רצועת מנוע טויוטה, האם תקינה או שצריך להחליף?

danieli90

Member
שלום

טויוטה אוריס בנזין 2013, קילמוטראז של הרכב 80,700

בלוח אחזקה כתוב "אבחון ראשוני ב-105,000 ק"מ (או 72 חודש), ומאז כל 15,000 (או 12 חודשים)

בטיפולים קודמים נאמר לי שרצועת המנוע תקינה. כעת אני לפני טיפול נוסף. שאלתי מישהו אחד ואמר לי שהרצועה תקינה במאה אחוז, מישהו אחר אמר לי שאמנם הרצועה אינה יבשה ואין סדקים אך כדאי להחליף בגלל שהיא מתחלקת לשני חלקים.

מצ"ב תמונות של הרצועה.

מישהו מכיר את התופעה הזו של 2 הצבעים?

ממה היא נובעת? והאם זה אכן מעיד על בעיה או שאולי זה לכלוך? (זה לכל אורך הרצועה כך)

והאם צריך להחליף?

תודה

קבצים מצורפים

• 1.jpg
    1.jpg
    KB 95.2 · צפיות: 8
  • 2.jpg
    2.jpg
    KB 148.1 · צפיות: 8
  • 3.jpg
    3.jpg
    KB 153.8 · צפיות: 8
שלום

טויוטה אוריס בנזין 2013, קילמוטראז של הרכב 80,700

בלוח אחזקה כתוב "אבחון ראשוני ב-105,000 ק"מ (או 72 חודש), ומאז כל 15,000 (או 12 חודשים)

בטיפולים קודמים נאמר לי שרצועת המנוע תקינה. כעת אני לפני טיפול נוסף. שאלתי מישהו אחד ואמר לי שהרצועה תקינה במאה אחוז, מישהו אחר אמר לי שאמנם הרצועה אינה יבשה ואין סדקים אך כדאי להחליף בגלל שהיא מתחלקת לשני חלקים.

מצ"ב תמונות של הרצועה.

מישהו מכיר את התופעה הזו של 2 הצבעים?

ממה היא נובעת? והאם זה אכן מעיד על בעיה או שאולי זה לכלוך? (זה לכל אורך הרצועה כך)

והאם צריך להחליף?

תודה
אתה בטוח שההוראות הללו הן לא לגבי רצועת טיימינג? כי התמונות הן של רצועת אביזרים, שאותה אמורים בדרך כלל לבדוק בכל טיפול (זה לא דורש פירוקים, אלא רק מבט).

danieli90

Member
אתה בטוח שההוראות הללו הן לא לגבי רצועת טיימינג? כי התמונות הן של רצועת אביזרים, שאותה אמורים בדרך כלל לבדוק בכל טיפול (זה לא דורש פירוקים, אלא רק מבט).

למיטב ידיעתי אין טיימינג ברכב הזה
ואכן מדובר על רצועת אביזרים, בלוח אחזקה וכן במוסך קוראים לזה רצועת הינע- רצועת מנוע

חן 1111

Active member
קודם כל, הייתי מחליף. הרצועה לא יקרה, היא בת 8, ההחלפה לוקחת 5 דקות. חבל להיתקע בגלל זה.
שנית, צריך לבדוק למה הרצועה נראית ככה. צריך לבדוק את הגלגלים שנוגעים ברצועה מאחור. לדעתי זה הפולי של משאבת המים ועוד פולי מתיחה. אולי גם משהו נוגע ברצועה מאחור, איזה פלסטיק או משהו.

danieli90

Member
קודם כל, הייתי מחליף. הרצועה לא יקרה, היא בת 8, ההחלפה לוקחת 5 דקות. חבל להיתקע בגלל זה.
שנית, צריך לבדוק למה הרצועה נראית ככה. צריך לבדוק את הגלגלים שנוגעים ברצועה מאחור. לדעתי זה הפולי של משאבת המים ועוד פולי מתיחה. אולי גם משהו נוגע ברצועה מאחור, איזה פלסטיק או משהו.

היי חן

הרצועה בחלק הפנימי נראית תקינה, אין פיצוצים או משהו כזה.
גם בחלק החיצוני במגע הכל נראה סימטרי על אף הבדלי הצבע.
אם יש משהו שגורם לרצועה להיות ככה זה לא יעזור אם אחליף, לא כך?
בשביל לבדוק אם יש משהו שמשפשף או מותח לא נכון את הרצועה, יש צורך לפרק משהו או שמבט עיניים של מוסכניק יכול לעלות על הבעיה באם ישנה?

תודה

חן 1111

Active member
לא יודע. תתחיל מזה שמוסכניק יסתכל על זה. רצוי שיפרק את הרצועה ויראה אם אין משהו עקום או רופף, ובאותה הזדמנחות תחליף את הרצועה. גם אם יש בעיה אחרת, שלא תצליח לגלות, וגם אם הכל תקין, עדיף שתהיה עם רצועה חדשה.

למעלה