רק רכבת

מצב
הנושא נעול.

אוהד11

New member
על פי ההגיון שלך צריך לנטרל גם

לא אמרתי לא לחיילים
איך אפשר לקרא לזה אפרטהייד? אמרתי שיקימו מחלקה ראשונה, שבה אפשר יהיה לסע רק בעד תשלום מלא. למה במטוס יש מלא תעריפים? וככה גם ברכבות באנגליה ובוודאי בעוד מדינות, ורק בישראל לא משנה מתי נוסעים מחיר הנסיעה שווה. חייבים לווסת את התנועה.
תלמידים שנוסעים בשעות הבוקר לבתי הספר, כי הם תופסים מקום של עובדים שנחפזים למקום עבודתם, והתלמידים משלמים לפי כרטיסיות תלמידים שנמכרות בהנחה. גם את הנשים שממהרות לשוק בשעות הבוקר צריך להוריד מהאוטובוס, כי הן תופסות מקום עם הסלים. צר לי לאכזב אותך, אך ההגיון שלך מוזר. כל נוסע באוטובוס או ברכבת משלם בדרך זו או אחרת, ואם הוא מקבל הנחה או נסיעת חינם הרי שיש לו "פטרון" שמשלים את דמי הנסיעה !

sela v

New member
יש הבדל בין אוטובוס לרכבת

תלמידים שנוסעים בשעות הבוקר לבתי הספר, כי הם תופסים מקום של עובדים שנחפזים למקום עבודתם, והתלמידים משלמים לפי כרטיסיות תלמידים שנמכרות בהנחה. גם את הנשים שממהרות לשוק בשעות הבוקר צריך להוריד מהאוטובוס, כי הן תופסות מקום עם הסלים. צר לי לאכזב אותך, אך ההגיון שלך מוזר. כל נוסע באוטובוס או ברכבת משלם בדרך זו או אחרת, ואם הוא מקבל הנחה או נסיעת חינם הרי שיש לו "פטרון" שמשלים את דמי הנסיעה !
למה אתה לא יוצא להגנת החיילים שלא מקבלים טיסות על הקוים הארוכים?

אוהד11

New member
חבל שאתה מתפשט לכל מיני מחוזות

למה אתה לא יוצא להגנת החיילים שלא מקבלים טיסות על הקוים הארוכים?
שלא לענין - מה ענין הטיסות והחיילים ? התמקד בענין התחב"צ. ושוב, מה יצא קצפך על החיילים שצריכים להגיע, כמו כל נוסע, למחוז חפצם ? האם הם סוג ב' ? מה אתה מדבר על מחלקה ראשונה. הרי ממילא כבר יש קרונות שמורים, שלא בהכרח מבוקשים.

sela v

New member
בחלק מהעולם

שלא לענין - מה ענין הטיסות והחיילים ? התמקד בענין התחב"צ. ושוב, מה יצא קצפך על החיילים שצריכים להגיע, כמו כל נוסע, למחוז חפצם ? האם הם סוג ב' ? מה אתה מדבר על מחלקה ראשונה. הרי ממילא כבר יש קרונות שמורים, שלא בהכרח מבוקשים.
בחלק מהעולם
הרכבת היום יותר יוקרתית מטיסה, אז בשביל זה ההשוואה. אין לי שום דבר נגד החיילים. וכמו שאמרתי אין מקומות שמורים בימי א' ו-ה'.

צחקן

New member
חצי מהנסיעה שלי משלמת המדינה.

חצי מהנסיעה שלי משלמת המדינה.
ב"ה ולא,המדינה משלמת על כל כרטיסיה שמודפסת, ולאו דווקא כזו שנמכרת...

