ריבים ובעיות בשינה

ריבים ובעיות בשינה

שלום, יש לי 3 ילדים. חן בת 9 טל בן 3 ורוני בת שנה. כל אחד בנפרד פשוט ילד מקסים. אני שומרת עליהם כעת בחופש הגדול ויש לי בעיות בעיקר עם טל בן 3. כל הזמן כשהוא ביחד עם אחותו הגדולה יש ריבים בלתי פוסקים ובנוסף לכך היא מתנהגת איתו כאילו היא אמא שלו ומנסה להענישו. הבעיה הכי קשה זה נושא ההרדמה של טל, שלוקח שעה והוא פשוט מנסה כל הזמן לעשות מניפולציות ודורש שרק אמא תבוא ולא אבא. הוא צועק וצורח גם לאחר שנרדם באמע הלילה ולא מוכן שאבא יגש אליו. הוא מעיר את כל המשפחה בלילה וכל הזמן מנסה להראות שהוא קובע. איזה מוץ איזה חיתול איזה כוס בה ישתה וכו. לאחרונה הייתי מ א ו ד נוקשה איתו וזה עזר קצת לפחות קיצר את משך הערות בלילה אבל יד חזקה זה משהו שאני לא אוהבת לעשות אני עושה את כל הטעויות: מאיימת עליו שלא יתעסק איתי או שאני שמה אותו בפסק זמן באמצע הלילה ... אבל רק זה עוזר. על דרך אחרת שבה ניסיתי לדבר וללכת לקראתו רק גרמה לו לנסות למשוך עוד זמן ולקבל עוד פרסים . מה לעשות

sombol1

New member
אולי טקס אשכבה קבוע שיביא להרגל ?

הרדמות היא קטע קשה לילדים אולי תנסי טקס קבוע כל לילה בשיתוף של כל הילדים שילכו לישון כולם באותה שעה ? ובתמיכת בעלך ? ארוחת ערב בשעה קבועה מקלחת בשעה קבועה והכל בהסברה בשיתוף פעולה של כולם שידעו מראש מה עושים ומתי עושים פחות עם עונשים יותר עם דיבור או אי דיבור משכיבים את הילד מסבירים לו שעכשיו כולם יושנים ושאת צריכה להרדים את כל 3 הילדים ושהוא יכול לקבל סיפור 1 וחיבוק 1 וזהו יוצאים מהחדר אם הוא יוצא כבר אין דיבורים ואין משחקים מחזירים אותו לחדר ויוצאים בלי עונש ובלי דיבור ואם הוא עושה את זה בהצלחה אז נותנים פרס אבל לא חייב פרס חומרי של מתנות חומריות אלה פרס רגשי של חיזוק חיובי במילים בחיבוקים במילה טובה מאחותו הגדולה שתגיד לו שגם היא גאה בו מילה טובה מבעלך שגם יגיד לו מילה טובה מקווה שזה יעזור ספציפית על ריב בין אחים הייתה תוכנית על זה - http://www.kab.co.il/kabbalah/short/54882

