רפלוקס וצרבות

מורטלש

New member
רפלוקס וצרבות

מזה כשנה סובלת מרפלוקס וצרבות לקחתי כמה סוגים של כדורים להורדת החומציות הם עזרו לחומציות אבל תופעות הלוואי שעשו לי היו בלתי ניסבלים כמו שלשולים, חולשות ואפילו רעידות בידיים מחולשה.
החלטתי ללא תרופות.
קורה שהרפלוקס מפסיק לאיזה שבועיים שלוש וחוזר (תלוי מה וכמה אני אוכלת.
כמו כן בשנה האחרונה בשל שינוי תזונתי גם רזיתי איזה 6 קילו.
הרופאה רצתה לשלוח אותי לבדיקת גסטרוסקופיה אבל אני מאוד חוששת מהבדיקה.
שאלתי היא מהן הסיבות לרפלוקס? והאם חוץ מתרופות להורדת החומציות יש עוד איזה שהן טיפולים שמועילים. ?

רפלוקס

רפקלוס הוא מצב של עליית תוכן קיבה ובעיקר מיצי קיבה לושט שיוצרת תחושת צרבת
ברוב במקרים תרופות יעילות אבל כי שציינת לעיתים יש בעיות של סבילות. כן מומלץ לנסות תכשירים שונים עד מציאת המתאים ביותר
הסיבות למצבי רפקלוס יכולות להיות קשורות לתזונה כמו קפאין, אלכוהול, שוקולד, מנטה, אוכל מטוגן או מטובל בעיקר בחריפות, תרופות (בעיקר גלולות נגד הריון או שמכילות הורמונים), שינויי תנועתיות מערכת עיכול עליונה, בעיות באיזון מלחים כמו סידן ובקע סרעפתי שהוא חולשה בשריר הסרעפת שאמור ליצור את החיץ בין הושט לקיבה.
בדיקת הבחירה לבירור רפקלוס חוזר היא גסטרוסקופיה שהיא בדיקה בטוחה מאד ויכולה לראות אם יש בקע סרעפתי ואם יש דלקת בושטאו בקיבה. כי אם אין דלקת יתכן ומדובר רק ברגישות יתר של הושט לפינוי רגיל (פיזיולוגי) של הקיבה ובמקרה זה לא תמיד מטפלים בתרופות נוגדות חומצה אלא תכשירים אחרים.
ניתן לבצע שינויי תזונה (שכבר עשית), הפחתת גורמים שציינתי שמגבירים הפרשת חומצה אך בכל מקרה כדאי לבצע את בדיקת הגסטרוסקופיה שמבוצעת בטשטוש (לא מרגישים) ונותנת אינפורמציה טובה לגבי הסברים למצב ותיכנון המשך בירור

מורטלש

New member
שאלה נוספת

האם יש קשר בין הרפלוקס או כבדות בקיבה לפעימה מוקדמת בלב?
בתקופה הארוחנה מאז שיש לי את הרפלוקס התחלתי להרגיש פעימות מוקדמות, עשו לי הולטר לב ואקו לב ותודה לאל הכל בסדר חוץ מזה שרואים פעימות מוקדמות. אבל... אני מרגישה אותן יותר אחרי אוכל כאשר אני מרגישה גם את הרפלוקס.

למעלה