רוייקו-ברכות לפורום החדש שלך.......

שירז29

New member
רוייקו-ברכות לפורום החדש שלך.......

שלום רוייקו. אחלה פורום פתחת פה,באמת פורום שהמון אנשים יזדקקו לו,ואני מביניהם. עלה והצלח..... דרך-אגב,אני אחריי ניתוח קיצור קיבה ב-4 חודשים..... ואשמח לייעץ לאנשים,וגם להתייעץ. באהבה ש י ר ז.........

שלגיה**

New member
היי שירז

אשמח לשמוע כמה כבר ירדת במשקל מאז הניתוח,היכן עשית אותו? אני לפני ניתוח. טוב שאת כאן תודה שלגיה*

שירז29

New member
היי שלגיה*.....

שלום לך. אני את הניתוח עשיתי,בבית חולים אסותא,בת``א,זה בית חולים פרטי. עשיתי את הניתוח דרך כללית מושלם,שהאפשרות שניתנת לך דרך כללית מושלם, לבחור את המנתח שלך,ואת בית החולים. אני בחרתי בפרופסור אילן חרוזי,נפגשתי איתו,ניתנה לי סידרת בדיקות, שעשיתי כמובן לפני הניתוח,ואחריי שהבדיקות היו מוכנות,ניגשתי שוב לפרופסור חרוזי,ונקבע לי תור לניתוח תוך שבוע ימים. שילמתי לבית החולים אסותא,השתתפות חלקית בסה``כ 2115 ש``ח.האשפוז הוא יום אחד,כולל הלילה,ולמחרת בבוקר השחרור. אני עצמי שייכת לקופת חולים כללית. את הטבעת סיפקה לי קופת החולים הכללית,דרך המחוז המרכזי, עם האישורים המתאימים כמובן קיבלתי אותה,כמה ימים לפני הניתוח, וניגשתי איתה לניתוח. הניתוח שביצעתי נקרא-``גסטרו לפלסטיה לפרסקופיה``. בניתוח זה על ידי הכנסת טבעת לשוער הקיבה,מגבילים לך את כניסת האוכל, לקיבה,על ידי הקטנת קיבולת הקיבה,כדי שתאכלי,רק כמות קטנה של אוכל, ולא כמות גדולה בלי הפסקה כמו לפני הניתוח,זה כל ההבדל,לשים לך מגבלה בכניסת האוכל.וזאת כמובן הטבעת,ואת הגודל שלה המנתח שאת נפגשת איתו רושם לך על ידי בדיקה את גודלה. אני עשיתי את הניתוח ב-11.1.2001, אני אחרי ניתוח כבר 4 חודשים מלאים,ירדתי 33 קילו, שקלתי לפני הניתוח,126 קילו,והיום אני שוקלת-93 קילו, ובשבילי זה הישג משמעותי,וחדש בחיי. ההחלמה לא היתה קלה,יש לי עדיין תופעות לוואי,והיו לי המון תופעות לוואי, אבל כל הענין פה,זאת שמירה והתמדה,במידה ועם את לא שומרת, את מרחיבה את הטבעת,ומתחילה לאכול,וזה כאילו שלא עשית ניתוח. עלייך להיות חזקה מאוד,לשמור,להתמיד,לאכול כל מה שהדיאטינקית אומרת לך, ובשביל זה את במעקב ועם הדיאטינקית. זה לא העיקר לעשות את הניתוח,העיקר אחריי זה, לשמור,ולהתמיד,זאת הדרך להצלחה. שמחתי לענות לך,אני כאן בשבילך לכל שאלה,אנא פני אליי עם תצטרכי. בכל אופן,שיהיה לך בהצלחה מתוקה....... ש י ר ז ........