euronitzan

New member
אנשי הקבע

OK. חיילים, פנסונרים מה עוד?
לגבי אנשי קבע - יש חוק שבמקום עבודה אזרחי, המעסיק חייב להיות שותף בתשלומי הנסיעות (עד סכום מסויים, אנני זוכר אותו כרגע). אנשי קבע הם עובדים בצבא. נכון, שיש הרבה מקרים שתשלום הנסיעה אצלם גבוה ממה שקובע החוק האזרחי. אבל, רבים מהם נוסעים בין נקודות רחוקות ואלה התנאים שלהם. לכן, פה במקרה המיוחד, יש לתת להם נסיעות בתחבורה ציבורית חינם. לגבי פנסיונרים - זה לא שלהיות פנסיונר בישראל זה כזה תענוג... (ע"ע ביטול בקצבאות ועוד הרעות בתנאים). אתם יודעים מה? במועדים ובחופשות הרכבת מלאה גם בשאר ימי השבוע בגלל הביקוש הרב. אולי, בנוסף לחיילים, פנסיונרים וגמלאים, צריך להיות תשלום כפול ומעלה עבור המטיילים (הרי ביום-יום הם פחות נוסעים ברכבת, לכן הם צריכים 'להיענש')? (אני מקווה שהבנתם שהפסקה האחרונה היתה בציניות).
אנשי הקבע
רובם הגדול הינם אוכלי חינם גדולים! שייכים לשמנת בצה"ל שכדאי להפטר ממנה בהקדם האפשרי. לגבי הנחוצים - אין שום סיבה שהם יקבלו מעבר לנדרש בחוק, הם גם ככה מקבלים מעל ומעבר בשכר.

אורי404

New member
יש ויש. זה שהצבא גדול מדי ושיש

אנשי הקבע
רובם הגדול הינם אוכלי חינם גדולים! שייכים לשמנת בצה"ל שכדאי להפטר ממנה בהקדם האפשרי. לגבי הנחוצים - אין שום סיבה שהם יקבלו מעבר לנדרש בחוק, הם גם ככה מקבלים מעל ומעבר בשכר.
בזבוז כסף משווע ושגם שחיתות לא חסרה בו - כל אלה דברים נכונים. עדיין, למרות שיש לא מעט אוכלי חינם גדולים, יש המון אנשי קבע (נגדים וקצינים) שהם אנשים טובים שעובדים קשה מאוד ושמגיע להם לנסוע ברכבת. בסך הכל זה נושא (של צבא ואנשי הקבע) מאוד-מאוד מורכב בגלל שיש בו משני הסוגים שכתבתי בתחילת ההודעה וזה ברור שהצבא חייב (כפי שכתב לב בשרשור) התייעלות ובאופן דחוף. ואני גם יכול להבין לגמרי את העצבים שלך. היו ויש כל מיני שחיתויות בצבא, כמו פרשת האלופים שהיתה לא מזמן (שככל הנראה לא נעשה כמעט דבר. עובדה שבני גנץ קודם ללא כל חקירה). בגלל המושחתים האלה, יש שחושבים שככה הם כל אנשי הקבע.

euronitzan

New member
אנשי הקבע שמגיע להם לנסוע ברכבת

בזבוז כסף משווע ושגם שחיתות לא חסרה בו - כל אלה דברים נכונים. עדיין, למרות שיש לא מעט אוכלי חינם גדולים, יש המון אנשי קבע (נגדים וקצינים) שהם אנשים טובים שעובדים קשה מאוד ושמגיע להם לנסוע ברכבת. בסך הכל זה נושא (של צבא ואנשי הקבע) מאוד-מאוד מורכב בגלל שיש בו משני הסוגים שכתבתי בתחילת ההודעה וזה ברור שהצבא חייב (כפי שכתב לב בשרשור) התייעלות ובאופן דחוף. ואני גם יכול להבין לגמרי את העצבים שלך. היו ויש כל מיני שחיתויות בצבא, כמו פרשת האלופים שהיתה לא מזמן (שככל הנראה לא נעשה כמעט דבר. עובדה שבני גנץ קודם ללא כל חקירה). בגלל המושחתים האלה, יש שחושבים שככה הם כל אנשי הקבע.
אנשי הקבע שמגיע להם לנסוע ברכבת
יקבלו החזר נסיעות כפי הקבוע בחוק וזאת משום שהם עובדים!! ולא משרתים, בניגוד לחייל סדיר. הבעייה העיקרית שלי עם אנשי הקבע (ואני בעיקר מדבר על נגדים) היא שהם שואבים כספי משלם מיסים בעיקר על כלום, זאת משום שהם נמצאים במקום מסויים זמן רב ומכירים שם את כל הסובבים, כך הם מצליחים לדווח על עצמם כנחוצים ומקבלים את הגיבוי של הממונים עליהם, זאת למרות שאינם עושים שום עבודה. כמה דוגמאות: נגד תחזוקה שניסה לשטוף את מאגר סוללות הליתיום בבסיסו עם מים (נעצר ברגע האחרון ע"י סדירניק), נגד נשקיה - רס"ב, שעושה עבודה של פקיד (ספירת נשקים + כתיבת תוצאות הספירה ע"ג לוח), נגד רכב שעסוק בחלוקת שבתות לחייליו כדי להוכיח שיש לו כוח והוא קובע ועוד דוגמאות רבות מספור..

