שאלה באקסל.

שאלה באקסל.

אני צריך ליצור טבלה באקסל וישנו נושא שאני מתקשה בו.. נניח שאני צריך ליצור טבלה של שתי עמודות כאשר העמודה הימנית היא בעלת שורה אחת בלבד והשמאלית צריכה להיות בעלת שתי שורות, כיצד אני יוצר את שתי השורות בעמודה השמאלית מבלי לגעת בעמודה הימנית. נא לא לשלוח אותי לאתרי למידה {לא מצאתי שם} אלא אם כן זה למיקום מדויק שמסבירים זאת. תודה וסליחה.

אקסל

אקסל הוא חלק מחבילת אופיס, ונראה לי שמתאים יותר להציב את השאלה בפורום אופיס (הפורום כאן הוא Open Office). ומאחר שאתה כבר כאן - האם אתה מתכוון למצב שבקובץ המצ"ב? אם כן - אז "איחוד" התאים שעמודה A נעשה ע"י הקלקה על האייקון 'מזג ומרכז' שבסקגל הכלים 'רגיל'.

דרך נוספת גלישת טקסט

בתא שאתה מעוניין במספר שורות, אתה כותב את כל הטקסט באותו תא, לאחר מכן אתה בוחר עיצוב תאים לשונית יישור מסמנים את המשבצת "גלישת טקסט" תכונה זו קיימת גם ב-CALC (גליון אלקטרוני ) של אופן אופיס. ניתן להגיע ב-שתי התוכנות לתכונה זו עם קיצור מקלדת "ALT + ENTER "

2 הערות לגבי גלישת טקסט ב'אופיס' (מיקרוסופט)

א. ההצעה שלך להשתמש בגלישת טקסט, אינה פותרת את הבעיה (או, נכון יותר יהיה לומר, אינה מציגה פיתרון כפי שהצגתי, אם אכן לכך התכוון השואל), מאחר שהיא מרחיבה את רוחב השורה כולה (בעוד שהשואל בקש , לדעתי, "להרחיב" לגובה, תא אחד בעמודה אחת). ב. באקסל (אופיס) יש הבדל בין להקליד טקסט באופן חופשי (ללא הקשות alt+enter) ולהשתמש בגלישת טקסט, לבין הקלדת טקסט ו"שבירתו" ע"י הקשות של alt+enter: באפשרות הראשונה, הפעלת 'גלישת טקסט' - הטקסט יתיישר בעמוד לפי הרוחב שלה. באפשרות השניה הטקסט יסודר בעמודה לפי שבירתו ע"י הקשת alt+enter ואם רוחב העמודה ישונה - הדבר לא ישפיע סידור הטקסט בתא.

למעלה