רופא משפחה

נחמה101

New member
רופא משפחה

תודה על מאמצי החשיבה. נדמה לי שהחכם ביותר עבורי הוא להיות קשובה ליכולות שלי, ונראה שללכת אל המחליף זה מכסימום היכולת (תוך שיקלול העובדה שאני צריכה להתחשב גם בבן הזוג). עם זאת, אם ארגיש מצוקה, אולי באמת אלך פעם אחת לרופא בסניף אחר, רופא עליו דיברה הדיאטנית. באמת אבדוק קודם את שמו. "מצחיק" שלפני שנים רבות ידעתי שעלי להחליף רופא, אז הלכתי פעם אחת כ"פציינט אורח" כדי לראות מי האיש לפני שאני עוברת, והחלטתי שאני לא מתלהבת. ועוד יותר "מצחיק" שכמה שנים קודם עברתי כי הרופא שלי סגר את מרפאתו העצמאית. כך גם עם האורתופד שפרש לגמלאות. מסתבר שידעתי גם להיות מרוצה, ונהיר לי שלמצוא את המתאים זו לא משימה פשוטה.
שוב, תודה עבור החשיבה והמידע.

בהצלחה

ה"מצחיק" הזה אני מכירה אותו מכל מיני דברים שתכננתי לעשות במסגרת ענייני בריאות, ואז חליתי ואני חוהל מכדי לדאוג לבריאות שלי.

לא ניסיתי לדחוק חלילה. למצוא את הקו הדק בין מה שאפשר למה שיגרום לנו לקריסה זו אמנות מורכבת מאד.

רק שיש לפעמים חוקים של הקופות חולים שהם דווקא לטובתנו ובגלל שהמוח שלנו סלט אז אנחנו לא זוכרים. היו דבירם שפה בפורום אמרו שממש שינו לי דברים בגדול.
לא רוצה להכנס איתך לפינה הזו אם אין לך כוח לענות עזבי. אבל בחירת רופא משפחה מחייבת גם את בנהזוג ללכת לאותו רופא? תמהתני, איפה זכויות הפרט. או שזו ההגדרה של רופא משפחה שכולם צריכים ללכת לאותו אחד. אף פעם לא הבנתי איך נולדה ההגדרה הזו בעברית.

אז רק להזכיר, לכולם, שזכות הזיגזוג בין שני רופאי משפחה באותו רבעון, מותר ובלי שום צורך במאמץ נוסף.
מה קורה שמכל מיני סיבות טכניות צריך להגיע לרופא שלישי? זו כבר באמת הפקה הרבה יותר מסובכת לחולים כמונו.

נחמה101

New member
"רופא משפחה"

לגבי קופת חולים ידוע לי שיש זוגות שאינם באותה קופת חולים, ואז בוודאי אינם אצל אותו רופא, אבל אם שניהם באותה קופת חולים אני לא יודעת אם יש כלל מחייב. אני מניחה שזוג יכול להינשא וכל אחד נשאר עם הרופא שלו, אבל אם אחד מבני הזוג עוזב, האחר כנראה לא יקבל יחס טוב כבונוס.
במקרה שלי, כנראה שצריך להיות יותר רע כדי שאנקוט בצעד מעשי מצד אחד, ומצד שני קיומו של ה"מחליף" מספק אותי בינתיים, ו-כן, גם "עובדים" על התמרון בין האפשר לבין הצרכים.

ע"ע מטאטא חדש וגו'

לכל דבר יש את היתרונות והאלה שלא. מרפאה קטנה, רופא שמכירים הרבה שנים, יש יתרונות, אבל גם פחות....
ולפעמים אני נזרקת ונאלצת להגיע לרופא או משהו מתוך אין ברירה ומרגישה שזה נורא ואיום, ודווקא פתאום מגלה משהו מצוין, ושמחה שהנסיבות הביאו אותי לשם.

--
וכל הפוליטיקה הפולנית הזו ממשפחת "לא-נעים", צריך לפתח עור עבה ולזגזג בין השני רופאים שמותר, בלי להרגיש אשמה וככה גם להקרין אליהם, שיתרגלו.

זה לא הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לרופא. ואם יש תחרות בין רופאים באותו סניף, שיתמודו עם זה, וזו בעיה שלהם ולא שלנו.

אבל כן זה בעייתי. לכן אני לא "נצמדתי" לסניף הקטן שקרוב אלי.
בכלל קצת מרחק זה טוב. יצא לי לשבת בישובים קטנטנים שהרופא למד עם כולם בבית ספר או היה מעורב בחיים של כל התושבים באיזושהי צורה. והרגשתי כמה רע זה שהכל פתוח בפני כולם בתכלס. כבר במסדרון מבינים הרבה דברים אחד על השני.

לכי עם מה שנכון לך. זה רק לחזק לא לבקר. ובעיקר לחזק את זה שזה באמת מורכב, זה עוד חתכת משא.

למעלה