euronitzan

New member
וגם קישור לעמוד סאטירי לגמרי, אבל

כשקראתי אותו בא לי לבכות, כי יש נגדים שמתנהגים בדיוק, אבל בדיוק, כך.

אורי404

New member
לגבי מה שכתבת למעלה יותר-נכון מאוד.

כשקראתי אותו בא לי לבכות, כי יש נגדים שמתנהגים בדיוק, אבל בדיוק, כך.
לגבי הדבר השני - אלה לא רק נגדים. לצערינו הרב, יש הרבה מאוד קצינים, כולל בכירים ביותר שנמצאים במטכ"ל, אשר קשורים לכל מיני קומבינות. כאשר נמצאים בגדוד סדיר, רואים את הקומבינות בין חוגרים אפילו (סמ"רים למינהם) למ"פ ולעתים אף למג"ד. ככל שהדרגות עולות, הדרך יותר קלה וזה כבר משחק ילדים - ה'רמה' קלה וההישגים (מה שמשיגים בקומבינות) גבוהים יותר. הכל על כספי המסים. פעם אולי, הלכו אחרי הצבא בעניים עצומות. היום, זה כבר לא כל כך מובן מאליו, וניתן לראות את זה בשרשור הזה. ועוד משהו: העיר כפר סבא גאה במוטיבציה הגבוהה שלה בקרב בוגרי התיכונים שהולכים לסיירות למינהן. בשכבה שלי, שסיימה את התיכון בשנת 2000 הלכו רבים למה שנקרא יחידות עילית. גם הרב המוחלט התגייסו לצבא. עם השנים, אפילו בכפר סבא פחות ופחות מתגייסים ומספר הלא מתגייסים עולה. לדעתי, אחת הסיבות היא בגלל השחיתות בצבא.

euronitzan

New member
על ההבדל בין קצין ונגד

לגבי הדבר השני - אלה לא רק נגדים. לצערינו הרב, יש הרבה מאוד קצינים, כולל בכירים ביותר שנמצאים במטכ"ל, אשר קשורים לכל מיני קומבינות. כאשר נמצאים בגדוד סדיר, רואים את הקומבינות בין חוגרים אפילו (סמ"רים למינהם) למ"פ ולעתים אף למג"ד. ככל שהדרגות עולות, הדרך יותר קלה וזה כבר משחק ילדים - ה'רמה' קלה וההישגים (מה שמשיגים בקומבינות) גבוהים יותר. הכל על כספי המסים. פעם אולי, הלכו אחרי הצבא בעניים עצומות. היום, זה כבר לא כל כך מובן מאליו, וניתן לראות את זה בשרשור הזה. ועוד משהו: העיר כפר סבא גאה במוטיבציה הגבוהה שלה בקרב בוגרי התיכונים שהולכים לסיירות למינהן. בשכבה שלי, שסיימה את התיכון בשנת 2000 הלכו רבים למה שנקרא יחידות עילית. גם הרב המוחלט התגייסו לצבא. עם השנים, אפילו בכפר סבא פחות ופחות מתגייסים ומספר הלא מתגייסים עולה. לדעתי, אחת הסיבות היא בגלל השחיתות בצבא.
על ההבדל בין קצין ונגד
נכון, שניהם נמצאים במערכת המעודדת שחיתות, עצלנות ומיני מידות טובות אחרות אך ההבדל הוא שקצין, לרוב, לא נמצא באותה יחידה מעבר ל3 עד 4 שנים וכך לא מספיק לצבור כוח שישאיר אותו במשרתו. כמובן שבמסגרת המעודדת טיפשות וחוסר מחשבה, קומבינות הן תמיד קלות אך הן הרבה יותר קלות (ומנוצלות) אצל נגד מאשר אצל קצין.

