רילוקיישן בארה"ב - ויזת עבודה

yelerin

New member
רילוקיישן בארה"ב - ויזת עבודה

אני מעוניינת לעשות רילוקישין לקליפורניה דרך עבודה. כרגע אני מהנדסת תעשיה וניהול שעובדת בחברה גלובאלית אבל אין להם רילוקיישין לארה"ב. התואר שלי מהטכניון, רציתי לשאול איך אני מחפשת בכלל עבודה בקליפורניה או בארה"ב מהארץ, למה שמישהו יקח אותי ויביא לי ויזת עבודה ולא מישהו מארה"ב כבר.? האם אפשר גם לסוע לשם לטיול ולחפש עבודה תוך כדי?

zuki3

New member
שאלת המיליון דולר

אם כל אחד שהיה רוצה היה מצליח לעשות רילוקישן לאמריקה, היו באמריקה עוד מיליארד איש.
הדרך הכי קלה והגיונית זה דרך מעסיק אמריקאי-ישראלי,
אבל את אומרת שהמעסיק הנוכחי שלך לא רוצה להעביר אותך,
האפשרות הכי סבירה זה שתמצאי מעסיק בישראל מעסיק אחר שיש לו סניף בארצות הברית והוא ירצה להעביר אותך, העברה בתוך אותה חברה זאת האפשרות הכי קלה והכי סבירה, עובדים שנה בישראל והחברה יכולה להעביר אותך, אם היא רוצה.
וכמו שאמרת הסיכוי שחברה אמריקאית שלא מכירה אותך תרצה להסתבך איתך עם כל מה שקשור לויזות הוא סיכוי מאד מאד נמוך,
רק להסביר, התאריך הבא שאפשר יהיה להגיש בקשה לויזת עבודה למומחה זר יהיה באפריל 2020 , אז יהיה הגרלה עם סיכוי של שליש לזכות ו2 שליש לא לזכות,
ומי שיזכה יעבור לארצות הברית באוקטובר 2020,
ולכן, אין לך מה לחפש עבודה היום, כי גם אם תמצאי מישהו שירצה להעסיק אותך, הוא יצטרך לחכות 14 חודשים עד שתוכלי להתחיל לעבוד
אם כבר תתחילי לחפש עבודה בינואר 2020 כדי שהמעסיק יגיש את הבקשה באפריל.
וכן, אפשר לעשות טיול בארצות הברית ולחפש, לא שזה יעשה את זה הרבה יותר קל.
בינתיים, תעשי כמו כולם, תרשמי באוקטובר להגרלת הגרין קארד החינמית, ותחפשי בעל אמריקאי.

yelerin

New member
לא הבנתי את הקטע עם ההגרלה לויזת עבודה..

לא הבנתי את הקטע עם ההגרלה הבאה לויזת עבודה.. מה הכוונה ? אם אני מתקבלת לעבודה בחברה אמריקאית יש סיכוי שלא אקבל את ויזת העבודה בכלל?.
><

zuki3

New member
הסבר

יש כל מני ויזות שונות, בחלקם יש מכסה שנתית,
למשל בויזת מעבר בתוך אותה חברה , כשחברה מעבירה מסניף בישראל לארצות הברית, ויזת L אין מכסה שנתית, לכן אפשר לבקש את הויזה בכל זמן ואין הגרלה,
אבל בויזת H שהיא הויזה העיקרית להבאת עובד זר, מה שרלוונטי במקרה שלך אם תמצאי מעסיק אמריקאי שלא יעסיק אותך קודם בישראל,
יש מכסה שנתית, המכסה נפתחת מחדש ב1 לאפריל כל שנה, מכיוון שכמות הבקשות היא פי 3 מהמכסה השנתית רק בשבוע הראשון ( ככה היה בשנים האחרונות), סוגרים את אפשרות ההגשה ועושים הגרלה בן כל אלו שהגישו בקשה בשבוע הראשון, ולכן הסיכוי הוא בערך שליש,
ומי שלא התקבל יצטרך לחכות לאפריל שנה הבאה כדי שהמכסה תתמלא מחדש.
וככה זה יהיה עד או שיגדילו את המכסה השנתית (לא סביר) או שיהיה משבר כלכלי וחברות לא יבקשו להביא עובדים זרים (מה שהיה בכל שנה של משבר כלכלי).

