ריקנות

aa2000

New member
ריקנות

היי ,אני בת 23. כרגע לומדת ראיית חשבון. אני מרגישה שאני לא ממצה את עצמי, מרגישה ריקנות, קשה לי להבין את עצמי. אני עד עכשו לא יודעת מה אני רוצה לעשות. סיימתי תואר 1 בכלכלה. ואחרי התואר היה לי נורא קשה לי למצוא עבודה.עבדתי בעבודות זמניות. נורא רציתי ליישם את מה שלמדתי .את כל מה שלמדתי שכחתי . עכשו אני עושה השלמה לראיית חשבון. לא יודעת אם זה מתאים לי. נכשלתי ב2 מועדים של חשבנאות. לא יודעת האם להמשיך או לעזוב. יהיה לי מאוד קשה לי לעזוב. מאז שהתחלתי ללמוד אני בדילמה.לפעמים אני רוצה לעזוב ולפעמים אני כן רוצה להישאר. בהתחלה הרגשתי שהמקצוע גדול עליי, לא רק מבחינת החומר אלא גם הדרישות של המקצוע. אני כן יודעת שהייתי רוצה לעבוד בצוות, עם אנשים. אני מאוד אוהבת לייזום/ לעשות דברים למשל פרויקטים, עבודות/ משימות כי זה נורא מאתגר אותי ולא משעמם,הייתי רוצה לעסוק בעבודות שיש שמה קצת יצירתיות. אני מאוד אוהבת לחקור דברים לגבי נושאים מסוימים. אשמח אם תוכלו לעזור לי לדעת מה באמת אני רוצה לעסוק.
תודה

bridges

New member
כבר התחלת לגלות...

שלום רב, כמובן שאין באפשרותנו לומר לך במה את רוצה לעסוק. זהו גילוי שאת תעשי במשך חייך (שיכול להשתנות מספר פעמים). אני יודע שבגילך זה נראה שהעיסוק שבו תבחרי עכשיו הוא העיסוק שבו תפרשי מהעבודה בגיל 62 (או מה שיהיה הגיל כשאת תגיעי לשם). אם היית יודעת שבעוד 10 שנים תחליפי מקצוע (כאשר יהיה לך כבר בסיס כלכלי), האם זה משנה משהו לגבי רצונך לסיים את לימודי ראיית חשבון? לגבי השאלה במה אני רוצה לעסוק, אז כבר נתת לעצמך חומר ראשוני: את רוצה לעבוד בצוות, ליזום, לעבוד בפרויקטים, לקבל משימות מאתגרות ויצירתיות. אלו עיסוקים מתאימים לדרישות שלך? האם יש עיסוקים כאלה שראיית חשבון נדרשת עבורם? האם זה שלמדת ראיית חשבון אומר שתעסקי בעבודה ללא יצירתיות, או אולי יש עבודות ראיית חשבון שהן כן יצירתיות, מאתגרות וכוללות עבודת צוות עם אנשים? בהצלחה, רונן

היי:)

רוצה לעודד אותך, תני לעצמך צ'אנס. למרות שנראה שיש אנשים שעושים את זה מהר לכל אחד לוקח את הזמן שלו להצלחה . כך או כך כולם מתחילים מלמטה ולמטה לפעמים משעמם ולא מספיק מאתגר אז מחליפים מקום עבודה צוברים ניסיון וכך זזים קדימה. במקום לקוות כבר עכשיו למצוא את "הדבר" , חישבי על זה שכבר בחרת כיוון והגדרת את המטרות שלך, וזה מצויין , עכשיו קחי את הזמן לממש את זה וקחי בחשבון שזה לוקח זמן. ועוד דבר לפעמים יש הרגשה שהשקעת כל כך הרבה בכיוון מסויים ולמרות שאת רוצה לשנות "חבל" על מה שכבר השקעת - לא כך - כל מה שהשקעת זה נכס שלך אוצר של ידע ומיסיון את יכולה להשתמש בו בכל מקום , אז אל תחששי לעשות "קפיצה" למשהו אחר אם זה נראה לך מתאימם יותר חג שמח ויום טוב

drorvar1

New member
דילמות

היי את מציגה מספר דילמות שונות ואני מציע לך לחשוב עליהן בנפרד : 1. במה אני רוצה לעסוק? -זה לא חייב להיות תלוי במה שאת לומדת ואת יכולה כאקדמאית לעסוק במספר תחומים שבהם יבואו לידי ביטוי היכולות שציינת 2. מה אני רוצה ללמוד והאם מקצוע החשבונאות שבחרתי מעניין אותי כלומדת? -וכאן את יכולה לבחור ללא תלות בשוק העבודה ולהחליט מה מעניין אותך 3. איך אני מתמודדת עם כשלון השתי בחינות? -האם אני מתמודדת היטב עם תחושת הכשלון בבחינות והאם זה בהכרח אומר להחליף תחום לימודים? שיהיה בהצלחה

