רק רכבת

מצב
הנושא נעול.

sela v

New member
אז תתפוצצי

ואני,בתור סתם אזרחית מן השורה,רוצה
להתפוצץ באוטובוס? מהטיעונים ההזויים ביותר שקראתי.
אז תתפוצצי
מה בדיוק הזוי בעידוד השימוש בתחבורה הציבורית ע"י כולם. תקראי מה ש-ashmash כותב. מדינת ישראל היא לא המדינה המאוימת היחידה בעולם. אנשים גרים באפריקה ורעבים ללחם, וכולם פה חולמים כמוך להתפוצץ באוטובוס ולרוץ ולהופיע בטלויזיה.

mucool2

New member
היא הגיבה ל"גמד הלוחם"

אז תתפוצצי
מה בדיוק הזוי בעידוד השימוש בתחבורה הציבורית ע"י כולם. תקראי מה ש-ashmash כותב. מדינת ישראל היא לא המדינה המאוימת היחידה בעולם. אנשים גרים באפריקה ורעבים ללחם, וכולם פה חולמים כמוך להתפוצץ באוטובוס ולרוץ ולהופיע בטלויזיה.
היא הגיבה ל"גמד הלוחם"
והתגובה שלך לא לעניין, בלשון המעטה.

sela v

New member
סליחה לא ראיתי שהיא הגיבה לגמד

היא הגיבה ל"גמד הלוחם"
והתגובה שלך לא לעניין, בלשון המעטה.
סליחה לא ראיתי שהיא הגיבה לגמד
הלוחם, ולא לי. ועוד דבר. ההורים ששולחים את הילדים לצבא להגן ואף למות, לא רוצים שהילדים ימותו? אני מבין גם אני לא רוצה למות, וגם שהייתי בצבא לא רציתי למות, אבל צודקת האזרחית. האזרחים לא צריכים להתפוצץ, ותפקיד החיילים זה להגן, ובשביל זה באוטובוסים לפחות לפני כמה שנים זה היה ככה, בשני המושבים הראשונים היו שמורים לאנשי כוחות הבטחון במדים.

Benjamin Turner

New member
ראה, אינני חברת פורום, ובסך הכל

אז תתפוצצי
הגעתי מהעמוד הראשי כך שלא במקום לכתוב מה שאני עומדת לכתוב לך, אבל יצאת מדעתך? על מה אתה מקשקש? מה הקשר בין מה שכתבתי אני לבין מה שכתבת אתה? בנוסף, אם להגיב לגופה של הודעה לא קשורה, למה אפרטהייד רכבתי יעודד את השימוש בתחבורה הציבורית? אגב, מדבריך משתמע שאנשים פה חולמים להתפוצץ ולרוץ להופיע בטלויזיה. אני רוצה להאמין שהכוונה היתה צינית, אולם בכל זאת, יש דברים שלא כותבים.

sela v

New member
יש דברים שלא אומרים

הגעתי מהעמוד הראשי כך שלא במקום לכתוב מה שאני עומדת לכתוב לך, אבל יצאת מדעתך? על מה אתה מקשקש? מה הקשר בין מה שכתבתי אני לבין מה שכתבת אתה? בנוסף, אם להגיב לגופה של הודעה לא קשורה, למה אפרטהייד רכבתי יעודד את השימוש בתחבורה הציבורית? אגב, מדבריך משתמע שאנשים פה חולמים להתפוצץ ולרוץ להופיע בטלויזיה. אני רוצה להאמין שהכוונה היתה צינית, אולם בכל זאת, יש דברים שלא כותבים.
יש דברים שלא אומרים
אבל לכתוב אפשר הכל
יכול להיות שהגזמתי. לא הצעתי שום אפרטהייד רכבתי. הצעתי להקים מחלקה אקלוסיבית, מחלקה ראשונה לטובת אלה שכיום באוטו, ולא מוכנים לעשות את הצעד ולהכנס לרכבת תמורת תשלום מלא+ אותו קרון יהיה פתוח לכל אחד שישלם. למה את לא כועסת למי שיש לו כסף לסע במונית ספיישל? אותו דבר במקום לסע באוטו ככה יעברו לרכבת.

Benjamin Turner

New member
אבל אם כבר היום נורא לחוץ, אז מה זה

יש דברים שלא אומרים
אבל לכתוב אפשר הכל
יכול להיות שהגזמתי. לא הצעתי שום אפרטהייד רכבתי. הצעתי להקים מחלקה אקלוסיבית, מחלקה ראשונה לטובת אלה שכיום באוטו, ולא מוכנים לעשות את הצעד ולהכנס לרכבת תמורת תשלום מלא+ אותו קרון יהיה פתוח לכל אחד שישלם. למה את לא כועסת למי שיש לו כסף לסע במונית ספיישל? אותו דבר במקום לסע באוטו ככה יעברו לרכבת.
אבל אם כבר היום נורא לחוץ, אז מה זה
יתן? אני מאנשי הרכב הפרטי, אך נסעתי פעם ברכבת בשעות הלחץ בקרון השמור. הוא היה ריק, ואנשים פשוט צבאו על הפתח. למה זה טוב? אם הרכבת תאפשר לחייל להשלים לסכום הגבוה יותר (ולא לשלם את כולו, כי הרי הצבא כבר משלם עליו), אני לא רואה עם זה בעיה מוסרית, אולם טכנית זה לא נשמע לי פתרון ראוי. מצד שני, אני לא מבינה כלום בכל הקשור לתחבורה הציבורית ולכן עדיף שלא אכנס לדיון בנושא. היה לי חשוב להגיב לענין ה"אני חייל, אז מגיע לי לא להתפוצץ".