אורי404

New member
אז זהו. שדוקא אצל קצין גם כן לא קשה

על ההבדל בין קצין ונגד
נכון, שניהם נמצאים במערכת המעודדת שחיתות, עצלנות ומיני מידות טובות אחרות אך ההבדל הוא שקצין, לרוב, לא נמצא באותה יחידה מעבר ל3 עד 4 שנים וכך לא מספיק לצבור כוח שישאיר אותו במשרתו. כמובן שבמסגרת המעודדת טיפשות וחוסר מחשבה, קומבינות הן תמיד קלות אך הן הרבה יותר קלות (ומנוצלות) אצל נגד מאשר אצל קצין.
ככל שהוא מטפס יש 'אתגרים' שונים עבורו.בסך הכל חיילי הסדיר נרתעים ממנו בגלל הדרגות שלו והוא מנצל. צבא זה גוף היררכי מובהק. ראינו מה קרה בפרשת האלופים. הם הכריחו את הקצינה בדרגת סגן אלוף לעשות כך וכך. כאשר היא לא הסכימה, היא יצאה מהצבא.

euronitzan

New member
גם נגד מנצל את דרגותיו לא פחות

ככל שהוא מטפס יש 'אתגרים' שונים עבורו.בסך הכל חיילי הסדיר נרתעים ממנו בגלל הדרגות שלו והוא מנצל. צבא זה גוף היררכי מובהק. ראינו מה קרה בפרשת האלופים. הם הכריחו את הקצינה בדרגת סגן אלוף לעשות כך וכך. כאשר היא לא הסכימה, היא יצאה מהצבא.
הנגד אולם, מכיוון שהוא בסה"כ סמל שדרגותיו על כתפיו, עסוק בהוכחת כוחו ויכולותיו ולכן חיילי הסדיר סובלים ממנו יותר (נוסף על העובדה שלנגד לעולם יהיה יותר זמן לעסוק בזוטות אילו).

אורי404

New member
אני חושב שהנקודה מובנת. יש משניהם

הנגד אולם, מכיוון שהוא בסה"כ סמל שדרגותיו על כתפיו, עסוק בהוכחת כוחו ויכולותיו ולכן חיילי הסדיר סובלים ממנו יותר (נוסף על העובדה שלנגד לעולם יהיה יותר זמן לעסוק בזוטות אילו).
אני חושב שהנקודה מובנת. יש משניהם
(נגדים מסויימים-לא כולם!!! וקצינים מסויימים-גם כן לא כולם!!!) שיודעים טוב מאוד לנצל. כל אחד בדרכו. הקורבנות לכך הם כל מיני חיילים סדירים, כל מיני מילואמניקים ואזרחי המדינה שמשלמים מיסים, שחלק גדול ממה שהולך לצבא נכנס לבזבוז משווע שלא היה צריך להיות.

sela v

New member
לא חושב

אנשי הקבע
לא חושב
שזה המקום לדון אם הם אוכלי חינם או לא, כמו שלא נגיד למה עובדי אגד נוסעים בחינם באוטובוס, ועובדי חברת חשמל מקבלים חשמל חינם.

euronitzan

New member
הדיון החל בדיוק בנקודה, האם כדאי

לא חושב
שזה המקום לדון אם הם אוכלי חינם או לא, כמו שלא נגיד למה עובדי אגד נוסעים בחינם באוטובוס, ועובדי חברת חשמל מקבלים חשמל חינם.
הדיון החל בדיוק בנקודה, האם כדאי
לפנות את אנשי הקבע לפחות מהרכבות, או לפחות לאלצם לשלם, ושמקום עבודתם יחזיר את כספם כקבוע בחוק לכל מקום עבודה.

