ריח

sagash

New member
ריח

שלום לכולם,
אני מעוניינת לאמץ חמוס
אבל ראשית רציתי לברר אתכם- האם הריח של החמוס הוא נורא כמו שאומרים?
יצא לי לשוחח עם מס' אנשים שאמרו לי "לא להתקרב" בגלל הריח, גם אחרי סירוס /עיקור
אני גרה בדירה סטודנטיאלית קטנה (בבניין קומות) עם בן זוג ופוחדת שהריח ידבק לדירה ויהיה בלתי נסבל
אשמח לתשובתכם הכנה
חג שמח :)

שירלי317

New member
לחמוסים יש ריח

בדיוק כמו שלכלבים יש ריח, שיש אנשים שחושבים שהוא מסריח ויש כאלה שלא..
כל אחד והרגישות וה"טעם" שלו..
זכרים לא מסורסים יהיו טיפה יותר מסריחים ממסורסים בגלל ההורמונים
וכשחמוס מתרגש או מפחד הוא עלול להפריש ריח חזק מהבלוטות האנליות שלו (דומה לבואש אבל קצת פחות חזק..)
אבל אם החמוס מבסוט ומטופל כראוי ומשחקים איתו מספיק וחושפים אותו לעולם מדי פעם, אין סיבה שזה יהיה אירוע קבוע.. וגם אם קרה, אז מאווררים את הבית וזה מתפזר מהר (לעיתים כדאי לקלח את החמוס)
&nbsp
אבל בעיקר, כדאי ללכת למישהו שמחזיק חמוס בתנאים הולמים בביתו, ולבדוק. להריח, לראות איך זה.. ורצוי גם לנסות לשחק עם החמוסים קצת כדי להבין את ההתנהגות שלהם ולראות אם זה באמת מתאים לכם, לך ולבן הזוג..
יש לקחת בחשבון שבחנויות חיות החמוסים יהיו יותר מסריחים מהרגיל כי פשוט לא מנקים להם את הכלובים בתדירות שצריך והתנאים לא מזהירים (הצואה של חמוסים אגב יחסית מסריחה ובלי קשר מומלץ לנקות את ארגז הצרכים מדי יום)
&nbsp
בשבילי, סטואי החמוסון שלי ממש לא מסריח, להיפך, אני מסניפה אותו כשהוא רוצה נשיקות ומלקק לי את האף :)
אבל חלק מהחברים/משפחה שנכנסים אלי לדירה טוענים שהריח חזק (מה שנאמר זבש"ך) וחלק לא שמים לב..
&nbsp
הכי חשוב, לחשוב על זה טוב טוב לפני שלוקחים חמוס, כי הכי עצוב זה כשאנשים שלא יודעים למה הם נכנסים מחליטים לזרוק אותם אחרי זמן קצר.. וזו לעולם לא אשמתו של החמוס.

sagash

New member
:)

תודה!
מכירה מישהו שמגדל חמוס באיזור הדרום וירצה לקבל את פנינו ?

WTR

New member
למעבר לדברים הנכונים שכבר נאמרו מעליי

אני יכולה לומר שריח זה משהו שמתרגלים אליו. כמו שנכנסים לבית עם ריח של סיגריות ואחרי שעה בבית כבר לא מבחינים בזה.
אני התרגלתי לריח של החמוסה שלי כך שכל פעם שבא מישהו חדש ומעיר על הריח אני מופתעת מחדש
לעומת זאת כשהגיעו אלינו חמוסות חדשות לבייביסיטר, פתאום הריח שלהן היה נראה לי ממש חזק
אז לא רק שלחמוסים יש ריח אלא לכל אחד יש את הריח שלו...

אם את נקשרת אליהם ואוהבת אותם, את לא תשימי לב לזה כמו שלא תשימי לב לריח של כלב בבית

למעלה