שאלה בנוגע למסלול הרכיבה של ישראמן צפון

odr87

New member
שאלה בנוגע למסלול הרכיבה של ישראמן צפון

המסלול מתחיל מחוף הלונה גל ממשיך דרך מעלה גמלא שהבנתי שהוא החלק הקשה והמשופע ביותר ודרך רמת מגשימים ומשם לאלוני הבשן אחרי זה אחורה פנה לכיוון צומת המפלים ומשם לצומת יהודיה וחזרה משם ללונה גל.. סה"כ 90 ק"מ.

מה יש לכם לומר לי על המסלול מבחינת קושי טופוגרפי רוחות וכדומה שיכול לעזור לי להעריך את קושי המסלול.

וכן אני מודע לכך שזה 1877 מטרים של טיפוס מצטבר...

אשמח ללמוד מניסיונכם..

אוהד.

amitst

New member
צודק, לפי גוגל ארץ כ1350 מטר טיפוס

באתר הישראמן כתוב 1,877
וזה נובע ככל הנראה ממפת הגובה השגויה שמצורפת שם (http://golan.israman.co.il/?page_id=49).
מפת הגובה, צריכה להיות ללא ה"קירות" בק"מ 7 וק"מ 80. הם כנראה מוסיפים לגובה המצטבר כ500 מטר מיותרים.

nirism

New member
גם בחצי ישראמן אילת והמלא נתון הגובה המצטבר

הרישמי רחוק מהמציאות !

YotamKa

New member
זה מסלול קשה לתחרות כזו - מדובר

גם בחצי-איירונמן לפי המרחק שציינת אלא אם רוכבים את הלולאה הזו פעמיים.

בכל מקרה - העליה דרך מעלה גמלא שמסתיימת מעט אחרי הכניסה ליישוב כנף היא קשה - סד"ג של 6-7% ממוצע בלי להסתכל בפרופיל, ע"ס תחושת רגליים בלבד. מדובר בכ-10 קילומטרים של עלייה. בסיומה יש מישור 6 ק"מ שעם רוח מזרחית מקשה כמו עלייה כמעט.
הרכיבה משם למגשימים - מישורית בעיקרון אבל שוב: רוח דרומית-מזרחית ואתה בבעיה.
ממגשימים לאלוני הבשן זה קטע שרוכבים בגרנד-פונדו וגם עשו שם אליפות נג"ש של ישראל - עלייה 2% ממוצע אבל לאורך כ-18 קילומטר, שוב: אתה בחסדי הרוח, וכאן זה בצירוף של עלייה.

מאלוני בשן לכנרת זו ירידה - לא צריכה להיות בעיה.

אני לא מקנא במי שעושה את המסלול הזה במסגרת של תחרות. אם יש רוח מזרחית באותו יום, מציע לך לעלות למירון במקום עם רוח בגב. גם ככה סביר שלא תקח פודיום - מבחינה הסתברותית גרידא.

ItsikH

Member
נעשה קצת סדר ראשית יותם היטיב לתאר, בפרט את כוחן של הרוחות שם. שניתן, הטיפוס נטו הוא קרוב ל-1200, סביר שמצטבר משמעותית יותר כי יש גבעות בדרך. הרגלים שלי אמרו ש-98 ממגשימים לאלוני הבשן קשה יותר ממעלה גמלא... בפרט בתלות ברוח כמובן, שלרוב תעיק. מעלה גמלא עצמו הוא עליה מתונה ודי מוגנת, לא משהו יוצא דופן.

כן יאיר ידידי

בבונק היתה התיחסות לרכיבה זו ,גם כאן יש כבר התיחסות לשאלתו של הבחור.

למעלה