היי שירז

מאוד מאיר עיניים לקרוא את דבריך והייתי שמחה אם תוכלי לענות לי על מספר נקודות שאינן ברורות לי. ראשית, על אילו תופעות לוואי את מדברת? שנית ,את מספרת על כך שאת נמצאת בדיאטה ,במה שונה דיאטה זו מדיאטה שהיית עושה ללא הניתוח ? כיצד את מחזיקה מעמד בדיאטה (מאחר ואני משערת שהיתה גם לך כמוני בעיה להחזיק מעמד לאורך זמן) ? שלישית ,כיצד את מתמודדת נפשית עם הגבלת המזון שהרי ידוע כי מזון מהווה תחליף ופיצוי לדברים אחרים? רביעית ,הטבעת שהחודרה לך האם נעשתה בחתך קטן (שמעתי על שיטה חדשה) או שיש לך צלקת גדולה ,האם הטבעת הזו נשארת לתמיד בתוכך? תודה מראש על תשובותיך, שתהיה לך המון הצלחה בהמשך תהליך הפחתת המשקל חושבת ותוהה

רוייקו

New member
לחושבת ותוהה, לא מדובר בניתוח חדיש

אלא על ניתוח שנחשב לדי ותיק בעולם. השיטה שהיא ממשפחת גסטרופלסטיקה (פלסטיקה של הקיבה), ניקראת GASTRIC-BANDINGקשירת הקיבה. את הקיבה יכולים לקשור באותה טבעת מתכווננת (הנפוצה שבינהן הינה ה LAP-BAND) או לחילופין בטבעות מסוג אחר שגם הן פועלות באותה שיטה.

רוייקו אתה מדבר על סוגי טבעות

לא כל כך הבנתי את הרעיון של טבעת מתכווננת ,איך מכוונים אותה ?למה משתמשים בשיטה הזו? מה הם השיקולים בבחירת סוג טבעת ? מי קובע ומה מומלץ?

רוייקו

New member
הטבעת המתכווננת זוהי מערכת, איתה

מבצעים גסטרופלסטיקה (פלסטיקה של הקיבה) על ידי קשירת הקיבה. יוצרים מהקיבה מעין שעון חול... את הטבעת מכניסים קודם בצורת סרט/רצועה שבאה פתוחה וקושרים אותה מתחת לושט, סביב הקיבה. יוצרים בכך שני דברים: כיס (פאוצ`) קטן אליו ניקלט המזון מהושט. הכיס הזה מוגבל מאוד בגודלו ויכול להכיל כשלושה ביסים, 30 סמ``ק של מזון מוצק. הטבעת החובקת סביב הקיבה יוצרת מעבר צר שהמזון עובר דרכו מהכיס הקטן אל שאר הקיבה. אנחנו מקבלים שני אפקטים: הקטנה ניכרת של כמות המזון אותה אנחנו יכולים לקלוט וערך נוסף לא פחות חשוב: על המזון להיות לעוס היטב, אחרת אינו עובר במעבר הצר. אם כן, הניתוח מאט את קצב קליטת המזון לקיבה ומחנך ללעיסה. הניתוח עם הטבעות המתכווננות מיושם בגישה לפרוסקופית, לרוב, אך לעיתים נאלצים לבצע אותו בגישה פתוחה, אצל מועמדים עם בעיות מסויימות. זו הגישה המקובלת ביותר כרגע בישראל. בארה``ב ניכנסה רק עתה לשימוש. קיימות מספר טבעות מתכווננות או קבועות שמיושמות לסוג זה של ניתוח (קשירת הקיבה). כל מנתח בוחר את סוג הטבעת שהוא מעדיף להשתמש בה, על פי שיקוליו. מרבית בתי החולים שהחלו ליישם את הגישה הניתוחית לקשירת הקיבה משתמשים במערכת ותיקה שניקראת LAP-BAND המיוצרת על ידי חברת ביואנטקירס, אבל קיימים גם מנתחים ובתי חולים שמשתמשים בטבעת שוודית או בטבעת צרפתית... אני מצרף תמונה של הטבעת איך שהיא מיושמת על הקיבה.

רוייקו תודה על ההסבר

רעיון התמונה מצויין ,טוב לראות את זה בצורה מוחשית חושבת ותוהה

שירז29

New member
רוייקו,תודה רבה,על ההסבר.......

