רוייקו,יש לי שאלה חשובה מאוד......

שירז29

New member
רוייקו,יש לי שאלה חשובה מאוד......

בענין הוצאת הטבעת כבחירתו של האדם. במקרה,שאדם שלא נוח לו עם הטבעת,ורוצה להוציא אותה,כמובן,שההוצאה כרוכה בניתוח נוסף,בדרך כלל הרופאים מאשרים לאותו אדם מיד את הניתוח להוצאה, או שעושים לו בעיה עם זה? כי הרי הכנסת הטבעת,והוצאת הטבעת זאת ההחלטה של האדם עצמו,ובחירתו בידיו. מחכה לתשובתך. שירז..........

עדי.פ

New member
מהיכרות אישית- אנשים שהוציאו להם

את הטבעת חזרו מהר מאוד למימדים הקודמים ואף מעבר לכך

שירז29

New member
עדי-שאלתי היתה אחרת.......

אני מודעת למה שרשמת לי. אבל יש מצבים שהאדם עצמו,כבר לא יכול לסבול את תופעות הלוואי השונות, והוא מחליט להוציא את הטבעת,במקום להמשיך ולסבול סבל מיותר. הרי לא כל גוף מקבל את הטבעת,כל אחד וגופו,וכל אחד והתופעות שלו. אבל שאלתי היתה אחרת. שאלתי,עם אדם מחליט להוציא את הטבעת,האם הרופאים מאשרים לו מיד, את ההוצאה לפי בחירתו של האדם,או שהם עושים סיפור,ולא מאשרים? זאת היתה שאלתי. שירז............

רוני#

New member
שירז - אני יענה לך על זה בסיפור

קודם כל כשאת אומרת ``הרופאים`` - למי את מתכוונת ? - האם זה למנתח שעשוי להוציא את הטבעת ? - או לרופא המשפחה - שאמור לאשר את הניתוח ? אז אני אתיחס הרגע רק למנתח . אז ביום רביעי האחרון הייתי בוולפסון , אצל פרופ` חרוזי (ביחד עם רועי ורונית - שלושתנו מנותחי מעקף קיבה של חרוזי - ומעריצים ``שרופים`` שלו) זכינו שם ליחס נפלא ולשיחה אישית עם חרוזי שהעניק לנו המון המון מזמנו היקר . אז הוא סיפר על מנותח שהיה לו עם המון בעיות בריאותיות , שירד המון - אבל ציפה לירידה הרבה יותר גדולה . ההגבלות באכילה מאוד הפריעו לו , וגם הטבעת הציקה בעט . הוא פנה לחרוזי , יחד עם אישתו , וביקש להוציא את הטבעת . חרוזי ניסה להסביר לזוג על הבצב הבריאותי הבעייתי של הבעל , ועל הקריטיות שבניתוח הסרת הטבעת - שעלול לסכן מאוד את חייו . הזוג התעקש בכל זאת - וביקש לבצע את הניתוח . חרוזי הסכים בתנאי - שהזוג יחתום על הסכמה לניתוח הזה על סמך בקשתם והאישה גם צריכה לחתום שהוא מודעת לכך שהיא עשויה להיות אלמנה עקב כך . אז בקיצור שירז - אפשרי - אבל ........ וגם גלית תוכל לעדכן אותך מה קרה לירין קימור (במאי הסרט שהיא השתתפה בו) מה קרה לו בעקבות הוצאת הטבעת (הוא חזר פשוט לסורו .......) וכמו שאמר גם עדי וגם אחרים - הסרת הטבעת גורמת לעליה (נסיקה) במישקל . רוני

שירז29

New member
רוני-תודה לך על ההסבר ו......

אני התכוונתי למנתח,ואת ההסבר הכללי,נתת לי.... ובקשר לרופא המשפחה,הוא בעדי..... בכל אופן,תודה לך,על ההסבר שנתת לי.... שירז......

רוייקו

New member
בדרך כלל הטבעת לא מפריעה סתם, אלא

אם כן גורמת לבעיות וסיבוכים והמנתח נאלץ להוציאה ללא ברירה. אי אפשר לבוא לניתוח כיאילו מדובר בחליצת נעליים והחזרתן לחנות. הניתוח כרוך בהרדמה כללית, בסיכונים ניתוחיים וכו וכו` ואם בא המנותח ומבקש להוציא לו את הטבעת כי ``סתם לא מתחשק לו``? מנתח עם שכל יגיד ``בוא תחתום לי`` שאתה רוצה שאוציא לך את הטבעת כי מתחשק לך... מאיזו סיבה חשבת כבר על ההוצאה של הטבעת ?

שירז29

New member
רוייקו,הסיבה היא......

אי נוחות,כאבים בקיבה,ומבחינה נפשית דיכאון. שירז.......

