ריסוס פירות וירקות

אביטלתל

New member
ריסוס פירות וירקות

מישהו יודע מה קורה עם ריסוס (האם מרססים וכמה) של דובדבנים ומלונים ?

נורקס

New member
דובדבנים מרוססים היטב

מלונים-גדלים על אדמה מדושנת בכימיקלים. אם כבר לדעתי עדיף מלונים מכיוון שלפחות יש להם קליפה יחסית עבה

אמארונה

New member
נורקס, במה שונים הפירות האלה

משאר הפירות? יש לך או למישהו מידע לגבי פירות שמרוססים יותר מאחרים וכאלה שפחות? אני למשל שמעתי שהקיוי בארץ לא מרוסס כי אין לו אויבים בארץ.

נורקס

New member
לא שמעתי על הקיווי אבל אוכל לברר

כעיקרון הכל מרוסס. הפירות ללא הקליפה , או עם הקליפה שאוכלים אותה בעיתיים (כאן נכנסים כל השזיפים, משמשים, אפרסקים). הפירות שקשה לשטוף אותם היטב או שקליפתם דקה מאד-כמו דובדבנים, תותים,ענבים הם הכי בעיתיים. אחד ממוריי שהוא חקלאי אורגני אמר לי שלחברו במושב יש כרם ענבים. כשהוא נכנס לכרם לרסס את הענבים הוא נכנס עם מסיכה שכוללת חליפת הגנה לפנים ולכל הגוף-אין מ"מ אחג בגופו שנשאר חשוף. אני אישית מתבאסת לאכול ענבים שגודלו כך. כמובן שהכי רצוי זה רק פירות וירקות אורגניים, אבל אם אין היד משגת כלכלית, כדאי לפחות לקנות פירות נשירים, תותים, ענבים ודובדבנים אורגניים.

monni

New member
בארה"ב יש רשימה של 12 הפירות

וירקות המרוססים ביותר ו12 הפחות מרוססים. זה לא אומר שבארץ זה בדיוק אותו דבר, כי בטח יש מזיקים שונים וחומרים שונים בשימוש, אבל אולי זה בכל זאת לא כל כך שונה. אז המרוססים ביותר הם: תותים פטל ענבים דובדבן תרד סלרי תפוח אגס אפרסק נקטרינה תפוח אדמה פלפל הפחות מרוססים (_שימו לב כל הטרופיים כאן): תירס בננה קיווי ברוקולי אבוקדו אספרגוס בצל כרובית מנגו פאפיה אננס אפונה

אמארונה

New member
תודה על הרשימה

מעניין מה מהרשימה רלוונטי לישראל. בארה"ב הרשימה הזאת זמינה לכולם? כלומר אין בעיה להשיג את המידע הזה?

monni

New member
מי שמתעניין יכול להשיג את הרשימה

אבל זה לא משהו שכלל הציבור יודע. אני לא ידעתי שקיימת רשימה כזו עד לא מזמן.

טלימה

New member
אביטל

במתת, ממש לידך, יש מגדל אורגני של דובדבנים, אולי הוא ימכור לך יותר בזול אם תלכי אליו ישירות. אם את רוצה, תגידי לי ואני אחפש ת'טלפון שלו

למעלה