רותם כהן מכוכב נולד מבצע "אהובתי" והעולם שותק

Mominit

New member
רותם כהן מכוכב נולד מבצע "אהובתי" והעולם שותק

http://www.mako.co.il/tv-starisborn...elId=c10dc25d7deef210VgnVCM2000002a0c10acRCRD טוב אולי באמת עדיף שהעולם שותק...
למרות השינוי שהוא הביא לשיר ( לצערי פחות בלדה יותר קצבי...וגם קצת זיופים בקטנה...
) יש שירים שפשוט אסור לגעת בהם ולשנות יותר מדי אהובתי הוא אחד מהם בלי ספק...
ואולי פתח לדיון קצר - קשה לעשות קאברים לשירים של משינה זה ידוע איזה שירים שלהם לדעתכם יכולים לעבור נהדר כקאבר?

Mominit

New member
../images/Emo15.gifתלחצו על "מבחן הקהל של רותם כהן" בלינק

לא הצלחתי לשמוע עד הסוף הוא עיצבן יותר מדי

הוא לקח את אחד השירים הטובים של משינה והפך אותו לשיר בכי מעפן ועוד זייף אותו. אוח למה נותנים לזמרים בשקל ישן לשיר שירים כאלה טובים. אם זאת תחרות כשרונות שיכתבו שירים לעצמם ולא יהרסו שירים של אחרים. בכללי אני נגד קאברים, לדעתי כשאומן עושה קאבר לשיר שלא שלו ובעיקר אם אינו מכיר אישית את האומן הוא מפספס את הרגש של השיר ואת הכוונה של המחבר. לא סתם אמר פעם יובל שהוא לא מסוגל לשיר שירים שהוא לא מתחבר אליהם. כמובן שיש כמה קאברים מוצלחים בחיי המוזיקה אבל הם לא מעידים על הכלל.

Mominit

New member
../images/Emo15.gifאבל לא ענית לשאלה שנשאלה...

לדעתך איזה מהשירים של משינה יעבור קאבר מצליח? אגב לא לגמרי מסכימה איתך.יש העונה צמד די מגניב שעושה קאברים דווקא לשירים קלאסיים ( השיר האחרון שהם ביצעו היה של אריק איינשטיין ושלום חנוך http://www.youtube.com/watch?v=qHeKVnAV2Ok ) ובאודישן האחרון הם עשו קאבר די מוצלח ( לדעתי כמובן... )לתלוי על הצלב של פורטיס...http://www.youtube.com/watch?v=h16_6InBqqU שלא נראה לי קשור בכלל לסגנון המוסיקה שהם שרים...לדעתי הכל תלוי בכמה טוב המתמודד שר זה הכל...פה הרותם כהן הזה גם בנוסף לכל זייף למוות את כל אהובתי...

כי אין לזה תשובה

קאבר טוב לא תלוי בשיר אלא תלוי במבצע. למשל נעליים ביצעו אחלה קאבר לפולארויד.

Mominit

New member
../images/Emo15.gifאז הסכמנו על מה שאמרתי...../images/Emo13.gif

הכל תלוי בכמה טוב המבצע ( הבאתי כדוגמא את הצמד שגם מתחרה שם )...מעניין אם העונה ישכילו סוף סוף להביא את משינה לאחד הספיישלים...

הם לא ישכילו כי זה לא תלוי בהם

תודה לאל משינה אמרו לא לכוכב נולד... וברור שזה תלוי במבצע, כאן הנקודה אין מבצעים באמת טובים בכוכב נולד.. או יותר נכון אין מבצעים מספיק מקצועיים בכוכב נולד עד כדי שהם יכולים להרשות לעצמם לעשות קאברים.

Mominit

New member
../images/Emo15.gifבינתיים אמרו לא...../images/Emo13.gif

ודווקא פה חולקת עלייך יש העונה כמה מבצעים ( ומבצעות ) טובים ( וטובות ) אבל שוב את די פוסלת את כל התכנית מההתחלה אז זה לא רלוונטי כל כך...

לא בנתיים. לתמיד

וטוב שכך. ואני לא פוסחלת את התוכנית בגלל המשתתפים אלא בגלל שלתוכנית אין קשר לאומנות, שירה או יצירה והיא מנסה כן למצוא לעצמה תדמית כזאת וזה מה שמעצבן אותי.

droriko

New member
קאברים בלי קשר לכוכב נולד זה פשע אנטי-תרבותי

וזה לא משנה אם הקאבר נשמע טוב או לא נשמע טוב . עצם זה שאתה בא ולוקח שיר מצליח ומנסה לתפוס עליו טרמפ זה מעשה נלוז למדי . הקטע שכשאתה עושה קאבר אי אפשר אפילו להאשים אותך שאתה לא מקורי , הרי כל הקטע של קאבר זה לא ליהות מקורי . אחת ההדברים הטובים שאפשר להגיד על משינה זה שמכל עשרת האלבומים שלהם אין אפילו שיר אחד שהוא קאבר. (כן אסף אני יודע שיש שיר אחד שהוא רשמית קאבר, אבל זה לא באמת נחשב
)

