שאלה אחרונה לדר רונית אלוני!

G adam

New member
שאלה אחרונה לדר רונית אלוני!

נגיד אני הולך לטיפול של חרדת ביצוע..מה הם הטיפולים? האם זה תרופות..או שזה יעוץ פסיכולגי? ומה הסיכוים שאני יצא מזה עם תיפקוד תקין של האיבר מין שלי? תודה..מהמציק!

אני אמנם לא דר רונית אלוני, אבל אני אנסה

לענות לך ואם יהיה לה מה להוסיף, היא תוסיף... הטיפול בחרדת ביצוע הוא עובד על שני ערוצים: הערוץ הביצועי והערוץ הרגשי. מכיוון שזוהי תגובה פיסית של הגוף למשהו רגשי, אי אפשר לטפל בבעיה מבלי להתייחס לחלק הרגשי בה. המטפל/ת יחד איתך יעזור לך לזהות מהי המצוקה שבגללה אתה מאבד זקפה דוקא בזמן קריטי. זהו לא טיפול ארוך טווח משום שהוא מאוד ממוקד מטרה. במקביל, אתה תקבל גם תרגילים אותם תתבקש לבצע עם בת הזוג שלך. הכוונה היא להוריד את רמת החרדה שלך, לפתח תקשורת טובה, מודעות עצמית, הבנה מה איבר המין שלך אומר לך שעד כה לא ראית... הסיכוי לטפל בבעיה ולפתור אותה הוא סיכוי מאוד גבוה. זה כמובן לא אומר שב100% מהפעמים מסוף הטיפול ועד סוף חייך אתה לא עשוי להיתקל בבעיה שוב, אבל זה כן אומר שיהיה לך את ארגז הכלעם שלך להתמודדות עצמאית עם הבעיה והפתרון. כמובן שהתנאי להצלחה הוא התגייסות לטיפול באופן מלא. ביצוע המשימות בדיוק כפי שנאמר לך, בלי קיצורי דרך והתחכמויות ולהתמיד עד סוף הטיפול. בהצלחה

למעלה