רכבת מעזה לקהיר

מצב
הנושא נעול.

אלון 58

New member
נראה אותם משקמים את המסילות../images/Emo6.gif

רכבת מעזה לקהיר
כאן
נראה אותם משקמים את המסילות

את מסילת-הברזל לאורך צפון סיני,פרקה ישראל בזמנו. אני מניח שהמסילה שבתוך רצועת-עזה עדיין קיימת ברובה,אבל היא בודאי מאד מוזנחת. נעקוב אחרי הידיעות משם,ונראה אם יתפתח משהו.

אל תיצחק על המיצרים

את מסילת-הברזל לאורך צפון סיני,פרקה ישראל בזמנו. אני מניח שהמסילה שבתוך רצועת-עזה עדיין קיימת ברובה,אבל היא בודאי מאד מוזנחת. נעקוב אחרי הידיעות משם,ונראה אם יתפתח משהו.
אל תיצחק על המיצרים
לנו יש מה לילמוד מהם בעניין פיתוח וישום של של פרוייקטים אדירים . הם בנו את אחד הפרוייקטים הגדולים בתבל !!! להם יש מערכת רכבות תחתיות בעיר הגדולה והמרכזית שלהם , מה לנו יש בתל אביב ??? במיצרים אין בעיות בירוקרטיות כמו בארץ (אחת היתרונות של דיקטטורה) גם בעיית כסף אין , ויש להם כח עבודה זול . לכן אם הם באמת ירצו לעבוד על הקו הזה ולהקים אותו זה יהיה הרבה יותר מהר מהקמת הקו למודיעין .

mucool2

New member
עדיף דמוקרטיה עם ביורוקרטיה

אל תיצחק על המיצרים
לנו יש מה לילמוד מהם בעניין פיתוח וישום של של פרוייקטים אדירים . הם בנו את אחד הפרוייקטים הגדולים בתבל !!! להם יש מערכת רכבות תחתיות בעיר הגדולה והמרכזית שלהם , מה לנו יש בתל אביב ??? במיצרים אין בעיות בירוקרטיות כמו בארץ (אחת היתרונות של דיקטטורה) גם בעיית כסף אין , ויש להם כח עבודה זול . לכן אם הם באמת ירצו לעבוד על הקו הזה ולהקים אותו זה יהיה הרבה יותר מהר מהקמת הקו למודיעין .
עדיף דמוקרטיה עם ביורוקרטיה
איך אפשר להשוות בין קהיר לת"א? קהיר גדולה פי 20 מכל גוש דן!

Azazel

New member
אלא אם כן אתה מדבר על הפירמידות...

אל תיצחק על המיצרים
אלא אם כן אתה מדבר על הפירמידות...
אתה טועה. את סכר אסוון בנו הרוסים.

אלון 58

New member
עם כל הכבוד,שכחת דבר חשוב!

אל תיצחק על המיצרים
עם כל הכבוד,שכחת דבר חשוב!
אם אתה מתכוון לפרויקט סכר אסואן,אז דע לך שגם אם הם "תרמו" כח-אדם זול,הפרויקט עצמו מומן ע"י ברית-המועצות(דאז),וכל זה מתוך אינטרס כלכלי,צבאי וגיאופוליטי צר,כדי "לרכוש ידידים" מזרח-תיכוניים,לא בגלל "העיניים היפות" של גמאל עבד א-נאצר(שליט מצרים דאז). יורשו,אנואר א-סאדאת,כשהחליט שנמאס לו מהנוכחות הסובייטית,פשוט "זרק אותם מכל המדרגות" ללא סנטימנטים.אם דבר כזה היה תלוי רק במצרים,אני בספק גדול אם זה היה מתבצע.סביר להניח שגם פרויקט חידוש קו רכבת בצפון סיני,יחייב השקעות חיצוניות,אם יהיה שקט באזור,הגיוני שלא תהיה להם בעיה למצוא משקיעים לכך.

מבלי להכנס איתך לדיון בעניין...

יש לי רק שאלה אחת ממה אתה צוחק ? אל תדאג...הם לא ירוצו לצלם את שלבי השיקום והבנייה של המסילה. הם פשוט ישלחו תמונה אחת של כל הפרויקט מושלם. ויעברו לפרויקט הלאומי הבא שלהם. ואם שכחת...סע ליד מרדכי,שם ממול בתוך השדה רשום על 1914 באנדרטה. שלא לדבר על כריית תעלת סואץ.

mucool2

New member
קשה לומר שתעלת סואץ

יש לי רק שאלה אחת ממה אתה צוחק ? אל תדאג...הם לא ירוצו לצלם את שלבי השיקום והבנייה של המסילה. הם פשוט ישלחו תמונה אחת של כל הפרויקט מושלם. ויעברו לפרויקט הלאומי הבא שלהם. ואם שכחת...סע ליד מרדכי,שם ממול בתוך השדה רשום על 1914 באנדרטה. שלא לדבר על כריית תעלת סואץ.
קשה לומר שתעלת סואץ
היא פרוייקט מצרי.