לא בהכרח

יש קאברים שאיווררו שירים שהעלו אבק על המדף . בגדול גם אני נגד קאברים. בעיקר קאברים שלא נותנים קרדיט לאומן (מה? לא נינט כתבה את ים של דמעות????). אני חושבת שצריך גם להפריד בין מישהו שמבצע את השיר כפי שהוא בוצע במקור לבין מישהו שמבצע קאבר שונה לגמרי ומחריב את השיר ללא שום רגישות למקור.

אני האחרון שיתנגד לקאברים

אחת הלהקות האהובות עלי היא "הגרובטרון". הבעיה היא שרוב משתתפי כוכב נולד יודעים לעשות רק את זה. ולא תמיד באיכות מי-יודע-מה. לראיה: זוכת כוכב נולד הראשון עושה (במוזיקה) רק קאברים (ובאיכות די ירודה). כשהיא ביצעה מוזיקה מקורית זה היה מביך עד כדי כך שבסלקום ערד הקהל הביע מחאה ודי דרש שתרד מהבמה. ובכללי, לגבי כוכב נולד: אין הצדקה לקיום של התכנית הזו מעבר לאודישנים וגם הסנאף הקירקסי המחליא הזה מוטל בספק. מדי פעם יש הבלחות של פנינים ושווה מעט לעקוב מתי הכישרון של טדי הפקות יוריד עליהם גרזן. כשמדיחים את אחרונת ההבלחות הבודדות נגמרת העונה. העונה הנוכחית למיטב הבנתי הסתיימה ביום שישי. העונה הטובה ביותר (השביעית) הסתיימה בערב הגמר כשהדיחו את מיי פיינגולד. שלומי ברכה כתב בשנות התשעים על "דני" שורה שמתאימה בדיעבד בול לכוכב נולד: "כשחיפשת את הקיצור אז נפלת זה הסיפור". אבל יפה מצד קשת, שהם כבר בונים את המסלול של כוכב נולד ובעוד 10 שנים בוגרי כוכב נולד יעלו אוטומטית לתכנית של קשת-ערוץ 24 "היכל התהילה". עוד על קיצורי דרך לתהילה ובכלל תובנות לגבי השואו-ביז והחיים ניתן ללמוד ממשתתף "היכל התהילה", אדם בסרט "חיים ואדם": http://yes.walla.co.il/?w=2/7839/1705312 מומלץ מאוד.

Mominit

New member
../images/Emo15.gifחח תגובה ממצה ארוכה ומושקעת!

אני חושבת שלא צריך להתייחס לתכנית הזאת יותר מדי ברצינות...והיא בטח לא קובעת באמת מי יהיו הכוכבים הבאים במוסיקה ( למעשה חוץ מהזוכה בעונה הרביעית ג'קו אייזנברג לדעתי לא היה אף אחד שבאמת הגיע לו לזכות... ) כולה תוכנית בידור המוסיקה נהייתה די שולית ( במיוחד העונה עם כל הסיפורים סוחטי הדמעות...
)

כן...

אם אין מינימום איזה מקל מיד שרה בסביבת המקורבים של המתמודד - הוא יכול לחשב קיצו לאחור. ויינרייך לעומת זאת יכול לחשב את קיצו לאחור סתם כי הוא לא יבוא להם טוב בעין בקרוב. ולא בגלל הנכות שלו. אבל זהו. מעכשיו אני עושה מאמצים להתעלם לחלוטין מתכנית הזו. עד לסנאף האודישנים הבא.

זה לא כל כך מדוייק

כי כשכוכב נולד הפכו לתעשיית כסף ענקית שמגלגלת מיליונים כולם רוצים לטעום מן התהילה או בעצם להתחנף ולהתלטף בחיקה. מה שמביא את כל אלה שכן "מחליטים" מי יהיה הכוכב הבא במוזיקה לבחור גם הם ב"בוגרי" כוכב נולד. פתאום כל אחד ששר שורה בתוכנית מוזמן להופעת יום העצמאות, טקס הדלקת המשואות או יום הולדת לפרס או כל אירוע שקר אחר. ואם מפמפמים לנו אותם מספיק הקהל בטוח שאלה הכוכבים האמיתיים. כוכב נולד משחקת על המשפט- "אם טוענים בהתמדה הבורות הופכת למקובלת כמו האמת" והם גם צודקים.

למעלה