ענבל כהן חמו

מאמנת אישית בכירה ומדריכת מאמנים מוסמכת
מנהל
איזה מקצוע מתאים

שלום לך יקירה, התחלת בתהליך הגילוי, שיימשך ויתפתח כנראה כל חייך. יש דברים שאת כבר יודעת על מה שאת אוהבת - צוות, יוזמה, אתגרים, יצירתיות, חקירה. הדברים האילו יכולים להופיע בהרבה סוגים של משרות. אולי את נכשלת במבחן כי את מרגישה שהמקצוע הזה לא מתאים לך? האם שוחחת עם אנשים וקיבלת ראייה רחבה של הדברים שניתן לעשות במקצוע הזה? האם יש בתוך שלל האפשרויות כיוון שיכול לאפשר לך לממש את הדברים שחשובים לך? האם יש אפשרות שתסיימי את התואר ותנצלי אותו כדי לעשות משהו אחר שילהיב אותך יותר? אם את עוצמת עיינים ומדמיינת את עצמך עוד 10 שנים - כאשר כבר הגעת למה שרצית. את נמצאת בעבודה - איזה סוג עבודה את רואה לנגד עינייך? האם את עובדת במשרד? איך הוא נראה? עם אילו אנשים את עובדת? ממה מורכב היום שלך? נסי להיכנס לדימיון חופשי ולא להגביל את עצמך במה שנראה לך כרגע אפשרי. ספרי לנו, מה את רואה?

ordanco

New member
מענה

שלום יקירתי, את מביעה את עצמך מצוין במה את רוצה וביחד עם זאת את מביעה היטב את מה שלא טוב לך, האם ראיית חשבון זאת בחירה שלך או בעידוד נרחב של מישהו אחר? זאת שאלה חשובה... בניוזלטר האימוני שאני שולח למכותבים דרך אתר האינטרנט שלי כתבתי השבוע כמה פנינים בדיוק בנושא הזה: הקואצ'ר האמריקאי זיג זיגלר מציין 3 שאלות שאנו צריכים לשאול את עצמנו לגבי עבודה: 1. האם אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים? 2. האם יש לנו כשרון או נטיה כדי להצליח בתחום הזה? 3. האם אנחנו יכולים להשתכר היטב בתחום זה? שבי עם עצמך ותחשבי על השאלות האלה בשבוע הקרוב. אשמח לשמוע מה ענית? הסופרת תמנע קורץ אמרה על כך: "רצינות,היא כמות האהבה שאתם משקיעים במה אתם עושים, כי אם אתה לא עושה דברים מאהבה אז אתה לא רציני ממילא" אני חושב שתמנע מתארת את זה יפה מאוד, שאלי את עצמך - את כמה אני רצינית? מה דעתך?

חג שמח ריקנות

יקירתי, חשוב לי לומר לך בתחילת דבריי,שחבל לך הזמן שאת משקיעה בללמוד משהו שגורם לך להרגשת ריקנות לחוסר ידיעה האם זה מתאים לך ? או לא? את לא יודעת אם להמשיך ללמוד ראיית חשבון או להפסיק את הלימודים? את משקיעה המון כסף בלימודים של ראיית חשבונות ואת למעשה לא שלמה ובטוחה עם הכיוון שבחרת מתאים לך ב 100% תשאלי את עצמך -איזה עוד תחום תלמדי אחריי ראיית חשבון? מה שאני רוצה לומר לך - כשתדעי מה את באמת רוצה ותרגישי את האנרגיות והאמונה שזה הכיוון שלך תוכלי לומר לעצמך: עד כאן-!!!!!!! מעכשיו אני לומדת ועושה את הדברים שמעניינים אותי ומפסיקה להיות במקום שבו אני מרגישה ריקנות וחוסר סיפוק ! מה דעתך? אימון אישי יעזור לך לזהות את הדרך בהצלחה

למעלה