רצועת תריס חשמלי קרועה

zivanu

New member
שלום,
הרצועה שמחברת את שלבי התריס לגלגל המתכת בתריס החשמלי שלי נקרעה בשני הצדדים,
4DXwSMv.png

ואשמח לתקן אותה לבד, יש לי מספר שאלות
1. כשחיפשתי קצת על תיקון רצועה כל מה שהצלחתי למצוא היה על רצועות הגלילה של תריס ידני (לא המקרה אצלי), האם יש שם אחר לחלק הזה?
2. מהקצת ששיחקתי עם זה נראה שכל הרצועה עצמה מודבקת לגליל המתכת ומחוברת עם ברגים לא סטנדרטים, בראש שלהם יש חור בצורת עיגול..
במקרה של החלפה איך אפשר להוריד את הרצועה הקרועה מהתריס? (את הדבק והברגים))
3. האם את הרצועה החדשה צריך להדביק לגליל ואם כן איך מומלץ לעשות את זה? (בנוסף לקשר)
4. ראיתי שיש גם מתלים לתריס שעשויים מאוקולון, האם זה מתאים במקום הרצועות האלה ואם כן, צריך להדביק חלק מהם לתריס או פשוט לחבר עם ברגים?
תודה רבה על העזרה

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
1. האמת שזו אותה רצועה אבל עדיף שתהיה מבד ולא מחומר סינתטי. יש לרכוש בחנויות.
2. יש שיטות שונות לחבר את הרצועה. יש גם סוג של קשירה שמכפילה כוח.
3. מה שראית כבורג זה ניט. ניט קודחים עם מקדח 4 מ"מ אבל ממש בזהירות, כי אם תעמיק, אתה עלול לפגוע במנוע וזה כבר יהיה סרט אחר...
4. אפשר להשתמש בבורג אבל תצטרך ברגים קצרים שלא יפגעו במנוע. תוכל גם להשתמש בניטים 4 מ"מ.
5. יש מתלים מוכנים. שוב, תצטרך להיעזר בברגים קצרים או בניטים.
ככל שיש לך חששות, אולי עדיף שתזמין איש מקצוע שיבצע את העבודה עבורך.

zivanu

New member
1. האמת שזו אותה רצועה אבל עדיף שתהיה מבד ולא מחומר סינתטי. יש לרכוש בחנויות.
2. יש שיטות שונות לחבר את הרצועה. יש גם סוג של קשירה שמכפילה כוח.
3. מה שראית כבורג זה ניט. ניט קודחים עם מקדח 4 מ"מ אבל ממש בזהירות, כי אם תעמיק, אתה עלול לפגוע במנוע וזה כבר יהיה סרט אחר...
4. אפשר להשתמש בבורג אבל תצטרך ברגים קצרים שלא יפגעו במנוע. תוכל גם להשתמש בניטים 4 מ"מ.
5. יש מתלים מוכנים. שוב, תצטרך להיעזר בברגים קצרים או בניטים.
ככל שיש לך חששות, אולי עדיף שתזמין איש מקצוע שיבצע את העבודה עבורך.
היי, קודם כל תודה רבה על העזרה משה, אכן אין לי ניסיון בנושא אבל אם אוכל לעבוד בזהירות ולהצליח בתקופה הזו לחסוך עוד כמה מאות שקלים הרי זה מבורך. (אותה הבעיה קרתה לי בתריס אחר לפני כחודש ומעריך שיקרה גם בעתיד)

קניתי 2 מתלים מוכנים לתריס, ואקדח ניטים.
בגדול הבנתי איך זה אמור לשבת, אבל אני רק רוצה לוודא:
קדחתי את הניטים הקיימים נורא לאט ונורא בזהירות עד אשר הצלחתי עם טיפה הפעלת כוח למשוך את הרצועה ואיתה יצא הראש
Untitled4.png

אך לציר התריס עדיין נשארו אזורי מתכת שבולטים ממנו:
eea9bb11-3d56-4628-8de7-b42aa0a7096b.jpg

אני רוצה לוודא האם זה גם חלק מהניט שאני צריך לקדוח גם אותו ולהישאר עם חור חלק שעליו אני מחבר את הניט החדש או שיכול להיות שזה החור המיועד לחיבור הניטים כחלק ממבנה הגליל?
כמו שאמרתי החלק היחידי שיצא בקדיחה הראשונית שעשיתי הוא הראש בתמונה הראשונה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
או שתמשיך ותקדח (ואז יש גם סיכוי שהדרעק הזה יסתובב בתוך החור ולא ירצה להיקדח), או שתיקח קטר ותנסה לחלץ אותו כי אתה זקוק לחור "נקי".
גם אם המעטפת תישבר והחלק הפנימי יישאר בתוך הגליל, זה לא נורא. אז יישאר שם ולא יפריע לאיש. כעת, או שתשיג ברגים קצרצרים או שתכניס ניטים חדשים. וכן. כדאי שתקדח את המתלים - 2 חורים לכל אחד, כאשר תצטרך להוסיף קדח נוסף לכל מתלה בגליל המתכת: שוב: בזהירות יתרה.

אה. ויש עוד משהו חשוב שכדאי שתדע...
התריס עצמו בטח ירד את כל האורך שלו למסילה. נכון? אז תוריד כעת גם את המנגנון החשמלי עד לנקודת העצירה, ורק אז תחבר את המתלים. אחרת..... התריס לא יתרומם או שיתרומם חלקית.

zivanu

New member
או שתמשיך ותקדח (ואז יש גם סיכוי שהדרעק הזה יסתובב בתוך החור ולא ירצה להיקדח), או שתיקח קטר ותנסה לחלץ אותו כי אתה זקוק לחור "נקי".
גם אם המעטפת תישבר והחלק הפנימי יישאר בתוך הגליל, זה לא נורא. אז יישאר שם ולא יפריע לאיש. כעת, או שתשיג ברגים קצרצרים או שתכניס ניטים חדשים. וכן. כדאי שתקדח את המתלים - 2 חורים לכל אחד, כאשר תצטרך להוסיף קדח נוסף לכל מתלה בגליל המתכת: שוב: בזהירות יתרה.

אה. ויש עוד משהו חשוב שכדאי שתדע...
התריס עצמו בטח ירד את כל האורך שלו למסילה. נכון? אז תוריד כעת גם את המנגנון החשמלי עד לנקודת העצירה, ורק אז תחבר את המתלים. אחרת..... התריס לא יתרומם או שיתרומם חלקית.
סיימתי עכשיו, עובד פרפקט
תודה ידידי

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
טוב שהצלחת. במקרים שונים, עדיף להיזהר ולא "להעיז". אבל אם הצלחת, תבורך. חבל שלא צירפת צילום של הפתרון... אבל סביר להניח שפעלת נכון.

נערך לאחרונה ב:
למעלה