי עכשיו אני באמצע עבודה, בכל מקרה לא התכוונתי לפגוע,

הורה טוב הוא הורה מאושר

חד וחלק. אם אנחנו לא מאושרים אז גם מי שסביבנו לא מאושר. זה היה אחד השיקולים המרכזיים שלי בהחלטה לקום וללכת. האם אתה נעזר באיש מקצוע? מישהו שיעזור לך למצוא את הדרך הנכונה עבורך? אני עושה מספר טיפולים, חלקם אלטרנטיבים (דיקור, רפלקסולוגיה), כדי למצוא את הדרך שלי ולהשאר עליה
לגבי הילד - אני שמחה שאשתך באה לקחת אותו ולא עשתה הצגות. אני גם מבינה את העצב שלך. אולי תבקש מאשתך לקחת אותו יום אחד נוסף השבוע כדי לפצות על השבת? לגבי רגשות האשם - את רגשות האשם קיבלתי עוד בחדר לידה כשילדתי את הבכור
אני חושבת שאי אפשר להיות הורה בלי כמות נדיבה של רגשות אשם. רגשות האשם שיש לי על הרצון להיות מאושרת (אני חושבת שזו היה אחת הרשומות הראשונות שלי בבלוג), גורמים לי לא פעם למשברים. ברור לי שאני רוצה להגן על הילדים שלי מפני פגיעה, אבל השאלה היא באיזה מחיר. האם העובדה שאני אוותר על האושר שלי יקדם אותם במשהו? אני חושבת שלא. ההורים שלי ויתרו על הרבה דברים ואת המחיר גם אנחנו הילדים משלמים. אני עושה את המקסימום כדי שיהיה להם טוב, אבל בשביל זה אני צריכה שיהיה לי טוב.

איזה יופי את כותבת

רק דבר אחד הבנתי שאני לא צריך זה לבקש ממנה עוד יום השבוע!! הילד בן שנתיים אני מתכונן לחיות עד גיל 90 לפחות זה אומר שיש לי עוד 45 מה זה היום הזה שהייתי חולה לעומת 45 שנה? בטל ב 60 נשאר 15 עודף. חה חה חה הבובי שלי מקבל כל כך הרבה חיבוקים ונשיקות ממני שהיום שהייתי חולה בטל ב 60 בקשר לרגשות אשם זה מחלה לא רק של פולנים בגלל זה בחתונות יהודיות יש מינימום 400 מוזמנים ואצל הגויים 40 אני כל הזמן בודק איפה אני נופל לריגשי אשם ומנסה לא להסכים רגשי אשם לדעתי זה משבית השמחות מספר אחד שלנו.

למעלה