raminec

New member
sela v, יש לי רעיון מצויין בשבילך

לא יודע לגבי אנשי קבע
אבל אין כל כך הרבה אנשי קבע לעומת סדיר, ולדעתי זה חוצפה שהם מקבלים אוטו משאירים אותו ליד הרכבת ואז נוסעים חינם, אבל זה איכשהו תנאי עבודה, וחייל סדיר זה משהו זמני. צריך לסדר הסעות לחיילים, ולעודד אותם לסע באוטובוסים, ולא ברכבת, ואם תקרא שוב הצעתי שעל כל 3 רכבות, אחת תהיה למי שמשלם תשלום מלא, כולל פנסיונרים שמשלמים חצי מחיר, שאם הם רוצים לסע באותה רכבת מהירה שישלמו מחיר מלא. עכשיו יתלוננו שגם אני יורד על הפנסיונרים.
בוא נוסיף לרשימה של מי שלא זכאי לעלות לרכבת השלישית של המיוחסים גם את: 1. זכאי משרד התחבורה (נכים למיניהם שמקבלים הנחה בתח"צ). 2. חיילות בשירות לאומי. 3. ילדים מתחת לגיל 18 שקונים כרטיסיית נוער בחצי המחיר. 4. ילדים מתחת לגיל 5 שנוסעים בחינם. 5. כל מי שמקבל החזרי נסיעות מהעבודה. 6. כל מי שאין לו וילה בכפר שמריהו או הרצליה פיתוח.

sela v

New member
אם לא קראת טוב

בוא נוסיף לרשימה של מי שלא זכאי לעלות לרכבת השלישית של המיוחסים גם את: 1. זכאי משרד התחבורה (נכים למיניהם שמקבלים הנחה בתח"צ). 2. חיילות בשירות לאומי. 3. ילדים מתחת לגיל 18 שקונים כרטיסיית נוער בחצי המחיר. 4. ילדים מתחת לגיל 5 שנוסעים בחינם. 5. כל מי שמקבל החזרי נסיעות מהעבודה. 6. כל מי שאין לו וילה בכפר שמריהו או הרצליה פיתוח.
אם לא קראת טוב
כולם יכולים לעלות על הרכבת השלישית, אבל שישלמו. למה אתה לא מתלונן, למה אותם אנשים לא יכולים לטוס מאילת וצריכים לסע באוטובוס? בטח אין לך תשובה, ובגלל אנשים כמוך המצב על הכבישים ממשיך להיות גרוע.

raminec

New member
בגלל הרכב הפרטי שאני לא מחזיק?

אם לא קראת טוב
כולם יכולים לעלות על הרכבת השלישית, אבל שישלמו. למה אתה לא מתלונן, למה אותם אנשים לא יכולים לטוס מאילת וצריכים לסע באוטובוס? בטח אין לך תשובה, ובגלל אנשים כמוך המצב על הכבישים ממשיך להיות גרוע.
בגלל הרכב הפרטי שאני לא מחזיק?
או בגלל התחבורה הציבורית שבה אני נוסע? תפסיק לנסות לדפוק את מי שאין לו, אולי אנשים לא ירצו לעשות עליך עליהום.

omer87

New member
בתור אחד שעולה עוד מעט על מדים

רק רכבת
מה דעתכם על ההצעה שבחלק מהרכבות במיוחד ביום ראשון, לא יהיה ניתן לסע אלא אם כן ישולם תשלום מלא, ואז כל מקבלי כרטיסי החינם, כמו חיילים לא יוכלו לסע ברכבת. למשל על קו חיפה ת"א יש 3 רכבות בשעה, אז להקצות 2 רכבות לכולם, ואחת רק למי שישלם מחיר מלא, כלומר חיילים יוכלו לסע בהן, אבל רק אם ישלמו כמו כל אחד אחר.
בתור אחד שעולה עוד מעט על מדים
ברור שאני לא אתמוך בטענותיך וגם בלי קשר הייתי אומר אחרת..... אם משרד הבטחון מממן לחיילי צה"ל נסיעות ברכבת אז למה לא??? אני מבין את התחושה: עומס רב גם מבחינת כמות וגם מבחינת תדירות והדבר המרכזי שאתה רואה בתוך כל היאוש הזה הוא אנשים בצבע זית. את הפתרון לתסכול אתה לא צריך להפנות לחיילים אלא לכל אלה שאחרים על מימון פיתוח ושיפור שירותי הרכבת!!!!!! זה הפתרון ולא הורדת חיילים......... אם כבר הרכבת הייתה מעדיפה לעשות רכבות חיילים כי היא מקבל סכום קבוע ממשרד הבטחון ולא להפך!!!! חוץ מזה חייל לא קרבי מקבל בחודש 300 ש"ח!!!! תן לו את "התענוג" לחזור הבייתה ברכבת........

מצב
הנושא נעול.
למעלה