רונים

tamartamar

New member
רונים

היי עומרית, מזל טוב! בעיקבות המייל שלך עשיתי חיפוש קצת על רונים באינטרנט - ולא מצאתי חומר! שאלתי היא - איך זה יכול להיות? כלומר, אם את אומרת שזה כמו טארוט, אבל יותר ישן, אז איך זה שאין כל כך מידע על רונים באינטרנט? ושוב, מזל טוב, אין סוף לאנרגיות שלך, כל הכבוד.

היי תמרתמר

את צודקת, באמת אין שום חומר על רונים בעברים באינטרנט, כלום בכלל. יש ספר אחד שיצא בנושא בעברית - גם עליו קשה לי להמליץ בפה מלא. זו רק דעתי, והטעם שלי. באנגלית, יש דווקא הרבה חומר. אין בעיה להשיג חומרים בכל תחום בנושא הרונים. אני מבטיחה לתרגם חומרים ולדאוג שהם יהיו נגישים באינטרנט עבור הציבור המעוניין, עם הזמן. למעשה, כבר בזמן הקרוב, אני מבטיחה לפתוח ערב היכרות לרונים. תודה על השאלה, כיף לי לראות אותך פה, נשמה!

tamartamar

New member
רונים

איך נראית "ערכת רונים"? מה עושים איתה? איפה משיגים כזאת?

ערכת רונים

יש מספר גירסאות כתיב ברונים, הגירסה העתיקה נקראת הגירסה הגרמנית, מפני שמשייכים אותה לשבטים הגרמניים שהסתובבו בצפון אירופה, עוד לפני ההמצאה הכבירה שלנו של "מדינות" (באיזור תחילת הספירה, או קצת לפני 0 לספירה הנוצרית). בכל אופן, אנחנו נדבר פה על הערכה העתיקה בדרך כלל. זאת, מכילה 24 סמלים במקור + תוספת מאוחרת של רון אחד ריק. את הרונים אפשר לקנות חרוטים על קריסטלים, או עץ, או אבנים, וכולי. אני מצרפת לך לינקים לחנויות און-ליין שמוכרות ערכות רונים, שיוסי עזר לי למצוא - תודה יוסי! אבל, אם את מכירה את כל 24 הסימנים - למה שלא תחרטי לך אותם בעצמך? או אפילו פשוט יותר - למה שלא תייצרי לך סט מחימר? מה שעושים עם רונים זה פריסות, ממש בדומה לקלפים. יש גם לחשים וקמעות שמכינים מרונים - אבל זה כבר לא שייך לערכת הרונים בדרך כלל (כי לרוב מאחדים בתוך כפיס אחד את כל הצורות של הרונים שאמורים לסייע פה).

למעלה