רודף צדק ג'ימי ודין רודף שלום

רודף צדק ג'ימי ודין רודף שלום

מי הם הטיפוסים הללו, מאיפה ומה הם מייצגים לדעתכם? ומי בא להרים כוסית בבר האדום??

מקמרפי

New member
לפחות לפי הפשט של הטקסט

ג'ימי ודין הם שני חלקיו של אחד. יענו ג'ימי דין, ההוא השולף. שני חלקים שיש באחד - האחד רודף את הצדק השני את השלום והשאלה המתבקשת, שוב, בפשט, היא האם השלום והצדק יאהבו? (כמו שנאמר על האמת והשלום...) האם יש מלחמה תמידית ביניהם - כשני חלקים בתוך אדם, בתוך עם, בתוך עולם... ואפשר כמובן גם להעמיק יתר ולראות דברים נוספים. זה כעל פני השטח.

משמרותי

New member
../images/Emo45.gif מצטרף לחביירים למעלה

ולזה אפשר לצרף את מאמרו של מאיר "איך עושים שלום"... אפשר גם שתי ישויות:האחת רודפת והשנייה נרדפת,(רודף שלום נירדף צדק ונהפוכה...) ויש גם הרודף צדק שהוא השולף המהיר בחמת זעם,הפותר סיכסוכים בעזרת האקדח ולעומתו רודף השלום,הממהר להרגיעו כי יש אפשרות תמיד לעשות צדק בדרכי שלום. אגב במשמרות היו שתי דמויות כאלו,האחת מהן מאיר, מבקש הצדק בדרכי שלום,אשר כינה את רודף הצדק "שולף מהיר"

משמרותי

New member
נרדף=שלום

השורה הבאה היא "לא ישלים עם לא יצדיק את הנסחף על החף" כלומר אלוהים יבקש את השלום ולא יסכים עם חוסר הצדק כלפי אותם חפים מכל פשע עוון ואנשים פשוטים שמתעמרים בהם....

הקשתים

New member
אלהים יבקש את נרדף

נדמה לי שזה ציטוט של פסוק. לדעתי הכיוון הוא שאכן יש סתירה מובנת בין הצדק לבין השלום, לפיכך הפתרון עובר לאלהים. רק אצלו אולי יש פתרון לסתירה המובנית הזו, והוא יכול לעשות שלום מבלי לוותר על הצדק.

../images/Emo45.gif

והאלהים יבקש את נרדף זה בהחלט ציטוט. פירושו שהאלהים "יעדיף" את הנרדף על הרודף. את החלש יותר מן התקיף.

הקשתים

New member
גימי

אני רוצה להעלות את הספקולציה שג'ימי רודף השלום הוא ג'ימי קרטר, שרדף אחרי השגת השלום. כנגדו עומד דין המייצג את הדין. אשמח לשמוע על אישושים או דחיות לספקוצליה הזו

ngordon1

New member
ג'ימי ודין...

אני לי דרך לקשר שום דבר לשום דבר, אבל הצירוף "ג'ימי" ו"דין" שולח אותי מיד אל ג'ימי דין מאד מסוים, הלא הוא ג'יימס דין. במיוחד אם קוראים את ברנדו ואת דין בנשימה אחת (אני יודע שהיו השוואות בין השניים) אני לא בקיא במרכולתו של זה (ג'יימס דין), למעט "מרד הנעורים", אבל הוא נראה לי כמו בחור רודף צדק (ושלום). כמובן שזו רק מחשבה, ואין לי דרך לבסס אותה. אולי תוכלו אתם? **ואולי ב"שולף" התכוונתם אליו, רק שלא הבנתי, כי הדין שאני מכיר לא ממהר לשלוף**

למעלה