רציתי לפנות למרים פיירברג בנושא שמאוד כאוב לי

Simon93

New member
רציתי לפנות למרים פיירברג בנושא שמאוד כאוב לי

והוא התחבורה הציבורית לחיילים, התחלתי את שירות החובה שלי לפני חודשיים וחצי, ואני ממ שמזועזע מהיחס שהמדינה נותנת לחיילים, ואחד הדברים שהכי לא מובנים לי, הוא התחבורה הציבורית שמותרת חינם רק כאשר החיילים על מדים ועם חוגר, למה לא לאפשר גם עלייה פשוט עם חוגר, הרי החיילים שחוזרים הביתה יוצאים למקומות שונים, בין אם זה בילוי/קניות/מטלות וכו' וכאשר הם מורידים מדים, הם עדיין חיילים, ועדיין המשכורת שלהם עומדת על 350 ש"ח בחודש, לא משהו שמאפשר לממן נסיעות, לפחות לא במחירים כאלה! כמו שלסטודנט יש את הנחות הסטודנט בנסיעות כיוון שהוא סטודנט ולומד ואינו יכול לממן את עצמו בשלב זה, כך גם החייל, גם כשהוא חוזר הביתה הוא חייל, ואין לו מאיפה להביא את הכסף עבור המותרות השונות, כל עוד הצבא לא משמלם משכורת סבירה (ושתבינו אני מדבר על כ3000 ש"ח בחודש, שגם זה פחות מהמינימום במשק). אני רואה שלמרים חשוב לטפח ולעזור לכל השכבות בחברה בנתניה, וחשבתי שהעירייה יכולה להתערב, ולפחות בנתניה לעשות נסיעות בתוך העיר חינם עם חוגר בלי מדים!

צבא זה חובה, ועדיין הרבה אנשים מצליחים להתחמק מהחובה הזו, והמדינה נותנת לא מעט סיבות טובות להתאמץ וחלק מאותן הסיבות, זו גם אותה סיבה שפירטתי פה, בתור חברה ישראלית שהצבא הוא ערך חיוני, שמציל את המדינה מהשמדה ע"י "שכיננו החמודים", אנחנו חייבים לגרום לשיפור תנאי חיילים, שלא יריגשו "פראיירים" שהם משרתים!

מסכים איתך לגמרי, רק לא בטוח איך פיירברג

יכולה לחולל בעצמה שינוי כזה. הרי חברות האוטובוסים אינן עירוניות.

יש לך רעיונות מעשיים?

למעלה