ריחות ביישוב

יפית710

New member
ריחות ביישוב

בשבועות האחרונים אנו עדים לריחות חריפים הפוקדים שנית את היישוב. בעיקר בשעות הבוקר והערב. בפגישה שהיתה עם השר לאיכות הסביבה, לפני מספר חודשים הובטח לנו שהמזבלות באזורנו יכוסו, למרות שהוקצאו כספים לנושא, הנושא לא מוצא עד תום. אתם נושמים מידי יום חומרים שונים, חלקם אף מסוכנים. אם מפריע לכם הדבר, כתבו ללשכת השר, תפנו למועצה (במועצה טוענים שלא הגיעו פניות), עוררו את הנושא. זה האוויר שילדנו נושמים מידי יום.

אנימו

New member
ועוד בקשר לריחות בישוב:

בצד העובדה שהנקיון ברחובות הוא לא משהו, בלשון המעטה, ובטיול הערב צריך להצטייד בפנס כדי שלא לעלות על המוקשים שמותירים הכלבים ולא להכנס בערמות הזרדים והעלים היבשים, לדוגמא, בשביל האופניים שיוצא מבית הכנסת ברחוב בית אל לאורך אחורי הבתים עד שנפגש עם הרחוב הראשי, שדרות הארץ -ובכן בנוסף לבעיית הנקיון, עולה ריח סרחון עז של נבלה שמונחת כנראה בצדי הרחוב שבהצטלבות רחוב בית-אל וסמטת האגוז . מודה שלא חקרתי איפה בדיוק כי הריח הבריח אותי משם. מן הראוי לציין כי הסרחון מרחף שם מזה מספר ימים. מקווה שאזכור מחר בבוקר לדווח למועצה. אם משהו מזדמן למחלקת "שיפור פני הישוב" - אודה לו אם יזכיר את העובדות הנ"ל.

alonaski

New member
לי אישית מפריע המיים שזורמים תמיד על שביל

האספלט שבגינה המרכזית של הישוב שהוא עצמו בשיפוע. כבר כמה פעמים שיצאתי בבוקר עם התינוקת בעגלה לטייל בגינה ולשבת שם בצל אחד הספסלים לארוחת בוקר לקטנה, וכמויות המיים שזרמו על האספלט (תוצאה של השקייה לא מכוונת הייטב כנראה) הפכו את השביל לחלק ומסוכן במיוחד אני שצועדת לי בנעלי קרוקס
= טיפה רטיבות ואין שום אחיזה של הסוליה... אבל מילא זה, הבעיה המציקה יותר היא שהמיים מביאים כמויות גדולות של זבובים מה שהופך את החוויה של הישיבה על ספסל בצל עץ בגן או סתם טיול בו - לבלתי נסבל!

אנימו

New member
אלונה- יש לך מושג אם המועצה מציצה לכאן?

כדאי ליידע אותם והתגובה תזורז.

alonaski

New member
../images/Emo45.gif אין לי מושג אם המועצה מציצה לכאן אבל

בהחלט שווה ליידע אותם!

r 5 6

New member
המועצה מציצה

ע"פ מה ששמעתי כן הם נכנסים לפורום.

yaronst

New member
הניקיון לא משהו?

ברחובות ההולנדים בצור יגאל יש אגניות (מן גינות קטנות כאלו) שהפכו לבית שימוש לחתולים וכלבים ואף אחד לא מנקה אותם. האגניות ממוקמות בכניסה לבתים והסירחון נורא. במידה והמועצה לא מנקה ולא קונסת בעלי כלבים אז הפתרון לבטל את האגניות (בתי השימוש לחיות).

אנימו

New member
../images/Emo124.gif מלה טובה למחלקה לשיפור פני הישוב../images/Emo140.gif

היום בקרתי אצל המומנה עליה ששמו רמי. זכיתי לאוזן קשבת וליחס עניני בכל טענה. זה שאנחנו עם קשה עורף וחסר משמעת אנחנו יודעים ולא קל לנהל אצלנו דבר. בכל אופן הטענות זכו לתשומת לב והובטח טיפול מהיר ויעיל. מה שברור שאם כולנו נשמור על החוק ונגזום בזמן, נסלק הגזם בימים המיועדים, לא נזרוק ליכלוכים ברשות הציבור, נטייל "יד ביד" עם הכלבים ולא נשלח אותם לשוטט לבדם - נקל על חיינו שלנו בישוב . בשלב זה אני נותנת קרדיט למחלקה ומקווה לימים טובים.

yaronst

New member
עם חסר משמעת

על נושא המשמעת דובר רבות גם עם רמי ויש לזה פיתרון חינוכי אחד והוא לישלוח פקחים (גם בלילה שבו הרבה כלבים משוטטים בישוב) וליקנוס את הבעלים על פי חוק. תשאל את רמי מדוע הם לא קונסים בעלים שהכלבים שלהם מחרבנים בכל מקום? מתי בפעם האחרונה פגשת בפקח של המועצה בישוב?

אנימו

New member
אני לא פגשתי אבל אני לא משוטטת כל כך הרבה

בלילות ( שים לב שאני זו היא ולא הוא...
בכל אופן, רמי טוען שגם בלילות מסתובבים הפקחים ויש כאלה שחוזרים ומשחררים את כלביהם מספר פעמים בחודש ומשלמים הקנס , אבל שוב שולחים אותם לרעות לבדם ברחובות. מתברר שלא תמיד ההגיון שלנו עובד כמו של העבריינים....ולי לא נותר אלא להאמין לרמי.

alonaski

New member
לצערי דווקא בעניין לכידות כלבים...

