רפוי בעיסוק ופרקינסון !

• פותח הנושא goda
  • פורסם בתאריך

goda

New member
רפוי בעיסוק ופרקינסון !

שלום, אני מחפשת מידע לגבי התפקיד של המרפאה בעיסוק בחולי פרקינסון. אני סטודנטית שנה ב' בחוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת ת"א .. ומחפשת חומר כבקשה מקורס בלימודים. אשמח לקבל מידע בנושא ולהפנות למקורות רלוונטים בנושא. בבקשה, לשלוח מיילים גם לכתובת הזאת - [email protected] תודה ויום טוב, רגדה

התפקיד

של מרפאים בעיסוק בחולי פרקינסון הוא אותו תפקיד שיש להם עם חולי MS, אנשים שעברו CVA, חולי סרטן, דלקת פרקים וכל מחלה אחרת שעולה על דעתך. תפקיד המרפא/ה בעיסוק הוא להעריך את יכולותיו של הלקוח נכון ליום הבדיקה, לדעת היטב את המחלה ממנה הוא סובל, את ההשלכות התפקודיות שלה ואת הפרוגנוזה שלה; ולעזור לאותו לקוח לשפר את התפקוד שלו, את העצמאות שלו, ואת ההשתתפות שלו בחיים שלו עצמו בהקשרים הנכונים. מהות התפקיד של המרפא/ה בעיסוק לא משתנה בהתאם לאבחנות.

goda

New member
תפקיד המרפאה בעיסוק

שלום, תודה על התגובה אבל .. אני מבינה שהתפקיד של המרפאה בעיסוק הוא "לעזור ללקוח לשפר את התפקוד שלו, את העצמאות שלו, ואת ההשתתפות שלו בחיים" !! אבל השאלה שלי- איך היא עושה את זה ?? על מה היא עובדת ?? כי מחלת פרקינסון היא מחלה מוחית בגרעינים הבזאליים !! מה היא יכולה לעשות בנוסף מלהתאים ללקוח אביזרי עזר ?? מקווה שאקבל תשובה על כל השאלות האלה .. תודה רבה והמשך יום נעים, רגדה

היא עובדת

עם האיש לא עם הגרעינים הבזאליים שלו. בשביל זה יש קליניקה. מסתכלים ורואים איך הוא מבצע, מה הוא עושה, מה הוא יכול (או לא יכול) ומתחילים משם. חלק מהעבודה יהיה להתאים אביזרים, חלק אחד יתמקד בללמד אותו טכניקות להתנועע או להתחיל תנועה, חלק אחר יתייחס לרעד (שלרוב הוא לא סימטרי וצריך לראות באיזה צד - דומיננטי או לא - הרעד מוגבר) ועוד ועוד ועוד. כמו שאמרתי עובדים עם מה שרואים בקליניקה ועם האיש, לא עם האבחנה.

שני פ

New member
ואפשר להרחיב

מה שכתבה יעל נכון לגבי כל החולים במחלות הנוירולוגיות, עובדים עם האיש ולא עם המחלה.

למעלה