רופא עמוס מדי

זה לא קו המחשבה המנחה

שום רופא לא יזום עבורך את הטיפול הבא, את צריכה להביא רצון ולקבוע מה את רוצה ומשם הוא יחווה את דעתו.
נגיד - טיפולים צמודים ללא הפסקות, לעשות הפסקות ובהן הזרעות, את יכולה לבקש ולשאול על פרוטוקולים ואפילו להציע משהו והרופא יגיד מה דעתו המקצועית ואם זה לא לטובתך ולא מתאים, אז הוא אמור להגיד לך.
אם ידיע הרגע שלא יהיה טעם יותר ורופא חושב שהגיע הזמן לתרומת ביצית, הוא יגיד את זה כשתבקשי עוד טיפול והוא יעבור שוב על התיק ועל מה כבר עשיתם ויראה שאין עוד מה לעשות לדעתו.
גם אז את תמיד יכולה ללכת לאחר, יש כאלו שזורמים עם נשים שמוכנות שנים להמשיך, למרות הסיכוי הנמוך.

מסכימה עם ויקטור (כרגיל?) אבל אוסיף ואומר שככל שהמרפאה עמוסה

יותר , כך את צריכה להיות פרו-אקטיבית יותר.
וכנראה על אחת כמה וכמה במרפאה שלך שדוגלת בהתנהלות עצמאית כמעט מול המזכירות ואפילו לא מול הרופא ישירות.
&nbsp
אני חושבת על זה כמו prompt בתוכנת מחשב שרצה. כל פעם מתקדמים צעד:
פגישה עם הרופא, הוא נותן פרוטוקול ומחכים לוסת.
הגיעה וסת - מודיעים למרפאה על התוצאות של הבדיקות, מקבלים הנחיה
עושים בדיקות - מודיעים למרפאה מקבלים הנחיה וחוזר חלילה
שאיבה - מתקשרים למרפאה לשמוע מה מצב העוברים ומתי מתוכננת החזרה
החזרה- מקבלים הנחיות לתמיכה
בדיקות בטא - מתקשרים למרפאה לעדכן תוצאות
סוף סבב (אם בטא חיובית ממשיכים מעקב הריון אצל אותו רופא לכמה שבועות ועוברים; אם בטא שלילית, מחכים לוסת )
&nbsp
זהו. אם אתם מעוניינים להמשיך, צריך להתחיל מיוזמתך מההתחלה.

שירהד1

Member
מנהל
נשמע נורא טכני ומנוכר- ומה לגבי הסבב הנפשי של האישה?

האם לא ראוי שאנו (נשים וגברים, בכל נושא רפואי), נשאף להיות מטופלים ומטופלות אצל רופאים ורופאות שרואים מעבר לגוף האדם? שמסוגלים גם להביע אמפטיה, שמבינים שאנחנו לא רק בשר ודם, אלא גם מעבר? שרוצים לפגוש אותנו? שרוצים תקשורת ישירה איתנו המטופלים? שרוצים לשאול לשלומינו?

ידוע לי שבשנים האחרונות שמים מאוד דגש גם בלימודי הרפואה על הנושא הזה, של היחס למטופל, של האמפטיה, של הלראות מעבר.

ושוב- אני מדברת באופן כללי, לא על רופא/ה ספציפי, וגם לא רק על תחום הפוריות או תחום אובדני ההריון.

יכולה לספר שרופאת המשפחה שלי היא כזו. גם מקצועית מאוד וגם אנושית מאוד. כשהיא שואלת אותי לשלומי, היא באמת מתכוונת שזה אשכרה מעניין אותה.

ושלא נדע, ושלא נזדקק. אבל אני בעד מקצועיות ואנושיות ביחד. זה ממש אפשרי. גם במערכת הציבורית וגם בפרטית.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

שירהד1

Member
מנהל
לציטה-

האם את מטופלת למחלה האוטואימונית? האם הומלץ על טיפול כלשהו מיוחד בזמן הריון?
ובלי קשר- גם לי, בגיל 40 (כשהייתי צעירה יותר ממך), נאמר באומץ רב על-ידי איזושהי רופאה שהלכתי אליה לחוות דעת שלישית, שתרומת ביצית תעלה את הסיכויים להריון תקין (הייתי אז לאחר 6 הפלות ברצף, ולאחר 7 במניין הכולל).
היא לפחות אמרה לי את האמת, ולא ניסתה לייפות את המציאות.
גם היא האמינה בקלקסן אמפירי, אך אמרה לי במפורש, שבמקרה שלי, המטרה היא שאם יגיע הריון, אז לתת את כל התנאים הכי אידאליים לקליטתו והתפתחותו, ובגלל זה גם המליצה על תמיכה של פרוגסטרון...
אני לא האמנתי בכל הטיפולים האמפיריים הללו לגביי, ולכן בהריון עם מעיין לא טופלתי בכלום. ידעתי שאני צריכה עובר תקין.
אבל אין לי מחלות רקע כלשהן וגם היו לי ילדים.

בהחלט יכול להיות שאת צריכה להיות מטופלת בכל התותחים הכבדים, אבל צריך לזכור את נושא הגיל כגורם המרכזי.
והציפיה שלך שהרופא הוא זה שיוביל את הטיפול מוצדקת. הוא אמור להוביל, ואת אמורה להיות שותפה לקבלת ההחלטות ולהתוויית הדרך יחד איתו.
נראה שאת מרגישה בודדה במערכה.
אני לא מבינה למה נשים מתפשרות על יחס הולם והגון מצד הרופא המטפל.
ואני לא כותבת פה על רופא מסויים, אלא אומרת אמירה כללית.
מדובר על דיני נפשות, ורופא שהופך לטכנוקרט ושוכח את נפש האישה- חוטא בעיניי לעבודתו ולמטופלותיו.

