רנין - לא הרגישה טוב ריגשית בתחילת התוכנית

michaly2003

New member
רנין - לא הרגישה טוב ריגשית בתחילת התוכנית

מכוון שהיא באה טעונה - ואני חוזרת ומדגישה -טעונה- באנרגיות שליליות, ובגישה לוחמנית, והיתה בשוק מעודף האנרגיות החיוביות שהציפו אותה האנשים, היה לה כל כך קשה לעמוד בזה - שהיא נשברה מזה.

ShukyD

New member
מתי היא נשברה מזה?

תכלס היא לא חשבה שיתייחסו אליה כבן אדם רגיל ואחרי זה הם מתפלאים למה מתייחסים אליהם ככה ותראו מי יוצר את האנטגוניזם למרות שיש כעס ושנאה הם קיימים בכולנו זה לא עיוור וזה שיש כעס לא אומר שצריך להתייחס אליהם כמו חיות יש כאלה ויש כאלה ומה נשברה? פירוט כי לא ראינו כל הזמן

michaly2003

New member
ממש בהתחלה, ועינת באה לנחם אותה במיטה....

והבנות באמבטיה וכולי.... כמובן שהיא לא תפרט את ניבכי ליבה האמיתיים, ובטח אפילו היא לא יודעת, כי היא לא נראת עם אינטלגנציה ריגשית ממש גבוהה זה יצא אצלה בכיוונים אחרים כמו: אוי כמה אתם יפות, ואין סוף הלקעה עצמית על אין סוף נושאים שקצרה הירע מלפרט...

יניבל1

New member
עכשיו מסתבר שהיא בכלל מכפר שלם

כפר שלם ,למי שלא מכיר, זה לא ישוב ערבי אלא מעורבב (וגם די משגשג כלכלית) והערבים שם (כמו היהודים) הם משכילים ברובם וממש לא מדברים ומתנהגים כמו הערבים מטירה ומטייבה , נו אלה עם הסטיגמות . נראה לי הביאו אותה כדי להראות שהנה יש ערבייה עם שכל , אבל זה זיוף .

ShukyD

New member
תביאו ערבי משכיל, תביאו ערבי מצליח כלכלית

תביאו מה שתרצו שום דבר לא ישנה את האופי או כמו שג'נין קוראת לזה "המנטליות" "ויאמר לה מלאך ה' הנך הרה וילדת בן וקראת שׁמו ישׁמעאל כי-שׁמע ה' אל-עניך, והוא יהיה פרא אדם ידו בכל ויד כל בו ועל-פני כל-אחיו ישׁכן."

מנווה שלום לא כפר שלם

והערבים שחיים שם זה אותם הערבים שחיים בטייבה רק בפוזה של פלצנים מתנשאים.

michaly2003

New member
ממש כך, פלצנית, אבל עם טונות של רגשי נחיתות

קשה לה עם העובדה שיש מסביבה כל כך הרבה בחורות יהודיות יפות, כמה מתסקל. ויהודים שיודעים לבטא רגשות מולה, אוי קשה, היא לא עומדת בזה. ומסתקלים אליה בגובה העיניים, אוי כמה מתסקל, הלך לה התאבון כבר...

יניבל1

New member
אופס, התכוונתי לנווה שלום

האמת שאין ממש הבדל בין כפר שלם לטייבה :)

ילד רע 16

New member
ההפקה שוב מתייחסת לקהל ככסיל וטיפש.

שזה אותו הדבר. מצד אחד 'האח הגדול' מציג לנו ערבייה משכילה, יפה (או לפחות נאה), בעלת נוכחת חזקה, דומיננטית בבית, מבטא ללא-מבטא ועברית ברמה די גבוהה - כי המטרה שלי רנין עצמה היא לשבור כל סטריאוטיפ אפשרי שנוצר ויווצר על ערבים. אבל, בכך ההפקה מתייחסת אל העם כטיפש, היא מציגה את רנין ואומרת - "הנה, תאהבו אותה, ועכשיו גם היא מנפצת את *כל* הסטריאוטיפים". אבל זה דבילי, כי זה מקרה פרטי, של אדם פרטי, ומנבירה של חברי פורום כאן- מישוב שלא מייצג בכלל כלום, ברור שרנין היא דמות - ערבייה בפני עצמה, מה היא מנסה לעשות? מה ההפקה מנסה לעשות? לנפץ את הסטיגמה והתווית על הערבים כ-"כל הערבים ככה"? זה די ברור שלא כולם ככה, ולהיפך- היא דווקא מדגישה את הצד ההפוך הכללי שממנו היא מגיעה.

יוליקה

Member
מנהל
אין לכם מושג על מה אתם מדברים

אני גרה ליד עפולה - ועבדתי בבית עסק שיש לו קליינטורה מאד ענפה של ערבים מאזור הגליל. יש ערבים ישראלים מאד משכילים ואינטלגנטים מדברים עברית תקנית יותר טוב מהרבה ישראלים, כותבים בכתב יפה שבא לקנא. אקדמאים רבים שיש להם תוארים בספרות עברית, הסטוריה, תנך ולשון עברית. תענוג היה לשוחח עמם. חלקם נוצרים וחלקם מוסלמים. יש בינהם מהנדסים בוגרי הטכניון, משפטנים בוגרי אוניברסיטת חיפה, רופאי שיניים, רופאים מקצועיים ועוד. מה שמראים בטלויזיה - זה בכלל אוכלוסיה ערבית אחרת ולכן יש את הסטראוטיפים - אז כשפתאום מתגלה מישהי משכילה, דוברת עברית רהוטה - אתם מייד חושבים מזוייפת....

מקסימה רנין, עכשיו מראים את השיחה של עם ג'ני

שגם היא הפתיעה אותי לטובה. היתה מאד שקטה עד עכשיו. ומה רנין וג'ני דיברו על אשר ועינב.... חבל"ז. הבלגן קצת מתחיל. שתיהן פשוט מקסימות !!! וכמובן שאין על נעמה ושפרה !

למעלה