אני דווקא מכירה באופן אישי את התדירות הגבוהה שבה נלכדים כאן כלבים...
וזה כמובן מצער אותי מאוד! כיוון שהחוק בארץ מתייחס לכלבים כ"חפצים" ולא כבעלי חיים ובעלי רגשות! ובמקום להעניש את בעלי הכלבים שאמורים לקחת אחריות על חיות המחמד שלהם, את העונש ממצים עם הכלבים המסכנים עצמם! קודם כל מכניסים אותם לכלא (=תא קטן ומטונף במיכאלה) למסםר ימים. שם הם מבולבלים ומפוחדים ולא יודעים איפה הם נמצאים ואיפה הבעלים והסביבה המוכרת שלהם נעלמו... ובשלב הבא, אחרי 10 ימים אם אין להם דורש (ולצערי - יש הרבה מאוד כלבים שלא מגיעים לדרוש אותם, בעיקר נוכח הקנס הגבוה של 640 ש"ח + 30 ש"ח על כל יום שהייה במיכלאה) - הם נלקחים להשמדה!!! ככה בארץ ממצים את החוק עם ה"כלבים העבריינים" שכל פשעם היה שהתהלכו חופשי ועשו צרכיהם כדרך הטבע במקום בו בני האדם (אנחנו) לא מוכנים לסבול את זה... לעומתם - עבריינים אחרים שבצעו פשעים חמורים הרבה יותר ובאופן מודע וכוונה תחילה - מסתובבים חופשיים ומסכנים את הציבור. גזר דין מוות - מגיע כמעט לכל כלב שלישי בישוב ובארץ, על כך שהסתובב חופשי...
אישית אני חושבת שהכלבים הם השעיר לעזאזל והם ממלאים את החסך התסכולי של גורמים מדיניים האחראים לשמירה על החוק, בכך שפושעים, גנבים, אנסים, בעלים מכים, גברים אלימים וכו' - ממשיכים להתסובב חופשי ברחובות ומסכנים את הציבור פי כמה מאותם כלבים מחרבנים... אותם עבריינים יודעים להגן על עצמם - כלבים אפילו לא יודעים לדבר (בשפתנו), אז כמה קל ונוח להפעיל את חרב השלטון על צווארם של אלו - החלשים!...

אנימו

New member
אלונה- עם כל הכבוד לכלבים שגם אני אוהבת אותם,

צריך גם להיות מציאותיים. הרי לא יכניסו את בעלי הכלבים למעצר (אפילו אם מגיע להם) ואם לא אכפת להם מן הכלבים, מוטב שהכלבים לא יהיו בבעלותם. כנראה שעדיין לא נמצאה דרך יעילה יותר מאשר דרך הכיס וגם היא עוזרת בערבון מוגבל. ואין קשר בין הכלבים לכל הפושעים האחרים. לא מניה ולא מקצתה ( הדבר אינו נכון. אין בו שמץ של אמת)..

alonaski

New member
זאת בדיוק הבעיה!! בארצנו, נוח לשפוט את המציאו

המציאות בדרך הקלה והפשוטה ולא בדרך המוסרית וההגיונית!! להחרים ולהרוג כלב שלא פשע - זה הרבה יותר קל ונוח לסביבה מאשר להעניש את בעל הכלב עצמו!!! מאות ואלפי בעלי כלבים נפטרים בקלות מאוד מענישה על כך שעברו על החוק ונתנו לכלבם לשוטט חופשי ולחרבן בכל מקום ובתמורה - הכלב מוצא להורג!! תתארי לך שאותו הדבר היו עושים עם רכבים פרטיים: נהג שדרס למוות הולך רגל - ריכבו יוחרם וישלח למגרסת רכב, אבל הנהג העבריין ימשיך לחיות חופשי ולרכוש רכב חדש ולהמשיך בדרכו הנפשעת על הכביש!
- נשמע לך כמו דרך הגיונית להעניש עבריין תנועה או לצמצם את הפשיעה בכבישים/למגר את התאונות???!!! נכון שלא?! - אז אותו חוסר הגיון מתנהל ביחס לכלבים בארצנו!
הלווווווווווווווווווו הגיע הזמן להתעורר ולהבין - לכלב יש רגשות ואפילו אופי - בדיוק כמו לאדם!!! מחקרים הראו שתבונתו של כלב זהה לזה של ילד בגיל 5-6 !! עדיין לא התייאשתי!! אני תיקווה שביום מן הימים בני האדם יתעשתו ויבינו שהכלב מלבד היותו ידידו הטוב של האדם הוא בעל זכות לחיות בדיוק כמונו!! עד לפני 200 שנה, חשבו ככה על השחורים באמריקה, במשך שנים ודורות! ראו בהם אזרחים סוג ב' ללא רגשות, אופי או מאפיינים אנושיים כלשהם וכמובן - ללא זכויות! מקווה שיום אחד מהפיכת תובנה כזו תגיע גם! ובכל מקרה, נכון להיום, יש לנו הרבה מה ללמוד ממדינות אירופאיות מתפתחות שמכירות בזכויות בע"ח וכלבים!

r 5 6

New member
../images/Emo57.gifריחות ביישוב

ידוע לי שרכז הביטחון עשה סיור עם גורמים של הצבא לאיתור המזבלות ואכן אותרה מזבלה חדשה עליד הכפר עזון שככול הנראה גורמת לריחות הנוראיים,הצבא התחייב לכסות את המזבלה החדשה ולחסום את צירי הגישה אליה בתחילת שבוע הבא.כמו כן כל המזבלות שפעלו בשנה שעברה חסומות ואינן פעילות.ע"פ מה שבקשו ממני במידה והריחות לא חולפים תוך שבועיים להשאיר הודעה במוקד והמועצה תטפל בבעיה מול הצבא.

למעלה