וזה אחד הדברים שהכי אהבתי את הרופא והרופאה שלי. שהיו גם מאוד מקצועיים, וגם מאוד אנושיים. ודאגו באמת לי ולנפשי.

שירה דוד
09-7749028

ציטה 9

New member
מסכימה איתך כמעט בכול

פרט לעניין הזה של טכנוקרט. מצדי שיהיה רובוט, אבל שיביא בחשבון את כל מה שצריך וייתן תשובה מושכלת.
מה שאני מנסה להבין פה אם זה הגיוני לחכות שבועיים, לא בגלל הרגשות שלי אלא מהחשש שאם אני נופלת שם בין הכיסאות אז הוא לא יסודי כמו שציפיתי. כתבו לי המזכירות שם שהן שולחות לי חיזוקים וזה בדיוק העניין, לא צריכה חיזוקים, רוצה לוודא שהרופא יודע מה קורה איתי כי הנה, נניח שהיה רוצה עוד סבב, אז פספסנו אותו כי עברו שבועיים.

שירהד1

Member
מנהל
לא, בחיי שאת לא רוצה רובוט-

את רוצה רופא חושב, בעל נסיון, מקצועי, שגם רואה אותך כאישה וכאדם.
אני באופן אישי לא מבינה איך אפשר להיות מטופלת אצל מישהו שאת לא סומכת עליו במאה אחוז.
ואני כותבת גם כמטופלת- מטופלים אצלי ילדים שההורים סומכים עליי במאה אחוז. כאשר זה לא קורה, ויש המון סיבות לכך, כמו חוסר הסכמות על דרכי הטיפול- אני בעצמי כמטפלת עוצרת את הטיפול ומסיימת. כי בלי מתן אמון מלא שלהם בי- כלום לא יעבוד.
אף אחת פה לא תוכל לתת לך עיצה לגבי איזה רופא מתאים לך. את צריכה להסתכל לתוכך ולבחון מה את צריכה והאם את מקבלת מענה במקום שבו את מטופלת.
אני לא אוהבת שעושים מרופא כזה או אחר אלוהים. אף אחד הוא לא אלוהים.
אף אחד.

שירה דוד
09-7749028

ציטה 9

New member
אוי, למקרה שלא הבהרתי

בהחלט רוצה רופא שסומכת עליו במאה אחוז. בהחלט בהחלט. זו הסיבה לשאלה שלי פה. אם הרופא שאני מטופלת אצלו אכן לוקח את הזמן הרב מאוד בשביל להיות יסודי על הטיפול שלי, אקבל את זה. אני פשוט לא סגורה על זה ולכן תוהה אם יש כאן נשים שעברו את זה אצלו.

ואני לגמרי איתך בעניין הזה שרופאים הם ממש ממש לא אלוהים. את צריכה לשמוע איך אני עונה לחמה המדענית האתאיסטית, שמבחינתה רופאים הם קוסמים ויש להם שפנים בשרוול ואלוהים מדבר אליהם וכולי. פעם אפילו ציטטתי לה ממשהו שאת ענית פה לאחת החברות.
עובדה שאת רוב הידע שלי ולא מעט מהתמיכה הנפשית והפרספקטיבה אני שואבת מכאן ולא מהגופים שאני משלמת להם מאות ואלפי שקלים.

שירהד1

Member
מנהל

ציטה 9

New member
בקשר לאוטואימונית

כן, מטופלת ביוטירוקס מדי יום ואם יש הריון צריכה לקחת סטרואידים. רגיל מאוד.

ציטה 9

New member
מעדכנת שהרגע הגיעה תשובה מפורטת מאוד

וכן, אני מרגישה שבתשובה הזאת יש כיוון שמאחוריו מחשבה.

ציטה 9

New member
מבחינתו

עוד יש עם מה לעבוד. מקווה שזה בסדר שלא מרחיבה מעבר לזה, אני מוצפת במחשבות מבלבלות ותהיות לגבי מה אני באמת רוצה, אם בכלל. כבר זמן מה שאני רוצה להפסיק את המסע הזה אבל מכוח האינרציה ממשיכה.

Deergus

New member
כל כך ברור במי מדובר

ד״ר בר חווה ה״מהולל״. רק לציין את שמו גורם לי לכעס. יותר נשים צריכות לדעת ולהשמר לפני שהן הולכות אליו - וגם אם מחליטות שכן, לפחות לדעת למה הן נכנסות.
&nbsp
עברנו אצלו טיפול אחד - שגרר יחס נוראי של מפעל תעשייתי (וזאת לאחר האובדנים הקשים שעברנו), חוסר רגישות ואמפתיה באובדן שעברנו אצלו, וטיפול רשלני שגרר הפלה כמעט חודשיים וגם במידת מה סיכן את ההריונות הבאים.
&nbsp
כן אגיד שלקחנו ממנו כמה רעיונות (לא הרבה, ולא משהו שאי אפשר לחשוב עליו לבד), והלכנו לרופא מומחה וידוע אחר שגם נותן לנו יחס מקסים ומכיל.

שירהד1

Member
מנהל
מבקשת שלא לציין שמות של רופאים/ות,

אלא אם כן אתם רוצים להמליץ עליהם/ן.

אני חייבת לשמור עליכן (ועליי) מפני תביעות כלשהן. כותבת מנסיון אישי, אגב.

שירה דוד
09-7749028

למעלה