מותר לי

New member
?

רק רכבת
מה דעתכם על ההצעה שבחלק מהרכבות במיוחד ביום ראשון, לא יהיה ניתן לסע אלא אם כן ישולם תשלום מלא, ואז כל מקבלי כרטיסי החינם, כמו חיילים לא יוכלו לסע ברכבת. למשל על קו חיפה ת"א יש 3 רכבות בשעה, אז להקצות 2 רכבות לכולם, ואחת רק למי שישלם מחיר מלא, כלומר חיילים יוכלו לסע בהן, אבל רק אם ישלמו כמו כל אחד אחר.
?
באמת חשבת שיש אוכלוסיות שנוסעות בחינם? מישהו משלם עליהם! על משקל- אם יתנו לך מתנת יומולדת כרטיס לרכבת לא תוכל לנסוע בחלק מהרכבות כי לא אתה שילמת

mucool2

New member
באמת מותר לך

?
באמת חשבת שיש אוכלוסיות שנוסעות בחינם? מישהו משלם עליהם! על משקל- אם יתנו לך מתנת יומולדת כרטיס לרכבת לא תוכל לנסוע בחלק מהרכבות כי לא אתה שילמת
באמת מותר לך
לכתוב 3 פעמים את אותה הודעה.

mucool2

New member
האמת,

רק רכבת
מה דעתכם על ההצעה שבחלק מהרכבות במיוחד ביום ראשון, לא יהיה ניתן לסע אלא אם כן ישולם תשלום מלא, ואז כל מקבלי כרטיסי החינם, כמו חיילים לא יוכלו לסע ברכבת. למשל על קו חיפה ת"א יש 3 רכבות בשעה, אז להקצות 2 רכבות לכולם, ואחת רק למי שישלם מחיר מלא, כלומר חיילים יוכלו לסע בהן, אבל רק אם ישלמו כמו כל אחד אחר.
האמת,
רציתי לכתוב הודעה שתסכם את השרשור המפלצתי הזה בכמה שורות. אבל אין לי כוח. זה באמת יותר מדי. סליחה.

sela v

New member
חבל שכולם נטפלים לטפל

האמת,
רציתי לכתוב הודעה שתסכם את השרשור המפלצתי הזה בכמה שורות. אבל אין לי כוח. זה באמת יותר מדי. סליחה.
חבל שכולם נטפלים לטפל
כנראה זה יותר מדי, ולי אישית זה מוכיח הרבה דברים על החברה הישראלית. בקיצר תמשיכו להתקע לכם שם בפקקים. אני רק ניסיתי לעזור, ואפילו ששיניתי את הרעיון עדיין כל אחד תוקף. נראה לי שאין סניגורים יותר טובים מכם לרכבת ישראל, ולשר התחבורה. למה באמת להוציא אתכם מהפקקים, הרי אתם נהנים מזה.

fireman

New member
סלע, אף אחד לא נתפס לשום תפל

חבל שכולם נטפלים לטפל
כנראה זה יותר מדי, ולי אישית זה מוכיח הרבה דברים על החברה הישראלית. בקיצר תמשיכו להתקע לכם שם בפקקים. אני רק ניסיתי לעזור, ואפילו ששיניתי את הרעיון עדיין כל אחד תוקף. נראה לי שאין סניגורים יותר טובים מכם לרכבת ישראל, ולשר התחבורה. למה באמת להוציא אתכם מהפקקים, הרי אתם נהנים מזה.
אתה פשוט מבקש לקיים צעדים שהם אינם מעשיים ואינם כאלו שיביאו את הפתרון. זה שתוציא את החיילים מתוך הרכבות לא יגרום ליותר אנשים לנסוע בהן. בכדי להביא את ציבור הנהגים אל הרכבות אתה צריך "לפגוע" בכל מי שנוסע ברכב פרטי בדמות העלאת תעריפי החניה, גביית אגרת גודש וכדומה ומנגד כמובן גם לשפר את תשתית ותפרוסת מסילות הברזלן בכדי לייעל אותה עוד יותר.. היתפסות לעניין החיילים הוא באמת להיתפס לתפל כי לא זאת הבעיה שלך רכבת ישראל.