אני שעברתי את הניתוח,התרשמתי לטובה מהסברך,,,, ובמיוחד מהתמונה שצירפת להסברך.... שירז.....

שירז29

New member
היי חושבת ותוהה.....

שלום לך. ואשמח לענות לך על שאלותייך,מנסיוני האישי. ראשית כל,תופעות הלוואי שהיו לי ברגע,שהתחלתי לאכול,היו התכווצויות בקיבה,כאבים לא נעימים באיזור הבטן,שעד היום לפעמים מתעוררים,ומציקים. והקאות שנגרמו לי בהתחלה,מאכילת משהו קשה,או אכילת ייתר, הרי ברגע שיש לך את הטבעת,נוצר לך מעבר צר בכניסת האוכל לקיבה, וברגע שאת מכניסה משהו קשה או גדול מדי,או כניסת אוכל לא לעיס היטב, נוצר לחץ בכניסה,וכמובן הרגשה של מחנק רגעי,או הרגשה של הקאה, וכמובן פליטה.כל אוכל שנכנס צריך ללעוס אותו טוב טוב. הרי אחרי הניתוח,כל קיבולת הקיבה משתנה,ואת חוזרת לאכילה של תינוק, וזה מחייב מעקב של דיאטניקית,על מנת לדעת איך לאכול,כדי שלא יהיו תופעות לוואי לא נעימות בהמשך. יש הבדל עצום בין דיאטה רגילה,ובין הניתוח,בדיאטה רגילה את יכולה להשבר, ולחזור לאכול בכמויות שאכלת לפני,פה את גם יכולה להשבר,אבל לא יכולה לחזור ולאכול בכמויות שלפני הניתוח,כי ברגע שאת מעמיסה אוכל,את מקיאה או מרגישה חנק,או מרגישה כאבים בקיבה ממש לא נעימים,בזה אין צחוק. על מנת לרדת במשקל,ולהגיע למשקל הרצוי,עלייך להתמיד ולשמור,כי גם עם כל הניתוח שעשיתי,אני יכולה לא לרדת במשקל,ולהעצר באותו המשקל,הכל כבר תלוי בך,ובמה שאת מכניסה לפיך,למשל:גלידה עוברת חלק לקיבה,היא נוזלית ורכה וטעימה,ומכילה המון קלוריות,אז את זה את יכולה לאכול,וברגע שאת מפריזה,את לא יורדת במשקל.זאת רק דוגמה אחת שתביני על מה אני מדברת. למשל לחם בכלל לא נכנס,אולי רק חצי פרוסה שזה אחרי 3 חודשים מהניתוח, כי לחם גורם לחנק ולחץ בטבעת מפני שהוא כולו משמרים,ושמרים מתנפחים בקיבה.אני אישית לא נוגעת בלחם,התחליף שלי ללחם,הוא הפתית. נכון ואמת,היתה לי גם בעיה כמוך ההיתי אוכלת המון,ושההיתי עושה דיאטה ההיתי,נשברת ומעלה את כל מה שהורדתי בחזרה. אני מסכימה איתך במה שאמרת שאיך אני מחזיקה מעמד עם האכילה שלי נפשית,פשוט מאוד את מתרגלת לאט לאט,עם הזמן,וחושבת תמיד בצורה חיובית,ואופטימית,לרגע הכסוף שלו את מחכה,המשקל הרצוי,המון כוחות פנימיות ונפשיות שצריכות לבוא ממך,ומהסביבה שזאת המשפחה,שאת עזרתם את צריכה בהתחלה מאוד. האוכל תמיד היה תחליף בשבילי לכל דבר,ניתוח זה לימד אותי לאכול אוכל בריא,ולהסתפק באוכל זה,ולפעמים שבא לי משהו מתוק,אני