ונפלון

New member
מאיפה הבאתם את השטויות האלה?

חשבתי שדיבר על אסוון.
בכל מקרה, שניהם פרוייקטים אירופאיים, בניהול אירופאי.
המצרים יעילים? אצל המצרים אין בירוקרטיה? כנראה שלא ביקרתם במצרים הרבה זמן! מצרים היא אחת מהמדינות הנכשלות ביותר בעולם. התל"ג לנפש שלה הוא 3460 דולר, מקום 128 בעולם (בישראל 18 אלף דולר), האבטלה היא באזור 20-25%. בקהיר, אפילו המצרים בעצמם לא יודעים כמה אנשים גרים בה, בשל שיכוני העוני המרבים מיום ליום שלה, שבה גרים אנשים ברחובות, באהלים ובבתי הקברות לפעמים. הבירוקרטיה במצרים מסורבלת להחריד. כולנו זוכרים בפיגועים של אוקטובר 2004 כמה זמן לקח להם להתארגן ולהבין מי נגד מי. אני לא יודע מה הולך בתוך מצרים עצמה, מעולם לא הייתי שם ואני גם לא מתכוון, אבל אני מציע שלא נלמד ממדינה שמתקיימת בזכות הסיוע האמריקאי, התעלה ותיירות. מי שחולק עלי מוזמן לצאת מסיני ומכמה אזורי התיירים של קהיר, אלכסנדריה ולוקסור ויצא החוצה. מספיק לקחת רכבת פרברית מקהיר לכוון דרום בשביל להבין את ההבדלים.

eladino

New member
הייתי בקהיר ויש שם איזורים מזוויעים

המצרים יעילים? אצל המצרים אין בירוקרטיה? כנראה שלא ביקרתם במצרים הרבה זמן! מצרים היא אחת מהמדינות הנכשלות ביותר בעולם. התל"ג לנפש שלה הוא 3460 דולר, מקום 128 בעולם (בישראל 18 אלף דולר), האבטלה היא באזור 20-25%. בקהיר, אפילו המצרים בעצמם לא יודעים כמה אנשים גרים בה, בשל שיכוני העוני המרבים מיום ליום שלה, שבה גרים אנשים ברחובות, באהלים ובבתי הקברות לפעמים. הבירוקרטיה במצרים מסורבלת להחריד. כולנו זוכרים בפיגועים של אוקטובר 2004 כמה זמן לקח להם להתארגן ולהבין מי נגד מי. אני לא יודע מה הולך בתוך מצרים עצמה, מעולם לא הייתי שם ואני גם לא מתכוון, אבל אני מציע שלא נלמד ממדינה שמתקיימת בזכות הסיוע האמריקאי, התעלה ותיירות. מי שחולק עלי מוזמן לצאת מסיני ומכמה אזורי התיירים של קהיר, אלכסנדריה ולוקסור ויצא החוצה. מספיק לקחת רכבת פרברית מקהיר לכוון דרום בשביל להבין את ההבדלים.
הייתי בקהיר ויש שם איזורים מזוויעים
עוני ורקבון כזה לא ראיתי ואני בטוח שזה לא הרבה יותר טוב ממה שהולך בשאר אפריקה. שלדי אדם מקבצים נדבות ובאיזורים העניים אין מה לדבר , עיר המתים (האנשים שגרים בבית הקברות) היא פשוט מזעזעת! והתחבורה הציבורית שבאמת יעילה היא מוניות

fireman

New member
בירוקרטיה שמירוקרטיה....

בירוקרטיה שמירוקרטיה....
הערבים הם ביצועיסטים שאנחנו יכולים רק להתקנא בהם.... בזמן שבישראל משחקים בקקה הם כבר בונים עושים ומזיזים.... לאחרונה יצאנו מהרצועה....תראה איך שנתיים עזה דופקת לך את כל התיירות הבינלאומית עם עשרות בתי מלון, שדה תעופה, קזינו ומה שאתה לא רוצה....חכה ותראה.

צודק !!!