Boston Guy

New member
הינה הנתונים המעודכנים ל"עונת הויזות" של שנת 2019

ההרשמה לבקשות לויזה נפתחה השנה ב 1 באפריל, ובחמישי לאפריל משרד ההגירה הודיע שההרשמה נסגרה כי הם קיבלו 201,011 בקשות לויזת H1B - כשמיכסת הויזות לשנה היא 65,000 ויזות.
בתאריך 10 לאפריל משרד ההגירה ביצע הגרלה בין כל בקשות הויזה שהוגשו והחליט מי ימשיך בתהליך.
כלומר - נכון לשנת 2019, בערך 32% מהאנשים שעבורם מעבידים הגישו בקשה לויזת עבודה מסוג H1B - יגיעו למצב שהם מקבלים אישור לעבוד בארה"ב.
ובמידה והם יצליחו להשלים את התהליך בהצלחה - הם יוכלו להתחיל לעבוד בארה"ב ב1 באוקטובר 2019.

vinney

Well-known member
ינואר זה מאוחר מדי

מראיינים מועמדים לH1b בסביבות אוקטובר-דצמבר, בינואר כבר נסגרות ההצעות ופברואר-מרץ זה הcrunch time של העורכי דין.

yelerin

New member
אפשר את האתר?

איפה האתר של הגרין קארד האמריקאי?
אני יכולה להרשם עם בעלי?
אולי אסע לשם ואחפש בעל אחר חחחחחחח

zuki3

New member
בבקשה

זה האתר, וזה האתר היחידי, ההרשמה בחינם,
ההרשמה תהיה באוקטובר, והאתר יתעדכן,
ואפשר לרשום את בעלך (אם אתם נשואים כחוק)
ולהכפיל את הסיכויים אם גם בעלך ירשם

https://dvlottery.state.gov/

yelerin

New member
תודה שאלה

אנחנו נשואים כחוק. אבל שאלה אם הוא זוכה אבל לא רוצה לעבור ואני בתור אשתו יכולה לעבור בלעדיו ? סתם שאלה

zuki3

New member
כן, אבל אתם כנראה תתגרשו קודם

את נשמעת כמו אחת שלא סובלת את בעלך ואתם תתגרשו לפני שתוכלי לעבור רק את.
כדי שזה יקרה שתעברי לבד בגלל שהוא זכה (וקחי בחשבון שמדובר על הגרלה והסיכויים בכל מקרה מאד נמוכים),
באוקטובר 2019 הוא ישתתף בהגרלה, במאי 2020 תבדקו והוא יראה שהוא זכה,
מאוקטובר 2020 ועד ספטמבר 2021 יקראו לזוכים ויהיו ריאיון ובדיקות למי שזכה בהגרלה תלוי במספר הזכיה הספציפי, ואז יהיה לכם חצי שנה לעבור לארצות הברית ולהפעיל את הגרין קארד וזה יקרה בתחילת 2022, ורק אחר כך תוכלו להתגרש או לא ואת תוכלי לעבור לבד, הוא יצטרך להוציא הרבה אלפי דולרים ולטוס איתך, כדי שזה יקרה אתם תצטרכו להשאר נשואים עד 2022 .
אם תתגרשו לפני שהוא יעבור לארצות הברית איתך ויפעיל את הגרין קארד הזכיה שלו לא תעזור לך.

yelerin

New member
הכוונה שאם אני אעבור לפני שהוא יעבור

אני בצחוק לא מתכוונת להתרגש.. אבל אם הוא צריך לסיים פה את הפרויקט ורק אז לטוס אז חשבתי במידה ואני אטוס לפני בשביל להתחיל לחפש שם עבודה..

doronf65

New member
כדי להפעיל GC צריך שהזוכה הראשי יעבור גם הוא

אז בעיקרון אם הוא ייכנס איתך בפעם הראשונה, את תקבלי GC (עצמאי ובלתי תלוי בו).
&nbsp
ברגע שיש לך GC את עצמאית לכל דבר, והוא יוכל לחזור בעיקרון עם המטוס הבא לארץ.