טועמת קוביה,למשל: משוקולד,אך לא מגזימה. הטבעת שהוחדרה,צריכה להשאר שם לכל החיים,היא לא מפריעה לאיברים אחרים, והיא נמצאת במקום שהיא צריכה להיות,עכשו,בענין הוצאת הטבעת האדם עצמו מחליט,עם לא טוב לו,אז זה עוד ניתוח להוצאה,וזה כבר שיקול דעתו של אותו אדם. וחוץ מזה,יש מקרים חריגים שהטבעת גורמת למצבים לא נעימים,אז אין ברירה, מוציאים אותה על מנת שהאדם לא יסבול את הסבל,וגם במקרה של סיבוכים, יכולה להיות גם הוצאת הטבעת. הטבעת שהוחדרה לי,הוכנסה בשיטה החדשנית,ב-5 חתכים קטנים, בצורת משולש,באזור הבטן,ולא צלקת ארוכה,אלא בשיטה אחרת,שיטת הפרסקופיה. בשיטה הזאת ההתרפאות יותר קלה,ופחות קשה,וגם החתכים קטנים ובמשך הזמן מתבהרים,ולא נראים כל כך. לסיכום: הניתוח הזה עוזר להמון אנשים שמנים בעולם,יש אנשים שמצליחים בו ויורדים במשקל,ויש אנשים שלא יורדים,ויש אנשים שמשמינים יותר,והכל בגלל אי שמירה. כל ההגיון פה לשמור ולהתמיד על מנת להצליח,צריך בשביל זה הרבה כוח רצון. אחרי הניתוח,שבוע ימים את רק עם נוזלים,אחרי שבוע את מתחילה עם אוכל רך, שעשוי בבלנדר כמו של תינוקים,כך במשך 4 שבועות בערך,אחר כך את מתחילה לאכול אוכל מבושל,כמו קציצה,פירות בבלנדר,פתית,גבינות רכות, ואחריי 5 שבועות את עולה לאוכל יותר מוקשה לאט לאט,הכל נעשה בהדרגה, ועל ידי מירשים דרך דיאטניקית שאליה עלייך לפנות כל הזמן,במיוחד בחודשים הראשונים של הירידה במשקל,ולמידת האכילה,איך לאכול,חשוב מאוד. כמובן שאת משתחררת עם סיכות באזור החתכים הקטנים,שאותם את צריכה להסיר בקופת חולים הקרובה לביתך אחריי 10 ימים.בשיטה שלי,האישפוז הוא יממה אחת. מבחינת מאמץ,את צריכה לא להתאמץ ולהרים דברים כבדים,כי את לא תוכלי,בגלל החתכים הטריים במשך חודש וחצי ימים,לי אישית לקח לי להתרפאות במשך 3 חודשים,על מנת שאחזור לשיגרה. ונזכרתי בענין התופעות לוואי,תתיכן נשירת שיער,תופעות בצפרניים,חולשה, בעיות בשיניים,שזה נובע מחוסר תזונה,ועל מנת להקטין את התופעות האלו, את מקבלת מירשם קבוע מדיאטינקית לפחות לשנה לויטמינים קבועים, לחיזוק הגוף,והשלמת הויטמינים לגוף. מבחינה נפשית,את צריכה הרבה עידוד,זה תהליך לא קל בהתחלה, אבל שווה כל רגע,ברגע שאת רואה את התוצאות עלייך. והכל,הכל,תלוי בך,התמדה,שמירה,תביא לך את התוצאות, ואת ההגעה למשקל הרצוי. עניתי לך על כל השאלות בצורה מעמיקה מתי שתרצי אנא פני אליי-על תהססי...... באהבה ש י ר ז ...........