fireman

New member
הבעיה העיקרית של* רכבת ישראל

אתה פשוט מבקש לקיים צעדים שהם אינם מעשיים ואינם כאלו שיביאו את הפתרון. זה שתוציא את החיילים מתוך הרכבות לא יגרום ליותר אנשים לנסוע בהן. בכדי להביא את ציבור הנהגים אל הרכבות אתה צריך "לפגוע" בכל מי שנוסע ברכב פרטי בדמות העלאת תעריפי החניה, גביית אגרת גודש וכדומה ומנגד כמובן גם לשפר את תשתית ותפרוסת מסילות הברזלן בכדי לייעל אותה עוד יותר.. היתפסות לעניין החיילים הוא באמת להיתפס לתפל כי לא זאת הבעיה שלך רכבת ישראל.
הבעיה העיקרית של* רכבת ישראל

קובי לו

New member
ערן אתה מכיר אותי

ערן אתה מכיר אותי
אתה יודע טוב, ואתה יודע, שיש לי דעה על כל דבר והרבה פעמים התבטאתי בהרבה שרשורים (בין אם הסכמתי ובין אם לא לדברי הכותבים). לא שמת לב שלא כתבתי פה מילה, עד עכשיו, ויש כ-200 תגובות??? כי קלטתי כבר אחרי 5 עד 10 תגובות ראשונות ש"סה לה ווי" הוא או פרובוקטור (לא, הוא לא טרול) או סתם ליצן או ילדותי במובן הרע של המילה. חבל היה מלכתחילה להשיב לו. אף אחד לא קיבל פה תובנות מעניינות וחשובות מהויכוח הזה. לאחד כמוהו, חבל על התגובות.

ManInBlack86

New member
איך אתה מעז לומר כזה דבר???

רק רכבת
אני חייל וברגע שקראתי את ההודעה שלך החלטתי שאני חייב להגיב (למרות שכבר רוב חברי הפורום אמרו את מה שאני חושב). אני תורם 3 שנים מהחיים שלי בשביל המדינה, בשביל שאתה והמשפחה שלך יוכלו להרגיש בטוחים יום יום כשאתה ואתה אומר לי שאני עוד צריך לשלם את ההוצאות הקשורות בפעולה ההתנדבותית הזאת? למה שאני אשלם מחיר מלא על הנסיעה ברכבת? מאיפה יש לי כסף לזה? מהמשכורת הצבאית שלי? אבל אתה יודע מה, בסדר - תבטל את נסיעות החינם (למרות שכמו שכולם אמרו כאן הרכבת כאן לא "עושה טובה" לחיילים ומסיעה אותם בחינם, אלא היא מקבלת על כל נסיעה כסף ממשרד הביטחון). אבל אם אתה מבטל את הנסיעות חינם, אז תתן לי באותה הזדמנות גם משכורת מינימום ותנאים סוציאליים כמו לכל בנאדם אחר במדינה שעבר את גיל 18. הסכמנו?

ManInBlack86

New member
אבל רגע, אם כבר אתה מבטל

אני חייל וברגע שקראתי את ההודעה שלך החלטתי שאני חייב להגיב (למרות שכבר רוב חברי הפורום אמרו את מה שאני חושב). אני תורם 3 שנים מהחיים שלי בשביל המדינה, בשביל שאתה והמשפחה שלך יוכלו להרגיש בטוחים יום יום כשאתה ואתה אומר לי שאני עוד צריך לשלם את ההוצאות הקשורות בפעולה ההתנדבותית הזאת? למה שאני אשלם מחיר מלא על הנסיעה ברכבת? מאיפה יש לי כסף לזה? מהמשכורת הצבאית שלי? אבל אתה יודע מה, בסדר - תבטל את נסיעות החינם (למרות שכמו שכולם אמרו כאן הרכבת כאן לא "עושה טובה" לחיילים ומסיעה אותם בחינם, אלא היא מקבלת על כל נסיעה כסף ממשרד הביטחון). אבל אם אתה מבטל את הנסיעות חינם, אז תתן לי באותה הזדמנות גם משכורת מינימום ותנאים סוציאליים כמו לכל בנאדם אחר במדינה שעבר את גיל 18. הסכמנו?
אבל רגע, אם כבר אתה מבטל
נסיעות לחיילים בוא ניקח את זה עוד צעד קדימה: בחופש הגדול אתה יודע כמה ילדים קטנים נוסעים ברכבת? הם גם תופסים מקום לאנשים אחרים! אז באותה הזדמנות בוא גם נאסור על ילדים קטנים לנסוע ברכבת.

mister K

New member
אין לי הרבה מה להוסיף

רק רכבת
אין לי הרבה מה להוסיף
כרגיל שוב נטפלים לחיילים ומתייחסים אלינו בתור מטרד. עזוב כרגע את זה שאנחנו אלה שמגינים עליך ושבזכותינו אתה ישן בשקט (מתי שאתה לא בחו"ל). לפני שאני חייל אני קודם כל אזרח, בדיוק כמוך! וגם לי מגיע לנסוע ברכבת בדיוק כמו כולם ולא משנה מאיזה כיס יוצא התשלום (הרכבת מרוויחה עלי ועליך בדיוק אותו סכום). הרעיון שהצעת מפלה לרעה ציבור שלם והוא כלל לא מתאים למדינה דמוקרטית.

מצב
הנושא נעול.
למעלה