שאלה ארוכה

שרוני ב

New member
שאלה ארוכה

סובלת מפריצת דיסק מרכזית גדולה ב L4 L5 + דיסק מנוון ב L5-S1 סובלת מכאבי גב תחתון בלבד ולא מכאבי רגל ( למרות ממצאי ה CT וה MRI שמראים פריצה גדולה) הכאבים הם כאבי הליכה ועמידה , כרגע אין כמעט כאב בישיבה או שכיבה. ניסיתי לשנתיים האחרונות ה כ ל כירופרקטיקה ( אצל 2 מטפלים ) פיזוטרפיה דיקור מסוגים שונים - אצל מספר מטפלים תרופות זריקות בלוק וזריקות אפידורליות טיפול בגלי רדיו ועוד.... רופאים המליצו על ניתוח קיבוע או ניתוח להשתלת דיסק מלאכותי אני עכשיו חודשיים אחרי לידה קשה ( וואקום ) , המצב החמיר מאוד בהריון וכימעט לא יכולתי ללכת ( נעזרתי בהליכון ), עכשיו המצב טוב בהרבה חזרתי לתפקד אבל אני לוקחת תרופות ( וולטרן ) ועדיין מאוד מוגבלת במשך הזמן שאני יכולה ללכת ולעמוד. מאוד נירתעת מניתוח מורכב כמו ניתוח קיבוע..... מצד שני כבר מה שיש לי זו לא אכות חיים נורמלית. HELP יש רעיונות מה עוד לעשות למי ליפנות. ושאלה ספציפית : לפני ההריון הוצע לי במירפאת כאב להשתיל אלקטרודה בגב, מה דעתך על הטיפול הנ"ל? האם יש פה מישהו שעבר אותו ויכול לספר/להמליץ

flexion-distraction

עמדתך להשאיר את אופציית הניתוח כשלב אחרון נכונה. צריך לדעת שלא כל הניתוחים מצליחים (הסטטיסטיקה מראה רק 50% הצלחה בניתוחים אלה) וחלקם אפילו מסתיימים בהחמרת הכאב. האם טופלת בשיטת Flexion-Distraction? זוהי שיטה חדשנית המבצעת הרחקה עדינה של החוליות L4 L5 S1 זו מזו ומורידה את הלחץ מהדיסק הפגוע באמצעות מכשור מיוחד. ניתן לבצע זאת אצל חלק מהכירופרקטורים. תודה על שאלתך.

למעלה