רמה ברומטרית ברום בקיץ- שאלה

רמה ברומטרית ברום בקיץ- שאלה

מתוך ויקיפדיה: שקע ברומטרי או מערכת לחץ נמוך, הוא אזור בו הלחץ האטמוספירי (לחץ אוויר, בכדור הארץ) הוא נמוך יחסית לאזור שסביבו. ניתן לומר כי הלחץ האטמוספירי שקול ללחץ ההידרוסטטי שמפעיל עמוד האוויר מעל כל נקודה בכדור הארץ. כך, מעל אזורי לחץ נמוך עמוד האוויר נמוך יותר מאשר באוזרי לחץ גבוה. באופן דומה ניתן להבין מדוע לחץ האוויר יורד ככל שעולים גבוה יותר מעל פני הים. אבל, מה לעשות. יש רמות ברומטריות המתחלפות בשקעים ברומטרים באותם מקומות. לא תלוי גובה טופוגרפי אלא עונת שנה... אז מה משתנה שגורם ללחץ = למשקל האוויר להשתנות? אני מכיר רק גורם אחד כזה וזה הטמפ' (אולי גם הלחות?). טמפ' נמוכה אוויר "צפוף" = כבד = רמה. אבל רמה זה דווקא בקיץ! אז איך זה שדווקא בקיץ יש אוויר קר? זה מה שלא מסתדר לי. בקיצור למה אין משקעים בקיץ? מהם מאפייני הרמה הברומטרית ברום? אני זקוקה למענה מקצועי עבור עמית שמכין לבגרות ב "לחמן" תודה! ואגב האם נכון שאטלס לבגרות חייב להיות משנת 1993? אי אפשר 1991? תודה?

בוקסה

New member
רמה ושקע, לחץ ותת לחץ הם מונחים יחסיים

ומה שעושה את האקלים מעניין ופעיל זה חוסר ההומוגניות במרחב, אזור אחד מתחמם יותר מהשמש ואזור אחר קריותר בגלל הים או בגלל טופוגרפיה שמרימה אויר ממקום נמוך לגובה לזה מצטרפים חוקים פיזיקליים כמו זה שגוף משוכב קשה יותר לערבב בניצב לשיכוב מאשר במקביל לשיכוב, כח קוריוליס, סיבוב כדה"א, נטיית המלקה ותכונות כימו-פיזיקליות אידוי, עיבוי, קונבקציה, חום כמוס ונהיה לי כאב ראש

בוקסה

New member
ובשביל תשובה מוסמכת

יש את פורום 442, בהתחלה אולי יצחקו עלייך קצת על השאלה שאינה ברומו של עולם

למעלה