רוייקו

New member
דיכאון כתוצאה מהכאבים או כתוצאה

מההגבלה שיוצר לך הניתוח ? בדיכאון צריך לטפל מכיוון אחר... אולי כדאי לך לשקול עוד קצת את הוצאת הטבעת, קודם שאת קופצת מהר מדי ולהפסיד כל מה שהשגת ? תני למנתח שלך לפתור לך את בעית הכאבים, ואחר כך תשקלי את ההמשך.

שירז29

New member
רוייקו,כתוצאה מ......

מההגבלה שאני נתונה בה. וגם מהכאבים עצמם,כל פעם שאני אוכלת,כואב לי,וזה מדכא אותי לגמריי ואני גם פוחדת מסיבוכים מיותרים... שירז......

שירז29

New member
רוייקו,ודרך אגב........

אני מכירה מישהו אישית, שעשה הוצאת טבעת,בגלל שהוא ירד ב-6-חודשים רק 10 קילו,בגלל שהוא לא שמר,ולא התמיד. והרופאים אישרו לו הוצאת טבעת ישר,בגלל אי ירידה במשקל,ובגלל שהוא ביקש. מה אתה אומר? שירז..........

רוייקו

New member
אני אומר שחבל.. ומה את אומרת ?

חבל, בעצם, שניתחו אותו, כי הוא, כניראה, לא התאים לניתוח

שירז29

New member
רוייקו,נכון באמת חבל......

הוא באמת לא התאים.ובאמת חבל. אבל אתה יודע מה,משום מה היום הוא מקבל את עצמו כמו שהוא, ולא מעונין לשנות שום דבר,בקשר למשקלו. שמחת החיים שלו חזרה,כאילו הוא קיבל את החיים במתנה. יכול להיות שהניתוח שהוא עשה פעמים להכנסת הטבעת,וההוצאה,גרם לו לראות ולקבל את עצמו כמו שהוא. שירז....

עדי.פ

New member
הרבה אנשים חושבים שניתוח הוא כמו

עוד דיאטה (ניסינו הרבלייף, ניסינו סלים פאסט, ננסה ניתוח,לא יצליח ננסה תה טיבטי) לאנשים כאלה בדיוק הניתוח לא מתאים שמעתי שעובדי בשביל כאלה אנשים על פיתוח טבעת למוח :)

שירז29

New member
עדי,עם זה היה ככה...........

אז היו שמים לכולם,טבעת במוח,וככה לא ההינו צריכים את הניתוח,כי הטבעת היתה עובדת במוח הרבה יותר טוב מאשר בקיבה. את האמת,זה לא יפה מה שרשמת, ואני חושבת שכל אדם,ובחירתו,והצלחתו, זה לא אומר שעם הוא נכשל,אז הוא צריך טבעת במוח,ולא בקיבה. אחרי הכל הוא גם בן אדם כמו כולם. שירז........

עדי.פ

New member
אולי הייתי פזיז ,,, מצטער

לא התכונתי להעליב או לפגוע פשוט אני מתחזק יותר בדעתי שהרבה מדי אנשים עוברים את הניתוח ללא הכנה נפשית לפני וללא תמיכה נפשית ופסיכולוגית אחרי. משום מה נראה לי שעם ריבוי הניתוחים וריבוי המרכזים שעושים אותם יגבר גם אחוז הלא מ תאימים שיעשה א ת הניתוח יכשל ויטיף לאחרים שאולי זקוקים לו לא לעשות את הניתוח ושו ב סליחה עם פגעתיברגשות

שירז29

New member
עדי,זה בסדר........לא קרה כלום.....

פשוט מאוד,מדובר פה באנשים.... ולא בצעצועים..... ומה שרשמת קצת הפריע לי,אז ההיתי חייבת להעיר.... וכמו שאמרת,צריכים להיות מוכנים לניתוח מבחינה נפשית,וריגשית. ויש אנשים,שקשה להם מאוד אחרי הניתוח,ולכן התמיכה והעידוד, המון עוזרים לכל אדם. שירז.......

רוייקו

New member
הניתוח בא כעזר במלחמה בהפרעת אכילה

אכילת יתר אינה נחשבת למחלת נפש כמו הבולימיה ואנורקסיה, אבל אכילת יתר היא הפרעה בדרגת חומרה כזאת או אחרת וצריך לטפל בה. טיפול פסיכולוגי לוקח שנים, עולה הון עתק ועשוי שלא להביא לתוצאות כלל. אם כן, אין ברירה אלא להלחם באכילת היתר מההיבט הפיזי, כלומר, הגבלת יכולת הקליטה של המזון מבחינה כמותית ומבחינת סוגי המזון. אנשים שמנים, הרבה פעמים, באים עם ``סל בעיות`` לא קל... הניתוח בהחלט יכול לעזור במלחמה נגד אכילת היתר, אבל לשאלה באיזו דרגת חומרה של הפרעת אכילה או אכילת יתר מצוי המועמד קשה לקבוע ללא בדיקת פסיכולוג או פסיכיאטר. מעניין לברר האם ישנו מבחן או שאלון הבודק התמכרויות כגון הפרעות אכילה.

למעלה