keren kr

New member
לגבי שינה

אני מבינה אותך. מניסיון שלי , לאיים לא כדאי , כי אין לזה סוף ואנחנו לא יכולות להעניש בלי סוף. לגבי זה שהוא רוצה לקבוע איזה כוס וכו' .. לדעתי דברים שהם לא אקוטיים אפשר לתת לו להחליט ואפילו להגיד לו שהוא בחר את זה.. ואת מסכימה, ויש דברים שהוא יכול לבחור לפי איך שמתאים לו. מצד שני יש דברים שהוא לא יכול להחליט , ופה אם החלטתם משהן, אז צריך להיות עקביים גם אם הוא צורח , הוא צריך לתת בכם אמון שמה שאמרתם שאתם לא מסכימים , הוא לא יקבל גם אם ישתמש בצעקות , ובטח שלא יקבל פרסים. לגבי השינה , שהוא מעדיף דווקא אותך, צריך אולי לנסות קצת לרכך אותו ולהגיד שגם אבא דואג לו ורוצה לדעת מה הוא צריך ,ואולי לבוא כמה פעמים ביחד , גם אם הוא עושה מניפולציות וצורח , חשוב להציג חזית אחידה ששניכם ההורים שלו ושניכם דואגים ומטפלים בו. ואין הבדל אם אמא מגיעה או אבא. ואז גם אבא יכול לבוא לבד ואם הוא רוצה לצרוח זכותו , אתם גם יכולים להגיד לו שבזמן שהוא צורח אז תעבירו אותו לסלון עד שירגע , כי כל האחים ישנים וחשוב לא להעיר אותם, אז מחכים איתו בסלון, בלי יחס מיוחד , ואולי אפילו שיהיה קצת משעמם- שזה לא יראה לו פרס. וכשהוא נרגע לתת חיזוק חיובי, שאתם שמחים שהוא נרגע ועכשיו הוא יכול לחזור לישון עם כולם... לגבי הבת הגדולה, נראה שאפשר להעזר בה , רק צריך להדגים לה את דרך החיוב ולא הענישה, בטח יש הרבה דברים שהוא יכול ללמוד ממנה,.

לא לשכוח שבגילאי 3 מתחילים הפחדים למינהם..

ולפעמים מה שנראה אי רצון לישון הוא תרגום של הילד לפחד מסוים..לתת הרבה בטחון לפני השינה ובמהלך הטקס. הרבה חיבוקים ומילים מעודדות.

ילד סנדויץ- צריך להפוך לממרח שוקולד

זאת שנה קשה בשבילו, השינוי בשבילו היה לא מזמן, הוא היה הילד הכי קטן במיוחד שאחותו גדולה,הוא מנסה להשיג תשומת לב בכל דרך, את העולם שלו, תשומת לב משיגים גם כשיש תגובה שלילית מההורה, מבחינת הריבים, ההבדל בין הילדים הוא גדול, ולכן ייתכן והכוחות אכן לא שווים בינהם וכן דרושה התערבות, צריך לדבר עם כל אחד מהם בנפרד על כך שהמשפחה היא מעין מיני חברה ולכל אחד יש תפקיד במשפחה,ולא סתם הגדולה היא הגדולה והוא אמצעי, צריך לעזור לו למצוא את המקום שלו שירגיש שייך ושידע למשוך את תשומת הלב בדרך נכונה, מסכימה עם כל העצות לגבי חיזוקים חיוביים. שולחת לינק לתוכנית עם עצות לילד סנדויץ' http://www.kab.co.il/kabbalah/short/13167

שינה זקוקה להרגל וקביעות

מסכימה עם מה שאמרו שצריך להתחיל עם ההכנה הרבה לני, לשים גבולות בצורה שקטה ורגועה ואחר כך ללא מילים להגיב, ללא עצבים!! זה מאד חשוב,להגיד לו לני מה הסדר של השינה נקריא סיפור, חיבוק ונשיקה, לא לתת לרדת מהמיטה

לתת לו לקחת לבד את מה שהוא רוצה

לאחרונה במקום שהוא ישגע אותי עם הבחירות שלו שלא נגמרות ותמיד הוא רוצה את מה שאין אז אני אומרת לו בבקשה שהוא ילד גדול הוא יכול לקחת לבד מהמגרה או מהארון מה שהוא רוצה אני לא מתערבת ולא מתאמצת לעזור לו להשיג דווקא את הכפית שכרגע במדיח. הכל פרוס לפניו והוא יבחר לבד מה לקחת. וכנל עם הבקשות שלפני השינה, גם אם הוא כבר במיטה והוא שוב רוצה לשתות מים אז הוא צריך לקום ולקחת לבד. למרות שחשבתי שהעניין סביב השינה עלול להתארך בעקבות זה גיליתי שזה ממש עובד טוב הוא בעצם נהנה מהבחירות שלו ואני לא מרגישה שהוא מטרטר אותי.

למעלה