בירוקרטיה שמירוקרטיה....
הערבים הם ביצועיסטים שאנחנו יכולים רק להתקנא בהם.... בזמן שבישראל משחקים בקקה הם כבר בונים עושים ומזיזים.... לאחרונה יצאנו מהרצועה....תראה איך שנתיים עזה דופקת לך את כל התיירות הבינלאומית עם עשרות בתי מלון, שדה תעופה, קזינו ומה שאתה לא רוצה....חכה ותראה.
צודק !!!
ההבדל בין דמוקרטיה (ישראלית אני מדגיש) לדיקטטורה ערבית היא . שאם השליט מחליט שהוא רוצה כאן ועכשיו רכבת תחתית (לדוגמה) וכמה שיותר מהר . אז השליט נותן את הכסף ומיד מתחילים ליבנות . בלי אישורים , בלי וועדות , קברים בדרך ...... וכו' . אותו דבר יכול להיות גם בארץ , רק אם ראש ממשלה באמת רוצה משהו יש לו את הכח להזיז אותו (ראו את ביצוע תוכנית היתנתקות איך אישורים ושינוים סטוטורים וכו' יתבצעו תוך חודשים ספורים ואפילו שבועות) . אני תמיד אומר שאם באמת בארץ רוצים לעשות משהו , וראש הממשלה שם את זה בראש סדר עדיפויות אז אפשר ליבנות הכל בארץ במהירות אדירה . הבעייה בארץ שלא רוצים , יש לנו בארץ סדר יום עקום : יתנחלויות , ביטחון כל שנה בחירות ועוד ועוד . אם סדר העדיפויות היה חינוך , והשקעה וביצוע מהיר ומאסיבי של פרוייקטים כן אני מדבר על השקעות יותר גדולות ופחות להשקיע בביטחון וביתנחלויות אז המדינה שלנו היתה פורחת !!! יש לנו את הכסף יש לנו יכולת אבל אין לנו הנהגה במדינה שתשים את הדברים האלו בראש סדר העדיפויות . אם פיקוח צמוד של ראש ממשלה (שרק הוא יכול לפרק קשיים בדרך בצורה הכי מהירה שיש). בשנים האחרונות יש שינוי אדיר בנושא הזה (בעיקר תקציבית) ולכן ב-6 השנים הקרובות יעשו במדינה מה שלא עשו 50 שנים !!! אתם תיראו את זה בכל מקום וגם תרגישו את זה כשכל הבניה תיסתיים .

Azazel

New member
"הערבים הם ביצועיסטים" ../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif

בירוקרטיה שמירוקרטיה....
"הערבים הם ביצועיסטים"

יש כל מיני, כמו מכל העמים - אבל להביא את מצריים כדוגמא?

mucool2

New member
עזה זה לא סיני

בירוקרטיה שמירוקרטיה....
עזה זה לא סיני
אם הפלסטינים באמת מעוניינים לפתח את הכלכלה שלהם ולחיות בשלום, אז התחזית שלך יכולה להתקיים. זה עדיין יהיה רחוק מלדפוק את התיירות לארץ (אם כבר אז להפך - לא משחק סכום 0). אבל זה לא יקרה. תראה איך הפליטים חיים במחנות עלובים כבר 57 שנים ולא מעוניינים באף פתרון שהוצע להם...

fireman

New member
אצל הפלסטינים כמו אצלנו בדיוק

עזה זה לא סיני
אם הפלסטינים באמת מעוניינים לפתח את הכלכלה שלהם ולחיות בשלום, אז התחזית שלך יכולה להתקיים. זה עדיין יהיה רחוק מלדפוק את התיירות לארץ (אם כבר אז להפך - לא משחק סכום 0). אבל זה לא יקרה. תראה איך הפליטים חיים במחנות עלובים כבר 57 שנים ולא מעוניינים באף פתרון שהוצע להם...
יש את אלו שמגלגלים את המיליונים ואת אלו שצובאים על דלתות לשכות הרווחה. העשירים מתעשרים יותר והעניים נהיים עניים יותר.

mucool2

New member
איך אתה משווה?

יש את אלו שמגלגלים את המיליונים ואת אלו שצובאים על דלתות לשכות הרווחה. העשירים מתעשרים יותר והעניים נהיים עניים יותר.
איך אתה משווה?
קצת פרופורציות. עם כל הבעיות שיש לנו, המצב בארץ טוב לאין שיעור מזה שברשות הפלסטינית. השחיתות שם היא ברמה גבוהה פי כמה, אין מבקר מדינה ומערכת המשפט טובה רק להוצאות להורג של משת"פים. לכל מפלגה יש "צבא" של טרוריסטים, כל אחד עושה מה שבא לו בכוח הזרוע, ואין צבא ומשטרה יעילים. העוני בעזה קשה בהרבה מהעוני בארץ, כי פיתוח כלכלי פשוט לא מעניין אותם. אנשים שחיים טוב הם כנראה טרוריסטים גרועים, והאינטרס "הלאומי" שלהם הוא מאבק, לא שלום. אפילו מצרים, שבה דווקא יש לממשלה כוח, נאלצת היום להתמודד עם בעיות קשות מאוד. תראה איך פיגוע אחד הורס את התיירות בסיני. תאר לך מה יהיה כשהחמאס וכנופיות הפת"ח ישלטו בעזה. תיירים? רק בחלום...

