רוצות חידה לכבוד הפורום החדש?

sigmao

New member
רוצות חידה לכבוד הפורום החדש?

אני אוהבת את החידה הזאת, מצד אחד מאתגרת, מצד שני, כשמבינים את הפתרון זה פשוט לגמרי ולא מתמטי (לחוששות...) מנהלת פורום אמיצה יצאה מביתה בשעה 12 בצהרים, לכיוון משרדי תפוז, ההליכה לקחה לה שעה בדיוק. בשעה שתיים היא יצאה חזרה מתפוז אל ביתה הקט, היא הלכה באותו מסלול בדיוק. שוב, ההליכה לקחה לה שעה בדיוק. אם נתעלם מהשעות ונחשוב רק על הדקות והשניות, האם היתה דקה/שניה בה המנהלת האמיצה היתה בדיוק באותה נקודה ברחוב הן בדרך הלוך והן בדרך חזור? אם כן, נמקו ושכנעו

מנסה, אבל בטח טועה

שישים דקות מלאות זה אחרי שהסתיימה השניה השישים במלואה והתאפסה ואז גם כשיצאה וגם כשהגיעה זה היה ב 00:00 ? אולי עדיף שאחכה שהילדים ישנו ואהיה בריכוז

sigmao

New member
לא זה העניין

אין כאן התחכמויות הלכה שעה לכל כיוון האם היתה שניה ספציפית (אם מתעלמים מהשעה) בה היתה באותו מקום בדיוק גם בהלוך וגם בחזור?

sigmao

New member
מחשבה נחמדה, אבל לא

נגדיר תחילת שעה - 0 סוף שעה - 60

יוליק12

New member
אם היא לא הולכת באותו הקצב

אז רק בנקודת האפס. היא הגיעה לנ.צ. תפוז ב-13.00.00 ויצאה משם ב-14.00.00 רק באותו הרגע היא היתה באותו המקום באותה השניה.

sigmao

New member
הבהרה

לא מדובר בנקודת המוצא או היעד תתייחסו לתחילת שעה כאל 0 ולסוף שעה כאל 60 דקות

יוליק12

New member
טוב, אז זו כבר שאלה אחרת

כלומר, אין דקה/שניה ספציפית שבה היא עברה באותה הנקודה. כלומר את לא שואלת אם זו היתה הדקה ה-54 אלא האם היתה דקה כזאת שבה היא עברה באותו המקום משעה קודם? אז התשובה היא כן אבל אי אפשר לדעת מה אותה השניה בדיוק. היא יוצאת מתפוז בחזרה וצועדת ומתישהוא היא עוברת על פי נקודה מסויימת שבה היא היתה בדיוק באותה הדקה בשעה הקודמת, זה כאילו שהיא הולכת מול התאומה שלה והן נפגשות מתישהוא בדרך. כך אני מבינה.

sigmao

New member
נו, אז למה את לא אומרת שאת יודעת את התשובה

:) נכון, ההסבר עם התאומה מדוייק, אם שני אנשים יוצאים ממקומות הפוכים, הם חייבים להפגש בדרך איפשהוא. האיפה - אכן לא ידוע. (זה בעיקר נגזר מהרציפות של הזמן והמרחק... אני אפסיק כאן)

ulytka

New member
נניח והיא היתה שני אנשים

שיוצאים באותו זמן במסלול הפוך היתה נקודה בדרך בה הם היו נפגשים... זו הנקודה בה היא היתה באותו זמן ובאותו מקום בשני הכיוונים... זו התשובה, לא? ואם כן אז- לא, אני לא כזו גאונה, נתקלתי בשאלה דומה לפני כמה זמן

אהבתי את החידה, תודה סיגמא!

אינטואיטיבית אמרתי שכמובן שיש כזאת דקה / שניה, אבל גם אני בהתחלה חשבתי שזה יהיה בדיוק באמצע כי הנחתי הנחה סמויה שקצב ההליכה הוא קבוע - מה שלא נכון כמובן. המפתח פה הוא שבשני הכיוונים לקח בדיוק שעה לעבור את אותה דרך, גם אם קצב ההליכה היה שונה ריגעית. יפה!

למעלה