רוצה לשתף אתכם במשהו משמח

מוצרלה

New member
רוצה לשתף אתכם במשהו משמח../images/Emo13.gif

לאחר המקרה שעברה בתי, בכל פעם שהיו מסיבות בגן, למרות שהשתתפה יפה בחזרות שלפני כן, וידעה לשיר ולדקלם את הכל, כשהגיע היום הגדול שבו ההורים מגיעים לגן, כבר בשער הגן היה נצמדת אלי, ולא עוזבת, לא משתתפת במסיבה שלא לדבר על להנות ממנה. היתה כולה בפחדים מכל ההמולה סביבה (למרות שאילו היו אנשים שהיא מכירה היטב, כי כולנו היינו מאותו מושב), ככה במשך 3 שנים, ידעתי שלפני שמגיעים לגן, אני צריכה להצטייד בחב' טישו,כי הדמעות של העצב שלי ממצבה הנפשי, ירטיבו לי את הנשמה. כל כך כאב לי לראות אותה במצב הזה, שהיא נורא רוצה להשתתף במסיבה, אבל מתה מפחד, לא סומכת על אף אחד, ונצמדת אלי או אל בעלי. כמה שניסינו לעודד אותה לפני, וכמה שהגננת עטפה אותה בחום, זה לא עזר,ואני כבר נואשתי. כמובן שבכל התקופה הזו היו (ועדיין נשארו) לי כעסים עצומים כלפי הילדים וההורים של הילדים שפגעו בה, שהרגו לה את הילדות. אבל לא היה לי מה לעשות בענין, חוץ מלתמוך בבת שלי. הבת שלי כבר בכיתה א', והערב חזרנו ממסיבת סידור שלה, הכתה שלה הציגה והופיעה, והקטנה שלי אמרה לי שגם לה יש תפקיד בסוף, להניף שלט. מיותר לספר שהייתי בטוחה שהיא לא תעיז לעלות לבמה ולעשות את החלק שלה, הטישו כבר היה מוכן אצלי, והתיסכול היה בהיכון. ואז הגענו לאולם, והיא ישר רצה לחברות שלה, כל הערב היתה ליד הבמה, מחכה לתורה, ראיתי שהיא קצת חולמת (אולי נלחמת בפחדים?) ראיתי שהיא משתוקקת להשתתף, ואני? ישבתי מהצד שלחתי לה חיוכים ונשיקות באויר. ואז הגיע הרגע, היא כבר על הבמה בצד ממתינה לתורה, אני עם המצלמה והיא מוודאת שאני קולטת אותה עם העדשה. ופתאם, אני רואה את הקטנה המקסימה שלי, רצה לאמצע הבמה, עם מלא בטחון, עם חיוך מאושר על הפנים ועם גאווה ומניפה את השלט גבוה גבוה. כמובן שבכיתי, אבל הפעם מאושר
. היא ניצחה, הבת שלי ניצחה, יש לה בטחון,יש לה כוחות, יש לה אותי!!!!!!! כמה שאני אוהבת אותה, על הנחישות שלה ועל הכוחות שלה. כמובן שיש לה עוד דרך ארוכה לעשות, אבל.... צעד צעד.

אהובתי...כמה זה מרגש

אבל התרגשות טובה כזו! ואני גאה בך שאת גאה בה! איזו אמא...
כפול מיליון...

ESHLY

New member
ממש עלו דמעות בעיני../images/Emo7.gif

התחלה עצובה אך הסוף שמח ... שתמיד רק תחייכו!

אידה ע

New member
כל הכבוד

כל הכבוד! הבת שלך ממש גיבורה, ילדה אמיצה. יש לה את זה ללא ספק : את הכוחות, האישיות החזקה,הכוח להתמודד, אך ללא כל ספק יש לה גב, גב חזק שבזכותו היא נמצאת היום במקום האמיץ הזה. אני חייבת לומר לך ולחזק את ידך על הכוחות והאומץ להתמודד, לתמוך ולקדם את ביתך, זה אולי נשמע ברור מאליו, אבל המציאות לצערי שונה , לא לכולם הכוח הזה. זה לא קל כלל וכלל... אני יודעת.... מחזקת אותך הרבה כוחות גם לעתיד ובהצלחה

מוצרלה

New member
מי יודע כמה כוחות נפשיים צריכה

ילדה קטנה לגייס, מי יודע איזה פחדים ואיזה לבטים עוברים על ילדה קטנה כ-3 שנים, עד שהגיע לרמת הבטחון הזאת? של לא לפחד מאנשים. אני כהורה, יודעת באמת שזה לא פשוט, לא לי בכל אופן, אז מה הילדה שלי עוברת? הייתי רוצה להכנס לראש שלה, ולהבין ולהרגיש את מה שקורה אצלה, זה מסקרן אותי, מנקודת מבט של ילדה קטנה. אם הרשויות היו מכירות בצורך של הילדים לקבל טיפול שמסווג כדחוף, יכלו למנוע הרבה מקרים פסיכיאטרים בעתיד אצל ילדים אלו.

אידה ע

New member
נכון

מוצרלה כן מי יודע מה ילדה קטנה מרגישה ועוברת....אבל זה בטח מקל מאוד מאוד כשיש הורים תומכים...זה הדבר הכי חשוב...יכול להפחית נזקים ולבנות בטחון, יכולת התמודדות, כוח ועוד הרבה דברים. צריך המון המון סבלנות...עקביות ותמיכה...תמיכה להורים...תמיכה מקצועית..הטראומה היא גם להורים (לא צריכה להגיד) ולכן חשוב שגם להורים תיהיה עזרה ותמיכה, בכדי שיכלו לתמוך ולקדם.... בקשר לרשויות- מסכימה בהחלט. שוב כל הכבוד לשתכן! מחזקת אתכן בהצלחה

למעלה