שאלה בנוגע לשכירות

madbik

New member
שאלה בנוגע לשכירות

שלום, אני מקווה שתוכלו לסייע לי בנושא שכירות. אני שוכר דירה למעלה משנה, כרגע אני בתוך האופציה, ואני מעוניין לעזוב לפני מועד היציאה. בעל הבית דורש מחיר כמעט כפול מזה שאנו משלמים ואין שום סיכוי שמישהו ישלם את זה. בחוזה (שנקנה בדואר ישראל) אין שום דבר המציין אודות עזיבה לפני מועד היציאה אך לפי מה שהבנתי החוק מחייב אותי להגיע איתו לפשרה כלשהי (הוא לא מוכן לשום דבר פרט להכפלת המחיר לדייר החדש) או להביא דייר חלופי שישלם את המחיר הנוכחי וזאת כמובן שיהיה מקובל על בעלי הבית. ראשית, אבל לאשר את הדברים הנ"ל. במידה ואכן הדבר נכון אודות שוכר חלופי שישלם את אותו המחיר, אני אשמח אם אוכל לקבל הפניה להוכחה כתובה מאחר ובעלי הבית מאוד מאוד בעיתיים. המון המון תודה

shlomi993

New member
תשובה

ככלל, לא ניתן לצאת לפני תום תקופת החוזה, אלא אם כן הדבר מותנה בחוזה, ויציאה באמצע תקופה היא הפרה. יש צורך לעיין בחוזה (אולי תפנה לעו"ד של "דואר ישראל" שערך את החוזה במיוחד בשבילך...) . אבל- גם אם הפרת חוזה - בעל הדירה חייב להקטין את הנזק ולקחת שוכר אחר -במיוחד אם אתה מציע לו מישהו שישלם את אותו מחיר. הבעיה- שאם נותרו לך מס' חודשים (נניח 4 חודשים) עד סוף התקופה- זכותו לדרוש שבתום התקופה המקורית דמי השכירות "יוקפצו" - וייתכן שלא יהיה שוכר שיהיה מוכן לקבל זאת (כלומר- לשלם 4 חודשים את המחיר המקורי ומחודש 5 ואילך- מחיר גבוה).

shlomi993

New member
למרות ש"עקצתי" - נתתי תשובה

והעקיצה נועדה לרמוז לאותם אנשים שתמיד מסתדרים ב"קומבינה" (חוזה מהדואר, ייעוץ משפטי מהפורום וכו' וכו') והן לאותם אחרים שקוראים את התשובות- שילמדו מטעויות, ולהבא יעשו פעולות משפטיות בצורה מסודרת ואולי ייחסכו חלק מההסתבכויות, שלרוב נובעות מהחפיפניקיות הישראלית המצויה.

michael48

New member
אכן ידידנו שלומי צודק

הפסקת החוזה לפני זמנו הנו הפרה. ייתכן אף שישנו פיצויי מוסכם בחוזה על הפרה. אני ממליץ להתייעץ עם עו"ד טרם הפרת החוזה, שייתכן כי עדיף לך "לסבול" עוד כמה חודשים מאשר להפר חוזה ולהסתבך, אך כאמור יש לקרוא את החוזה טרם מתן תשובה. חוזה סטנדרט של הדואר - מעולם לא שמעתי על דבר כזה, גם אני לומד דברים חדשים... חג שמח,

madbik

New member
חוזה שכירות (בלתי מוגנת)

מדובר בחוזה שכירות בלתי מוגנת של "רעיונות 2000" שנמכר בדואר ישראל. בחוזה לא מוזכר דבר על עזיבה בטרם סיום חוזה, פרט לציון כי השוכר מחוייב לשלם את מלוא השכירות במלואם בין אם באמצעות מושכר ובין אם לאו. הבעיה היא שבעל הבית דורש מחיר (כמעט) כפול ולא הגיוני ועפ"י מה שהובהר לי בפורום אחר, עפ"י חוק שכירות ושאילתא, סעיף 22 אני ראשי להביא מחליף באותם התנאים אך על בעל הבית לאשר את הדייר החלופי. במידה והבעל הבית איננו מאשר מתנאים בלתי סבירים אני ראשי להכניס מחליף ללא רשותו. כלומר, במידה וישנו בנאדם המעוניין לשכור את הדירה באותם התנאים אבל בעל הבית איננו מסכים מאחר והוא דורש מחיר לא ראלי, שאף אינני משלם כעת כמו שכתוב בחוזה - הוא בעצם מפר את החוק. תקנו אותי אם אני טועה. תודה

hutc10

New member
אתה לא טועה

אבל את המכיר את הפרסומת ההיא של אל תהיה צודק תהיה חכם? אז אתה מנסה להיות צודק במקום להיות חכם. אם תנסה להביא שוכר חדש ובעל הדירה לא יסכים אז עקרונית אתה יכול להפר את ההסכם. אלא מה? שבעל הדירה יכול לתבוע אותך על הפרת ההסכם ועכשיו לך תרוץ לבימ"ש ותוכיח שזה הוא שהפר והוא שלא היה בסדר. הדרך הנכונה במקרים כאלה היא לנסות להגיע עם בעל הדירה לאיזו פשרה מוסכמת שתאפשר מצד אחד את "שבירת" ההסכם ומצד שני בעל הדירה לא יחשוב שדפקו אותו.

למעלה