fireman

New member
מבקר המדינה זה עוד גוף

איך אתה משווה?
קצת פרופורציות. עם כל הבעיות שיש לנו, המצב בארץ טוב לאין שיעור מזה שברשות הפלסטינית. השחיתות שם היא ברמה גבוהה פי כמה, אין מבקר מדינה ומערכת המשפט טובה רק להוצאות להורג של משת"פים. לכל מפלגה יש "צבא" של טרוריסטים, כל אחד עושה מה שבא לו בכוח הזרוע, ואין צבא ומשטרה יעילים. העוני בעזה קשה בהרבה מהעוני בארץ, כי פיתוח כלכלי פשוט לא מעניין אותם. אנשים שחיים טוב הם כנראה טרוריסטים גרועים, והאינטרס "הלאומי" שלהם הוא מאבק, לא שלום. אפילו מצרים, שבה דווקא יש לממשלה כוח, נאלצת היום להתמודד עם בעיות קשות מאוד. תראה איך פיגוע אחד הורס את התיירות בסיני. תאר לך מה יהיה כשהחמאס וכנופיות הפת"ח ישלטו בעזה. תיירים? רק בחלום...
מבקר המדינה זה עוד גוף
במדינת ישראל שלצערנו רק מדפיס מאות אלפי עמודים..... מישהו אי פעם ראה יישום של מסקנות דו"ח מבקר המדינה באופן מתמיד וענייני? השחיתות כאן חוגגת ומה שהכי גרוע כאן שלחברי הכנסת הנבחרים שלנו אין בושה.... לפני מספר ימים קיים בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים כשבה הוא מכריז על הסוף לשחיתות, מצחיק היה לראות את נתניהו מדבר על מלחמה בשחיתות כאשר אדון גורלובסקי והגברת נעמי בלומנטל ששניהם מואשמים בפרשיות שחיתות ענקיות יושבים מאחוריו ומחייכים.... הבן של ראש הממשלה שלנו מואשם בשחיתויות ומדינת ישראל נמצאת בראש רשימת המדינות המושחתות בעולם....ואתה טוען שהשחיתות ברשות יותר גרועה מכאן? הצחקת אותי....רק במדינת ישראל יכול חבר כנסת להיות מושחת מקצה לקצה ועדיין להמשיך להיות חבר כנסת.

mucool2

New member
מה שאתה מתאר זה כסף קטן

מבקר המדינה זה עוד גוף
במדינת ישראל שלצערנו רק מדפיס מאות אלפי עמודים..... מישהו אי פעם ראה יישום של מסקנות דו"ח מבקר המדינה באופן מתמיד וענייני? השחיתות כאן חוגגת ומה שהכי גרוע כאן שלחברי הכנסת הנבחרים שלנו אין בושה.... לפני מספר ימים קיים בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים כשבה הוא מכריז על הסוף לשחיתות, מצחיק היה לראות את נתניהו מדבר על מלחמה בשחיתות כאשר אדון גורלובסקי והגברת נעמי בלומנטל ששניהם מואשמים בפרשיות שחיתות ענקיות יושבים מאחוריו ומחייכים.... הבן של ראש הממשלה שלנו מואשם בשחיתויות ומדינת ישראל נמצאת בראש רשימת המדינות המושחתות בעולם....ואתה טוען שהשחיתות ברשות יותר גרועה מכאן? הצחקת אותי....רק במדינת ישראל יכול חבר כנסת להיות מושחת מקצה לקצה ועדיין להמשיך להיות חבר כנסת.
מה שאתה מתאר זה כסף קטן
לעומת השחיתות במדינות ערב. אצלנו לפחות יש בחירות... ישראל לא נמצאת בראש המדינות המושחתות בעולם. היא אולי לא במקום הכי טוב ביחס לעולם המערבי, אבל אפילו שם יש כמה מדינות לא פחות מושחתות (אני חושב שאיטליה אחת מהן). שוב, אני ממש לא טוען שהמדינה מושלמת, אבל קצת פרופורציות לא יזיקו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה