רואה חשבון שלא רואה בעיניים

krispin

New member
רואה חשבון שלא רואה בעיניים

שלום רב,
זקוק לעזרה כי איני מבין דבר ואני מרגיש מרומה......
אתחיל מהסוף
אני עצמאי, עוסק מורשה
קיבלתי השבוע לשלם חוב כספי משנת 2010 למס הכנסה וביטוח לאומי.
לפי מיטב זכרוני שילמתי ביטוח לאומי ואת כל המיסים שחלו עלי ב-2010, וכל דבר תשלום שהנהח"ש ביקשו ממני.
שאלתי היא האם זאת לא אחריותו הבסיסית של הרואה חשבון שלי לידע, לעדכן ולבצע בכל דבר הקשור לניהולו של התיק שלי?
ולמה רק אחרי שנתיים פתאום זה קופץ עלי? (ראוי לציין שהחלפתי הנהח"שׁ ב-2011 כי עברתי עיר)
האם זאת אשמתו או אחריותו של הרואה חשבון שלי?
האם אוכל לתבוע אותו בגין כל הנ"ל?

אשמח לעזרה / הכוונה

krispin

New member
רואה חשבון לא רואה בעיניים

אכן כן אני שילמתי גם הצמדה פיגורים וריבית!

נראה לי שתביעה הגיונית היא רק על הסכום

שלא היית אמור לשלם - כלומר רק על ההצמדה, הריבית והפיגורים.

כל זה בהנחה כמובן שנתת לו את כל החומר שהוא ביקש וכו'.

krispin

New member
ואם הוא לא ביקש?

האם אני יכול להיתלות על זה?
למרות המשפט החביב, "אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש", עדיין כל עולם ההנהח"ש באמת לא מובן לי וכל ההתנהלות מולו הייתה בתמימות ומתוך בורות וכל שביקש קיבל.... נוסיף על זה ששילמתי לו המון כסף תמורת שירותיו, מסתבר שהסכום גבוהה ביחס לשוק ולגודל העסק שלי.

הסכום שלא הייתץי אמור לשלם, מדובר במאות בודדות של שקלים, האם יש טעם לדעתך?

אם הוא לא ביקש, אז נראה שהעילה שלך חזקה

יותר. ושוב, בלי שאני ממש מכיר את כל הנושא לעומק.

לגבי אם להגיש את התביעה או לא - אני בעד לעמוד על הזכויות שלך גם אם הן שוות פרוטה. אחרת לא הייתי עושה מה שאני עושה עם התביעות הקטנות.

krispin

New member
היכן אני יכול למצוא מקרים דומים?

בכדי שאוכל לקרוא וללמוד את הנושא

תנסה לעשות חיפוש גוגלי, אולי זה יעלה

משהו.

אם אתה רוצה לחקור לבד - בספריות משפטיות יש מאגרים משפטיים אלקטרוניים של פסקי דין. אני מניח שכל ספרן / ספרנית שם יוכלו לעזור לך.

חיפשתי זריז מקרים דומים:

תק 002809/06
1. הנתבעת היא יועצת מס והתובעת שכרה את שירותיה לצורך ניהול עסקיה וייצוג עסקיה לפני רשויות המס.

2. בין השתיים התגלעו סכסוכים חמורים לאחר שהתובעת קבעה, כי הנתבעת ניהלה את תיקיה של התובעת באופן כוזב. לאחר שהתובעת שילמה לנתבעת את שכרה הרבעוני, היא ניתקה ממנה את המגע העסקי.

3. על התובעת הוטלו קנסות כספיים שונים, שלטענתה הנתבעת היא שגרמה להם.

4. בגין רשלנותה המקצועית של הנתבעת, כטענת התובעת, היא תבעה ממנה פיצוי, כמפורט בכתב התביעה.

בימ"ש מינה שם מומחה חיצוני, והנתבעת חויבה בתשלום

למעלה