רכישה בהון עצמי לעומת הלוואה - שאלה לרימון

Ayron1

Member
רכישה בהון עצמי לעומת הלוואה - שאלה לרימון

רימון שלום,
אם אני זוכר נכון, נשאלת בעבר לגבי רכישת דירה בערך של 400 אשח בהון עצמי קיים ללא משכנתא, והצעת לשואל לשקול אלטרנטיבה של רכישת שתי דירות ערך 400 אשח כל אחת, תוך לקיחת משכנתא של 200 אשח עבור כל אחת מהן.
כלומר, עולה מדבריך שגם אם יש לרוכש את ההון העצמי הנדרש, עדיין כדאי לו לקחת הלוואה ולשלם עליה ריבית.. אם אכן לכך כיוונת, אני מודה שהאינטואיציה לכך אינה ברורה לי.
אודה לך אם תוכל להבהיר. תודה ושבוע טוב.

עופר1002

New member
אנסה להסביר בקצרה.

במידה ותקנה 2 דירות בשווי 400k כ"א ותיקח 50% משכנתא ותשכיר אותם ל 10 שנים(או יותר).השכר דירה יממן את המשכנתא ולאחר סיום המשכנתאות יהיו ברשותך 2 דירות בשווי של 400k בלי משכנתא.אם תממן הכל במזומן תקבל שכ"ד חודשי שסביר שתשתמש בו לצרכים שוטפים.

Ayron1

Member
תגובה לעופר - תודה, אבל..התשובה אינה מספקת. רימון?

עופר תודה רבה, אך אמירתך כי סביר שאשתמש בתקבולי שכר הדירה לתשלומים שוטפים אינה עונה על שאלתי.
אני מקווה לקבל תשובה יותר מתמטית (במונחים של תשואה) מדוע עדיף לפצל 400 אשח ולרכוש שתי דירות בסכום 400 אשח כל אחת, עם משכנתא 200 אשח כל אחת, במקום לרכוש בהון עצמי של 400 אשח דירה אחת ללא משכנתא.
רימון, אודה על כל תובנה.
תודה.

זה עניין של מטרות / סדרי עדיפויות

כמשקיע אתה צריך להחליט מה אתה רוצה:
שיפור מיידי של רמת החיים שלך או שיפור גדול יותר של רמת החיים בעוד 10 שנים.
&nbsp
אם תקנה דירה אחת ללא משכנתא, ותקבל עליה 1800 שקלים - תוכל להעלות באופן מיידי את רמת החיים שלך ב- 1800 שקלים.
אם תקנה שתי דירות במימון זר מירבי - רמת החיים שלך היום לא תשתנה אך בעוד 10 שנים רמת החיים שלך תעלה ב- 3600 שקלים.
&nbsp
לכל אחד יש תשובה שונה לשאלה זו. לאדם בן 70 ברוב המקרים לא הייתי ממליץ לקנות שתי דירות עם משכנתא. לאדם בן 30 הייתי כימעט תמיד ממליץ לרכוש 2 דירות עם משכנתא (ובעוד 10 שנים עוד שתי דירות ללא צורך בהון זר כלל).
&nbsp
בהצלחה.

למעלה