שאלה....אפשר?

בננה1

New member
שאלה....אפשר?../images/Emo45.gif

אני מעוניינת ללמוד איך כותבים תסריט, למישהו יש איזשהו אתר, וכ´ד.. בנושא..? או המלצה.. תודה.

girman

New member
הספר הזה רק יהרוס לך

הכל. הוא מלמד לכתוב תסריט בצורה נורא מקובעת, אם הגדרה לאיך העליהל מתפתחת, מתי בדיוק וכו´ וכו´ וכו´- בכל מקרה, נורא עיצבן אותי לקרוא. אם יש לך רעיון, כל מה שאת צריכה לעשות זה לקרוא כמה תריסטים כדי ללמוד את הפורמט- ואז להרגיש חופשייה...

dylan

New member
אני לא מכיר את הספר ספציפית

אבל בעקרון ככה מלמדים לכתוב תסריט.. ע"פ הדרך הקלאסית (שהיא גם הקשה ביותר אגב..). אני חושב שזה טוב קודם להבין את הכללים של התסריט הקלאסי, ואיך הוא בנוי, ואחרי שמבינים אפשר לכתוב תסריט באיזה סגנון שרוצים.. מלקרוא תסריטים מבינים פחות לפי דעתי. מקווה שיצאתי מספיק ברור...

עופר ב.ה

New member
אמת

בשביל לפרוץ מסגרת צריך קודם לדעת ולהכיר היטב את המסגרת עצמה. אני יכול לתת דוגמא מתחום אחר - בשיעורי קומפוזיציה באקדמיות למוסיקה מלמדים גם כתיבת פוגות, שזו צורה מאוד נוקשה שהשימוש העיקרי בה נעשה במאות ה- 17 וה- 18.

tv007

New member
המלצה מתסריטאי ישראלישכותב להוליווד

מלבד הספר איך לכתוב תסריט של קובי ניב, קיים ספר לא פחות חשוב, והוא, יסודות כתיבת התסריט של סיד פילד תוכל להיעזר ב"לוח הקישורים" של פורום התסריטאים בישראל, בקישור למטה, כדי לקבל עוד מידע,

pisco

New member
נכון מאוד

קראתי גם את קובי ניב וגם את סיד פילד ושניהם טובים, למרות שלדעתי סיד פילד יותר טוב. הכי חשוב לדעת זה איך תסריט צריך להראות ואיך הוא בנוי, ומשם להתחיל להתנסות....

ניריקו1

New member
בנוגע לקובי ניב...

הוא הוציא ספר שנקרא "על מה הסרט הזה ?" שמנתח חמישה סרטים ישראלים. מעבר למבנה הטכני שהוא רק השפיץ של התסריט יש חשיבה ברבדים שונים של עלילה, משמעויות ומסרים. אם את רוצה ללמוד לכתוב תסריט רק כדי לכתוב אחד, אני מציע לך לכתוב את הסיפור כמו שאת רואה אותו, מבלי להעמיס עלייך שיקולים טכניים, ובסיום הכתיבה להעביר אותו לתסריטאי שיבנה אותו פיזית. לא פעם קרה לי שהפסקתי בכתיבת תסריט בגלל שטכנית, תהליך הכתיבה תקע אותי. (תקע במובן המילולי, למרות שהרגשתי את זה חזק...)

למעלה