שאלה בנוגע לקורס קצינים בבהד 12

תרווד

New member
שאלה בנוגע לקורס קצינים בבהד 12

היי, רציתי לשאול האם חייל עם צליאק עם פרופיל 45 יכול לבקש לצאת לקורס קצינים בבה"ד 12 (קורס קצינים למתנדבים)?

hillator

New member
תשובה

למיטב ידיעתי חולי צליאק יכולים לבצע בהד 1 כרגיל ואמורים לתת להם שם מנות מיוחדות.
לבקש לבה"ד 12 תמיד אפשר הבעיה היא שכמות התקנים לבהד 12 נמוכה, והמתנדב נמצא לשם בתיעדוף אחרון אחרי כל הרופאות בהריון, אקדמאים בני 40 + ועתודאים שנודבו לצבא.
ולצבא בד"כ יותר חשוב להוציא איזה דוקטור בן 50 לקק"צ מאשר מתנדב. לי אישית אם היו נותנים ההיתי מעדיפה לעשות בהד 1 ולא להיות בסרט הזה של המקום בבהד 12 (אבל א אני שייכת לאכלוסיות שהוזכרו למעלה וב אני חייבת קרבה למוסד רפואי)

תרווד

New member
שאלות נוספות באותו נושא..

אם כך, לעתודאי חולה צליאק יש סיכוי יותר גבוה שיתנו לו לצאת לבה"ד 12? במי זה תלוי?

שמעתי שמועות שהקורס קצינים בבה"ד 12 בכלל נסגר וכבר לא קיים יותר, אלו אכן שמועות?

עדיין מספקים מנות ללא גלוטן בבה"ד 1? למרות שהפסיקו לתת את המנות בכלל הצבא?

hillator

New member
תשובה

1. ההחלטה הרפואית האם הבן אדם מיועד לבהד 12 או לא לא קשורה להיותו עתודאי. אני חושבת שעבור חולי צליאק זו החלטה גורפת שהם עושים בהד 1 ככמ 3 עם מנות מיוחדות. מי שמיועד לקקצ מתנדבים זה כאלו עם נכות ממש קשה או שחייבים להיות במרחק פינוי ממוסד רפואי
2. מכל האנשים שמיועדים רפואית לבהד 12 הסיכוי שיוציאו בן אדם עם תואר ראשון יותר גדול
3. נפתח אחת לשנה ל20 איש בערך בעקבות קבילה של חולה סכרת
כאשר רוב ה20 האלו לא מתנדבים אלא רופאות בהריון וכו
4. כן עדיין מספקים שם
בברכה ובהצלחה

sm252

New member
היי הילה

את רוצה להגיד לי שהקטינו את ההקצאות לבהד 12 עוד יותר?

מה קרה?

hillator

New member
לא קרה

תמיד זו הייתה כמות האנשים.
פשוט את רוב המקומות שם במקום מתנדבים תופסים כל מיני אנשים שחזרו לשירות בגיל מבוגר.
בסופו של יום זו החלטה של הצבא את מי להוציא לשם.
אם היה לי מתנדב בן 18 או דוקטור לפיסיקה גרעינית בן 40 ברור שהשני יותר חשוב שיהיה קצין.

הברור הרפואי לא קשור לכמות ההקצאות בכל אופן.

תרווד

New member
תודה על התשובות!!

למעלה