GRETAE

New member
הדרך הכי פשוטה

למרות שהיא לא פשוטה בכלל... היום הולך והופך נפוץ יותר ויותר אצל עובדי הייטק - לחתום על חוזה בחברה שיש לה גם משרדים בארה"ב ולהתנות את החתימה ברילוקיישן כעבור שנה, על ויזת L שלא מצריכה הגרלה. זה כמובן מתאים רק למי שהם עובדי הייטק בתחומים המאוד מבוקשים, שיש עליהם תחרות גדולה בין החברות ולכן מוכנים לאפשר להם את זה כחלק מתנאי ההעסקה. אבל לפי המקצוע שלך אולי יש סיכוי שאם תציבי זאת לעצמך כיעד תוכלי תוך כמה שנים להגיע למקום כזה... אני מכירה כבר כמה אנשים שהתנו את עבודתם בחברה בכך שיקבלו רילוקיישן. ניתן לבקש ויזת L רק לעובד שמועסק כבר שנה לפחות בחברה בישראל. האפשרות של ויזת H לא דורשת שנה עבודה בחברה, אבל כן דורשת הגרלה, ולכן פחות מומלצת.

yelerin

New member
הבנתי,האופציה של הבעל הכי נראית לי אבל הבעיה שאני כבר נשואה

doronf65

New member
אם את מגדירה את עניין הנישואין כבעיה

אז כמהנדסת את בוודאי מבינה שחצי הפתרון כבר בידייך, ועכשו כשרונך כמהנדסת נמצא במבחן לגבי הפתרון המלא... LOL
&nbsp
וצחוק בצד, לא משחקים עם נישואים לצורך הגירה. אם אלו נישואים לצורך הגירה (בלבד), זה לא חוקי. אבל אם באמת יש לך מישהו שאת אוהבת והוא, בנוסף לשאר התכונות התרומיות שלו, גם אמריקאי, אז זה חוקי ובאמת הצלחת

tito1337

New member
Sponsored green card

לא מאד קשור לשרשור, אבל חבל לי לפתוח עוד אחד :
בן אדם שהגיע לארה"ב על L1 או H1B והמעסיק שלו (אמזון, פייסבוק וולמארט וכו') מעוניין ל'ממן' לו GC, זה מבטיח גרין קארד ללא הגרלה? כלומר אם מרוצים מהעובד והמעסיק רוצה לעזור, זאת דרך לקבל אזרחות בוודאות ? (עד כדי חקיקה חדשה)

אופציה ריאלית

בהנחה שאתם לא עילוי בתחומכם, אין לכם כוונה לעשות תואר גבוה בארה"ב, ואין לכם כמה מאות אלפי דולרים פנויים:
לחפש עבודה בחברה גלובלית אחרת, רצוי עם headquarters בארה"ב, רצוי עם נסיעות תכופות.
לעשות עבודה טובה, לפתח קשרים אישיים ומקצועיים ככל האפשר.
לעקוב על אש קטנה אחר משרות פתוחות בסניפי ארה"ב, להבין מה יכול להתאים, איפה, מי המנהל הרלוונטי, וכו'.
כשעבר מספיק זמן ומצאת משהו רלוונטי, לנסות לגשש לגבי המשרה והצוות ואם אין דגל אדום ללכת על זה. לא צריך להתחיל דווקא עם קליפורניה.
עם ויזת L תהיי "תקועה" עם המשרה והצוות למשך כמה שנים עד הגרין קארד, אבל לאחר מכן הכל פתוח.
כנ"ל גם לגבי העבודה של בעלך, אם רלוונטי.
בינתיים גם תשלחו את ההגרלות הגרין קארד.

בכל אופן, צריך המון סבלנות, זה תהליך של שנים ארוכות

hiGh jacKed

New member
את יכולה למצוא עבודה בארה"ב לאו דווקא בתחום שלך

בתור אחד שגם למד ועבד בטכניון ובתחום לא רחוק משלך
את יכולה לנסות להגיש אפליקיישן לחברות בארה"ב ולראות מה יוליד דבר.
אם את עובדת היום בחברה שאין לה משרדים שם אז אין לך סיכויים לרילוקיישן, צריך להיות ריאלי

בנוגע להגרלה אני ניסיתי פעמיים, ולא זכיתי. לדעתי יש יותר סיכוי לפרופיל מסויים של אנשים
יש לי חברים בארה"ב לא הכול טוב ויפה כמו שרואים בסרטים. יש לי חבר קרוב שעזב את הארץ בגיל 18, וחי בפלורידה יותר מ-15 שנים. אז נכון יש לו דירה אבל שמעתי ממנו לא מעט סיפורים משונים. הוא ומשפחתו אגב "זכו" בויזת הגירה בזמנו.

די ענית לעצמך, למה שמישהו ייקח אותי ויביא לי ויזת עבודה. את יכולה לנסות את מזלך אבל בטיול לא תקבלי ויזה עבודה. הכי טוב זה לנסות דרך ישראלים מעסיקים שם יש לא מעט קבוצות בפייסבוק של ישראלים שם

למעלה