שירז את פשוט מקסימה ותודה מקרב לב

על תשובתך המפורטת. תמיד טוב לדעת בפני מה עומדים ואת נתת לי תמונה ראשונית ועל כך אני מודה לך מאוד. חושבת ותוהה

רוייקו

New member
בניגוד לדיאטה רגילה שבה נשברים,

הטבעת תמיד נימצאת להזכיר שאי אפשר לאכול ``רגיל`` בכמויות ובנפחים גדולים. אבל אפשר להכשיל את הניתוח בקלות יחסית, אם לא משתפים פעולה או נילחמים בו.

עדי.פ

New member
בניגוד לדיאטה רגילה

אחרי הניתוח הרגשת השובע היא כמעט תמידית כמו כן בשעת האוכל מרגישים מלאים אחרי הכפית החמישית היום אני אוכל כמויות כל כך קטנות שבעבר הייתי מטפס על קירות אם זה כל מה שהיו נותנים לי לאכול

רוייקו

New member
נכון, אבל אתה כניראה מתבלבל בין

שני שלבים שמשיגים בעת שאוכלים... בזמן אכילה, אפשר להשיג שני מצבים: מלאות מכנית או תחושת שובע. מלאות מכנית היא מלוי הקיבה במזון ותחושת השובע מגיע כרבע שעה עד חצי שעה מרגע האכילה. אנשים שמנים, הרבה פעמים, לא יודעים להבדיל בין שני המצבים האלה ומתרגמים מלאות מכנית לשובע. הם אינם מחכים לתחושת השובע אלא מרגישים צורך למלא את ה``שק`` עד שירגישו את ה``שובע`` שהם הורגלו לו. זו טעות. לוקח זמן ללמד את הקיבה לשנות מצב זה וניתוח להגבלת הקיבה מאלץ אותך ללמוד זאת בדרך הקשה. אחרי הניתוח, הכמות שאתה מצליח לקלוט לתוך הכיס (פאוצ`) הוא קטן ומאחר והוא נימצא ברום הקיבה, ישנה תחושת מלאות וקושי ממשי לקלוט כמות נוספת. תוך 20 דקות, תספיק לאכול כמות מזון קטנה בהרבה מזו שהייתה מסוגל לאכול אילולא הניתוח והנה, הצלחת להגיע לנקודת השובע, 20 דקות לאחר תחילת הארוחה, וזאת לאחר שאכלת כמות קטנה ומוגבלת.

שירז מספר שאלות נוספות

לגבי הניתוח עצמו ,האם הוא נעשה בהרדמה מלאה או חלקית? אילו סיכונים וסיבוכים קימים בסוג כזה של ניתוח? השאלה הנוספת היא לגבי צורת העור לאחר הפחתה משמעותית במשקל ,האם קיבלת הנחיות לתרגילי התעמלות האמורים להפחית את תופעת התדלדלות העור? בכלל האם הומלץ על על פעילות גופנית ואיזו ובאיזה שלב לאחר הניתוח? מדוע החלטת להנתח ע``י דר` חרוזי ,אילו מומחים מומלצים לנושא? ושוב תודה מראש על תשובותיך חושבת ותוהה

שירז29

New member
חושבת ותוהה-תשובותי אלייך.......

שלום לך. קודם כל,תודה לך,ואשמח שוב לענות לך על שאלותייך. הניתוח עצמו,נעשה בהרדמה מלאה,חובה הרדמה מלאה. סיבוכים,וסיכונים,קיימים בכל ניתוח כירוגי,אבל זה נדיר כשזה קורה בניתוח זה,לכן אין לך מה לחשוש. לגביי התעמלות,לא קיבלתי הנחיות.כי את הכושר הפיזי על מנת שהעור לא יהייה מדלדל,ואני מבינה את כוונתך,עשיתי בעצמי מראשי,אחריי 6 שבועות, מהניתוח,ובהדרגה לאט לאט,התחלתי את הכושר הגופני בתרגילים קלים, בהדרגה,עד דרגת קושי,ובשביל זה ניגשתי למכון כושר,נרשמתי לתוכנית מסוימת, שעזרה לי מאוד,ועד היום אני בכושר,ומאוד מכבידה,ובגלל זה העור שלי, חלק,ויפה,ולא מדלדל,מאוד חשוב,לעסוק בכושר גופני,אך עם הדרכה. אני החלטתי להיות מנותחת על ידי פרופסור חרוזי,על ידי המלצות של אנשים, שעשו דרכו את הניתוח,והמליצו לי עליו. את רשימת המומחים,את תדעי,ותמצאי,במידע של כללית מושלם, בשיטה הטלפונית,יתנו לך רשימה מלאה,וליד מנתח את סכום ההשתתפות, שכל בית חולים גובה על ידי הרופא שאת בוחרת. אני העדפתי ללכת על רופא מוכר בענף,ומפורסם,לשקט הנפשי שלי, ובשביל זה יש כללית מושלם,שזה ביטוח פרטי,שינתנו לך כל הזכויות בבחירת המנתח,ובבחירת בית החולים,וזאת זכות גדולה בשביל כל אדם. עניתי לך על שאלותייך בשמחה. דרך אגב,מתי הניתוח שלך,ואיפה? והאם זה אותו ניתוח,כמו שלי? באהבה שירז.....

