"רוני ארנבונת "

"רוני ארנבונת "

רוצה הכול
כתב מיקל ב' קפלן
איורים חמודים ואנושיים סטפן ג'וריש .
ספר חדש יצא בהוצאת כנרת זמורה ביתן 2012
מאנגלית שוהם סמיט ואמנון כץ
חג החנוכה מתקרב ,חג המתנות ,דמי המעות ,הבילויים והקניונים .
עוד מעט הכסף מהארנק יקפוץ ....... מי יכול לעמוד כנגד השפע המבלבל .
וכך קרה גם לרוני ,הביטו בתמונת הכריכה ,תראו כמה מתנות היא מעמיסה על העגלה "ערכת בילוש ,חבילת צבעי גואש וברכה מתנפחת " ואלה הם חלק מהדברים ,ורוני ב'שמים ' .
הסיפור מתחיל מרגע שאימא ארנבת וילדיה: שני בנים הנרי וביל ושתי בנותיה קייט ורוני, לבלות בקניון יצאו .לפני חנות הצעצועים אמרה אימא
"ילדים "היום יש לי הפתעה בשבילכם .אנחנו הולכים לחנות הצעצועים ,וכול אחד יוכל לבחור צעצוע אחד" ."אחד בלבד "הזכירה .
וכך היה ,גם רוני בחרה במתנה "ארנבת קטנה, ונעימה,שדמתה לה מאד",אך בכך לא הסתפקה והחלה "בהעמסת צעצועים נוספים על העגלה "
לרוני היה קשה להפסיק ,'התאבון' היה גדול ,וכך נוספו לעגלה פאזלים , כדורים ,דוב פנדה גדול, משאית זבל צהובה..ועוד כהנה וכהנה .
לא עזרו הערות האחים, לא עזרה תזכורת האם.."את לא יכולה לקבל כול כך הרבה צעצועים ".
רוני הארנבת לא שמעה.
"ואת זה ואת זה ואת זה אמרה ".
"את לא יכולה להיות כזאת חמדנית" אמר הנרי
בטח שאני יכולה אמרה רוני
.
ולבסוף ,בלית ברירה אימא הגיבה גם הענישה .רוני מצידה לא טמנה ידה בצלחת, אווירה הקניות התעכרה .בבית, ההורים ביניהם התיעצו ,על רעיון חשבו ,גם את רוני שלהם שיתפו .
האם הרעיון צלח . האם רוני למדה את טיבה של מידת ההסתפקות .
מזמינה אתכם להכיר את הספר "רוני ארנבונת רוצה את הכול "להזדהות עם חיוך מהמוכר ולהנות מספר אקוטלי .
"אה זה לא בשבילי ",אמרה רוני ארנבונת ."רוני הקטנה רוצה הכול ,ואני לא מצליחה להסביר לה שזה פשוט יותר מדי?" .
נהנתי ממליצה מאוד .

למעלה