רפלקוסלוגיה לילדים

רפלקוסלוגיה לילדים

פנו אליי הורים לקבל את בנם בן השש לטיפול רפלקסולוגי. אני עדיין לא קיבלתי את כל הפרטים על הילד וביקשתי מההורים שיעבירו לי בכתב את הסיבה לפניה על מנת שנוכל לחסוך מהילד לשמוע את כל השיחה בעת הטיפול. עד היום טיפלתי רק במבוגרים ובתינוקות שהדגמתי להורים איך לטפל. ילד בן 6 זה קצת חדש לי ומאד אודה לכם אם תוכלו לתת לי כמה טיפים בעניין. ברגע שיהיו לי יותר פרטים אשתף אותכם. תודה מראש, תמי

שעשוע

תהפכי את הטיפול למשהו מהנה תהיי יצירתית למשל: לא חייבים שישכב על הגב אפשר גם על הבטן במיוחד אם יש הפרעות בריכוז אם יש בעיות בבטן, אפשר גם בישיבה אם תביאי את המקרה יהיה יותר פשוט לתת טיפים

היי ../images/Emo13.gif

קראתי את מה שכתבו לך וזה בדיוק מה שרציתי להמליץ. כאמא אני בטוחה שאת יודעת שלילדים לא תמיד יש את הסבלנות הנדרשת כדי לשכב לאורך כל הטיפול ולכן צריך לפתח יצירתיות בטיפול עם ילדים. לא מזמן טיפלתי בילדה בת שנתיים והיא הייתה מדהימה, בהתחלה שיחקנו קצת היא מרחה לי שמן על הרגליים ואני מרחתי לה ואח"כ שיחקתי איתה קצת ו"לימדתי" אותה איפה לוחצים ו"בואי ננסה לעשות עיגול", ואז היא הראתה לי איך עושים וכך נוצר בנינו סוג של אמון. עם ילד בן 6 זה יכול להיות מעט יותר קל כי יכולת הסבלנות שלו יכולה להיות גדולה יותר. נסי לשתף אותו ולהסביר לו, לסקרן אותו, לראות איך הוא מרגיש כשאת מטפלת בו אני בטוחה שתצליחי ושתפי אותנו בתהליך
בהצלחה!!

יש לי עוד פרטים לילד בן 6

ההורים שלחו לי אימייל ואמרו לי שהילד סובל מקומפולסיות וקשה לו לשבת. הוא לא מטופל בתרופות. מזה 6 חודשים בריפוי ועיסוק והוא מתקדם יפה. הוא אוהב לרכב על אופנים, לבנות, לשחות, חיות ומשתתף בחוג קראטה. ההורים הם דוברי אנגלית ובין כל העיסוקים הם כתבו את המילה אש Fire וחזרו על זה מספר פעמים. לא ברור לי אם מדובר בפירומן אבל זה לא היה המקום לשאול. יש להם קשר עם מנטור והוא המליץ על טיפול רפלקסולוגי. מה דעתכם?

"בית ספר דרך כפות הרגליים"

ישנה איזו אימרה מוסכמת שלילדים קשה המצב של קבלת טיפול אלא לזמן קצר... זו לא שאלה של הילדים אלא של המבוגרים הרפלקסולוגים שקשה להם לעניין את הילדים. מנסיוני זה תענוג לטפל בילדים, גם אם הילד מתהפך לו ובסופו של דבר מסיים את הטיפול מתחת למיטה. הבעיה היא - "איך לעשות בית ספר דרך כפות הרגליים" . מוכן כאן לדון תיאורתית בנושא כי החלק המעשי חייב במפגש ישיר בין מורה לתלמיד... בעיית ההפראקטיביות, קשב וריכוז הינה בעיה מרכזית של קשיי למידה. אז דעתי היא שניתן לשפר את התופעה דרך כפות הרגליים - ממד החיבור לאדמה. בברכה שמוליק

למעלה