שאלה בנוגע לחרק המצוי בבגדים וספרים

keren1888

New member
שאלה בנוגע לחרק המצוי בבגדים וספרים

שלום,
לפני שנים היה לי בבית מעין חרק קטן מאוד מאוד, בצבע לבן, הוא ממש בגודל כמה מילימטרים, והיה מצוי בספרים שהיה בהם אבק (נתקלתי בעבר במספר חרקים מהסוג הזה בספרים ישנים).
היום גיליתי כי אותו סוג חרק אשר שנים כבר איני נתקלת בו (ולא שביצעתי בעבר ריסוס מיוחד כלשהו, משום שהוא לא גרם לנזק ניכר כלשהו), נמצא לי בתוך ארון הבגדים.
ניסיתי להבין במה מדובר, האם מדובר בעש, הבנתי שלא מדובר בחרק זה, משום שזה מאוד מאוד קטן, ונמצא בעיקר במקומות בהם קיים אבק, ומה גם שאין נזק על הבדים או על הספרים.
מצד שני, כאשר ניסיתי להבין האם מדובר בקרדית האבק, באינטרנט מצוין כי לא ניתן לראות חרק זה.
אם כך הנני חסרת אונים- השתמשתי כרגע בתרסיס של K600 של סנו, למזיקי אריגים וספרים. אינני יודעת מהיכן חרק זה מגיע- אשמח לדעת האם מישהו יודע באיזה סוג חרק מדובר ומה ניתן לעשות כדי להעלימו.
בתודה מראש!

assafni

New member
תשווי עם תמונות של Liposcelis

קשה לדעת על מה את מדברת ללא תמונה אבל סביר להניח שזה מה שנקראה בפי העם כנימת ספרים.
החרק אינו מסוכן לאדם וניזון לרוב מחומר אורגני מת. מי שכן צריך להיזהר ממנו הם דווקא האנטמולוגים שחוקרים אותו מאחר והוא מכרסם לעיתים אוספי חרקים יבשים.

keren1888

New member
אוקיי, אני מניחה שמדובר בזה...רק שאלה נוספת

מה שמוזר הוא הסיבה שהדבר הזה מתרוצץ לי בארון הבגדים. אני יודעת שספרים זהו מקום משכנם, אבל ארון בגדים?
בכל אופן, גיליתי שכנראה היצור הזה הספיק להתרבות בארון הבגדים כולו, בכל פעם אני מגלה עוד ועוד וזה פשוט נורא! האם יש המלצות כיצד להיפטר ממנו?
התרסיס של סנו עזר במקצת, אבל הם עדיין חיים...מה עלי לעשות בכדי להיפטר ממנו?

תנסי להשיג חומר שפועל כמו נפטלין ושימי בארון

כדורי נפטלין תמיד היו בשימוש נגד עשי בגדים וכו'. נדמה לי שכיום יש איסור על שימוש בהם, אבל אולי יש תחליפים.

assafni

New member
נפטלין כנראה יעזור אבל הוא מסרטן

והריח גרוע יותר מכמה חרקים קטנים.

assafni

New member
אני לא מומחה להדברה, בכל זאת מדובר בפורום בעלי חיים לא נגדם

אבל ברוב הפעמים הדברה היא המוצא האחרון מאחר שזה לא בריאה לבני אדם כפי שהיא לא בריא לחרקים.
יכול להיות שיש לך בעיה של עובש בארון? אם הארון יהיה יבש וללא עובש אני חושב שהם יעלמו.
&nbsp

קודם כל אני כמעט תמיד בצד של הטבע. רק שלקרן יש בעיה חמורה

כנראה, אם יש לה בגדים בארון והם מתכרסמים ומתפוררים כתוצאה ממזיקים שכמעט לא נראים לעין. הם לא קשורים לעובש - הם ניזונים מהבדים עצמם. יכול להיות שיש כיום תחליפים לנפטלין עם פחות נזק. אם מדובר בעצירת נזק אז שווה לבדוק.

assafni

New member
למה אתה חושב שהם ניזונים מהבגדים?

לפי הידוע לי הם ניזונים בעיקר מחרקים מתים ועובש. חרקים מתים קשה להם מצוא אז הם מסתפקים בעובש שגדל על ספרים, עיתונים או על קירות באיזורים לחים כגון המקלחת. סביר להניח שיש לה עובש בארון אחרת לא ברור מה הם מחפשים שם ואם יש עובש אז זו בעיה חמורה הרבה יותר מכמה חרקים זעירים.
שים לב שהיא כתבה בתגובה הראשונה שאין נזק על הבדים או על הספרים.

טוב, בלי כלת השמחה אין לנו מה בכלל להמשיך לברר מה הבעיה...

לא היינו בזירה עצמה ואין לשנינו מושג מי החרקים הזעירים וממה הם ניזונים (אם קרן לא ראתה נזק לבגדים זה לא אומר שהוא לא קיים אלא שהוא זעיר ולא מורגש).
בכל מקרה אין לי עניין לחקור ולברר בנושא - אם קרן תזמין אותך לבדוק מי הם הנוכלים הקטנים אז אשמח אם תפרסם כאן את ממצאיך.
בהצלחה!

למעלה