שאלה אליכם :)

ניצניזם

New member
שאלה אליכם :)

כנראה שאני הולכת ללמוד יג יד במגדים בכרמיאל, לדחות ת'צבא בשנה וחצי ולקבל בסוף תואר הנדסאי. השאלה היא מה בכלל נותן התואר הנדסאי הזה? זה עוזר בלהתקבל אחרי הצבא לאוניברסיטאות נגיד במקצועות שלא קשורים למה שלמדתי בהנדסאי? הוא דורש שנת קבע בצבא? (למרות שזאת לא עתודה צבאית......) תודה ניצן

דיקלה21

New member
כמה תשובות../images/Emo26.gif

1- כן, חותמים על שנה קבע (בגלל שאת בחורה) למרות שזו לא עתודה, את דוחה גיוס ולכן את כביכול חייבת לצבא. 2- יש בהחלט עבודה בתור הנדסאי, זה מה שזה נותן לך. 3- הטבות באוני' אין על הנדסאי מהסיבה שזה לא נחשב תואר אקדמי, ולכן זה לא עוזר לך להתקבל למקצוע אחר באוני'. לזה את צריכה בגרות+פסיכו'. אם את הולכת על המשך לימודי הנדסה,ההנדסאי נותן לך אולי 30 נ"ז בדרך לתור (שהוא כולו איזה 160 נ"ז). אני עשיתי את המסלול הזה (הנדסאי אלקטרוניקה) והשתחררתי לפני חודש. לומר לך אם זה שווה או לא? המחזור גיוס המקורי שלי היה אוקטובר 2002, התגייסתי רק במאי 2004 בגלל דחיית שירות, והיה לא קל לחשוב כל הזמן שמזמן הייתי צריכה להשתחרר, קבע לא עשיתי כי אין תקנים כמעט ביחוד לא לבחורות. אני הולכת ללמוד משהו אחר עכשיו באוני' וההנדסאי לא ממש נותן משהו לתואר....

למעלה