שאלה - אבי כחודש לאחר ניתוח כריתת ערמונית

benjy26

New member
שאלה - אבי כחודש לאחר ניתוח כריתת ערמונית

האם יש דברים שניתן לבצע על מנת להתמודד/להקל עם תופעת בריחת השתן שישנה בעקבות הניתוח? גילו בסביבות ה-60 תודה

sharpantie

New member
מנסיוני האישי

חודש לאחר ניתוח זה עדיין מעט זמן להפסקת הדליפה. אין ברירה צריך חיתולים. נותחתי לפני 7 שנים והפנו אותי אז לפיזיותרפיסטית שנתנה לי תרגילים לחיזוק הסוגר של השלפוחית. אחרי 3 חודשים הדליפה פסקה. ברוב המקרים הדליפה לא נפסקת לגמרי ונותר טפטוף קל מדי פעם. יש תרופה למצב הזה. אם אין שיפור אחרי חודשיים שלושה יש לפנות לאורולוג.

benjy26

New member
תודה. הטיפטופים שנשארו -זה מצריך גם כן חיתול?

או שזה ברמה שניתן להסתדר בלי? את ההפניה לפיזיותרפיסט מקבלים מהאורולוג בעצם? שוב תודה..

sharpantie

New member
תשובה

הטיפטופים לא מצריכים חיתול אני מקבל בגלל זה תרופה בשם spasmex שעוזרת מאוד אבל לא עוצרת לגמרי. הפניה לפיזיותרפיה קבלתי באופן פרטי בתשלום לא דרך קופת חולים. תנסה בקופת חולים אולי תקבל.

benjy26

New member
שוב תודה, איך אתה עם התופעות לוואי של התרופה?

קראתי על יובש בפה ובעיניים, כאבי ראש ועצירות. הם נסבלים?

sharpantie

New member
המשך

אין לי תופעות לוואי פרט לעצירות . רק עכשיו כשציינת את זה אני מקשר בין העצירות לתרופה וזה באמת קצת.... לא נעים. אולי אפשר לקחת תרופות קלות נגד עצירות, אשאל את הרופא שלי.

תופעות לוואי

שלום ראשית מפנייתך הראשונית לא ברור איזה ניתוח עבר אביך. "לא כל כריתת ערמונית" הוא ניתוח זהה וטיפול בסיבוכיו הוא שונה. לשאלתך על תופעות הלוואי. יש כיום תרופות להקלה על נושא טפטוף שתן עם פרופיל תופעות לוואי מינימלי. תופעות כמו יבש בפה ועצירות הן מזעריות ובאחוזים מזעריים בלבד.

benjy26

New member
תוכל בבקשה לפרט את סוגי הניתוחים?

ככה שאוכל לברר איזה מהם בדיוק הוא עבר, כי יש לי עוד כמה שאלות שאני רוצה לשאול בהקשר של הניתוח. תודה.

למעלה