שירז קודם כל שוב תודה מקרב לב

על תשובותיך. אני כעת בשלב הראשון של הברורים לגבי אפשרות ניתוח ,אומנם שקלתי כבר את הנושא לפני מספר שנים אבל כנראה שעדיין לא הייתי מוכנה נפשית לעניין. בשלב ראשון אני מוזמנת ביום ראשון לבדיקה רפואית במרכז של פורם רופאים בת``א כדי לבדוק כיצד עובד חילוף החומרים שלי לאחריו אוכל לקבל המלצות שלהם מה כדי לעשות במקרה שלי. אם אחליט לפעול סופית בכיוון הניתוח יש לי כוונה לעשותו דרך קופת חולים מכבי בה אני חברה וגם לה יש מה שנקרא ``מגן זהב`` שמעגן בתוכו ניתוח מסוג זה. בכל מקרה אני יודעת מנסיון של שנים והמוני דיאטות (ועשרות ק``ג שהשלתי והעלתי שוב יחד עם תסביכים רבים) שאין לי את כוח הרצון להתמיד ולהוריד את עשרות הק``ג העודפים ממני וגם לשמור על ההפחתה ,אני זקוקה למין ``שומר`` שלא יאפשר לי לחזור להרגלי הקודמים ועל כן רעיון הניתוח נראה לי כפתרון המתאים. אין לי בעיה להתמודד עם הקשיים והאי נוחות הקשורה בניתוח ונראה לי שעצם העובדה שהגוף שלי בעצם יגביל אותי ויתן לי תזכורת תמידית תאפשר לי לעמוד במשימה של הפחתת המשקל עד למשקל הרצוי ונכון עבורי . המחשבה על כך שגופי יהיה ללא כל עודפי השומן שיש עליו עכשיו מלהיבה אותי ומכוונת אותי לכיוון הניתוח ולמרות כל הקשיים הצפויים, העתיד ,מבחינת התחושה הפנימית נראה ורוד. ושוב תודה, המון אור ואהבה חושבת ותוהה

שירז29

New member
חושבת ותוהה-בכייף,מתוקה,מתי שתרצי.

אני כאן בשבילך. ועם כל החלטה שאת תחליטי,שיהיהי לך בהצלחה. באהבה שירז......

רוייקו

New member
כל הכבוד. 33 קילו ב 4 חודשים ?

בהחלט הישג מרשים ... כל הכבוד גם לתבונה שלך לגבי הניתוח שעשית. כניראה שעשית מחקר לא קטן, אה ? רק תיקון קל: לכל ניתוחי הקיבה ממשפחת ה ``הגבלות קיבה`` אלה שעם טבעות קבועות או מתכווננות, עם או בלי סיכות, קוראים גסטרופלסטיה, כלומר: גסטרו=בטן ופלסטיה (פלסטיקה) עיצוב מחדש. בגישות האלה חובקים את ריקמת הקיבה מבחוץ על ידי חבקים או סרטים ויוצרים מעבר צר ממנו עובר המזון אל שארית הקיבה. כל הכבוד לך. לא רע בכלל.

למעלה