שאלה בנוגע למזון לארנבון

papaya27

New member
שאלה בנוגע למזון לארנבון

הי לכם, אני מגדלת ארנבון בן כמה חודשים. עד שבוע שעבר קניתי לו תערובת שיש בה את המקלות הירוקים+ כל מיני רכיבים, מיני זרעים וכופתאות. המוכר בחנות אמר לי שזה אוכל פחות איכותי והמליץ לי לקנות אוקסבו. בהדרגה החלפתי לו מזון, אך השובב הקטן לא נוגע באוכל נטול הצ'ופרים. הוא ניזון רק מאספסת שלו!! מה כדאי לעשות? תודה

טוטס

New member
אני הייתי מוציאה את האספספת - גם כי זה מה

שמונע כרגע את האכילה של המזון הבריא, וגם כי זה לא בריא שזה יהיה המזון העיקרי. שיהיה חציר בכלוב ואפשר לשים נניח 2 או 3 פריטים מהמזון הישן שהיו טעימים לו (נניח 1 גרגיר תירס יבש ו-1 גרעין) בתוך הקערה עם המזון החדש כדי שזה לפחות יגרום לו לגשת לשם. תניח שם גם חתיכות קטנות של גזר (ממש לקצוץ כמו סלט) אם הוא מעל 3 חודשים. חשוב מצד אחד לא לוותר כי זה אכן המזון הבריא והנכון והוא פשוט צריך להתרגל - אבל מצד שני, כן לעקוב ולשים לב שבגלל העקשנות שלו הוא לא ישאר בתת תזונה. בנוסף - חייבת לציין לטובה את המוכר בחנות!!! פעם ראשונה שאני שומעת על אחריות כזו וידע של מוכר!! ממש כל הכבוד! בהצלחה! מקווה שהכל יסתדר בקרוב

papaya27

New member
הי טוטס,

ניסיתי כבר את כל השיטות, שום דבר לא עזר ולבסוף אני נכנעת ונותנת לו את האוכל המעורב. 1. הוצאתי את האספספסת- אחרי כמה שעות ריחמתי עליו, הוא לא נגע באוכל ונראה רעב. 2.ערבבתי את האוכל הטוב עם קצת מהזרעים שהוא אוהב- הוא חופר בקערה ומוציא רק את מה שהוא רוצה. הוא לא מתייחס למקלות הירוקים האלו, כאילו זה בכלל לא אוכל. מה יקרה אם הוא ימשיך לאוכל רק את האוכל הפחות איכותי? כנראה שכבר קלקלנו אותו

טוטס

New member
ראשית גם אם מחזירים אותו לאוכל הפחות טוב

צריך לעשות את זה בהדרגה. מה יקרה? השמנה - זה בטוח, וזה יכול להוביל לבעיות בריאות שונות. תכניסי טיפה מהאוכל הישן ושהרוב יהיה החדש. זה עדיף מלשים אך ורק את הישן. חבל שאת לא מתאזרת בסבלנות כי הרי ברור שהוא לא יגש בשניה שיוציאו לו את האספסת לאוכל החדש ויאכל ממנו. הוא צריך להבין שזה מה שיש וזה מה שעליו לאכול וברגע שאחרי כמה שעות נשברים ומוציאים את זה, ברור שהוא לעולם לא ילמד. תחשבי שזה כמו שאת נונתנת לילד כל הזמן שוקולד ופתאום יום אחד את מחליטה שעוברים לאכול רק מלפפון - ברור שהוא יעשה פרצופים ולא ידע בזה. צריך להיות סבלנים. הארנבון שלי שנא לאכול חציר ולימדתי אותו לאכול את זה על ידי כך שדאגתי שבלילה יהיה פחות אוכל ממה שהוא אוכל בדר"כ - לאחר כמה לילות הוא נשבר ואכל מהחציר, והיום הוא כבר אוכל את זה באופן יום יומי. בכל מקרה, ממש לא בריא לתת כל כך הרבה אספסת.

papaya27

New member
או קיי, אני לא אוותר לו כ"כ מהר

מקווה שהוא יסתגל לאט לאט

למעלה