שאלה בנוגע....

zek

New member
אז מה ההגדרה שלך לפרוג?

אני מסכים ש"תאטרון החלום" מקדשים קודם כל את הטכניקה. אבל לטעמי לעיתים גם הם יודעים לעשות מוזיקה משובחת. זה לא שהם לא מתחברים לז´אנר, אלא אתה לא מתחבר אליהם... זאבי

אתה צודק בהחלט

ויכול להיות שטעיתי אם לא הסברתי את עצמי נכון, קבלו את התנצלותי. אני אוהב מאד את דרים. אני שומע אותם פעמיים או שלוש בשבוע, ואני בעליהם החוקי של כל אלבום שהוציאה הלהקה המוכשרת הזו. לפעמים אפשר פשוט להנות מטכניקה, ואני מתחבר מאד אל הזאנ´ר הזה. במקביל אני שומע דברים נוספים דומים מאד, queensryhce למשל (שהשפיעו על דרים בעצמם) והסגנון שוב, מטאלי, אופראי, כבד, מסחרר ומרגש כל פעם מחדש. פשוט, בכל הקטעים המרגשים והחזקים שלהם, אני מרגיש שהלהיבו אותי בזיקוקי דינור בלבד. משהו קצת מסחרי, קצת מתבקש וממוחזר, אבל עדיין טוב ומרגש למרות שאני לא מוצא "בשר". לכן קשה לי לומר למשל ELP ודרים באותה נשימה, כשייכים לאותו תחום.

zek

New member
אין צורך להתנצל ../images/Emo13.gif

אני מסכים עם מה שכתבת. לגבי המשפט האחרון, אינך צריך להתאמץ כדי "לומר למשל ELP ודרים באותה נשימה". הם פשוט אינם שייכים לאותה תקופה, לאותו סאונד ולאותו סגנון. אם רוצים להתעקש ולקטלג, הרי ELP שייכים לפרוג הסמפוני ואילו "תאטרון החלום" שייכים לפרוג המטאלי.

L i z a r d

New member
יש נקודה אחת חשובה

שלא מספיק מצוינת בדיונים האלו. דרים ט´יאטר, סימפוני איקס וכו´ הם פרוגרסיב-מטאל. אפשר לומר שזה "תת סגנון" של הפרוגרסיב העכשווי, לא מייצג של של הפרוגרסיב. מה גם שזה לא פחות תת סגנון של מטאל. זה לא בדיוק ההמשך של הפרוג לימינו אנו, וזה קצת חוטא לתעשיית מוזיקת הרוק המתקדם העיקרית כשקוראים לזה פרוגרסיב בהשמטה של המילה מטאל. וזה לא שיש לי משהו נגד מטאל או פרוגרסיב מטאל, אבל בכל זאת זאת נראת לי נקודה שצריך לשים לב אליה.

ganooov

New member
סתם לגבי דרים:

לא התחברתי לקטע שהם משנים כל 15 שניות קצב ומקצב. באלבום אחד שלהם אהבתי 15 שניות בלבד, ובשני חצי אלבום. אני מעדיף את הקלאסי יותר.

אוי כמה שאתה צודק

אריק טען למעלה שזה לא עניין של גיל. אני מניח שהוא צודק, כי אם מישהו בגיל צעיר מזה שלי טוען טיעונים כאלה, הרי שזה באמת לא עניין של גיל אלא של רגש, אינטיליגנציה טבעית (ולא בהכרח השכלה) וגם קצת סקרנות. תיאו כמו שאתה הבאת כאן, הוא תיאור נפלא למה שמוסיקה מציירת בנשמה. רוק מודרני, סינטטי, מנוכר, אינדיבידואלי ולפיכך לא מעורר את הרגש, הסקרנות, המיצים הפנימיים שלנו - בדיוק כמו סרט בדולבי דיגיטל וקואדרו-סטראו שלא מעורר את המיצים שמעורר הספר עליו מבוסס הסרט! זה מאד פשוט וכל-כך נכון. כמישהו מקשיב לאלבום של Gentle Giant וזה קרה לי כמה פעמים עם אורחים מזדמנים שביקרו אצלי וביקשו לטעום משהו מהאוסף שלי, מבקש לשמוע עוד. מבקש לחקור את הטעם, כלשונה של הלהקה באלבומה השני. כששמעתי בפעם הראשונה אלבום של Dream Theater אמרתי, וואלה איזה גיטריסט גדול!. אבל לא בא לי לשמוע את זה שוב כי לא הרגשתי שיש משהו מתחת ל"גיטריסט הגדול הזה". הרוק של שנות השבעים היה יצירת אמנות, שמעוררת את המאזינים לשאול, לחקור, לנבור, להבין, לשמוע עוד. זה כל הסיפור יקי

begone

New member
אתה מדבר לעניין, אחי

הפרוג המוקדם זה דור הנפילים שהמציאו את הגלגל. דרים ת´יאטר הם חבורה של יאפים צפונבונים, שלוקחים את הטויוטה של אבא כדי לקרוע את העיר. אני לא רוצה להעליב, אבל זו אמת היסטורית.

oril123

New member
מה שחסר

בהרבה להקות עכשויות ואפילו באלבומים חדשים של להקות ותיקות זה מונח שקשה קצת להסביר אותו אבל אני מכנה אותו " נשמה" רובם מנגנים טוב ומעלה הפקה טובה אבל הכל נשמע טכנוקראטי מדי.

RamiSun

New member
לא בדיוק נכון, עניין הנשמה.

אני חושב שב- Spock´s Bread לדוגמא יש הרבה נשמה, וגם בפרוגסיב מטאל יש נשמה וטקסטים מדהימים ורוחניים. דווקא נראה לי שמה שמפריע לאלו שלא מתחברים ללהקות החדשות , זה שבגלל שהסאונד באולפנים היום כל כך מדוייק, זה נשמע ללא נשמה, אם הלהקות של אז היו מקליטים את הדיסקים שלהם היום באולפנים של היום אז היו מרגישים כך גם לגביהם. אבל בכל אופן אני חייב לציין שאין ספק שהפרוג התחיל בשנים ההם וזכות הראשונים ללהקות המוכרות. רק מה היום כבר אי אפשר ללכת להופעות של הלהקות ההן, לא? רמי-סאן= PMLunatic ממקודם

oril123

New member
אתה יודע מה

אולי יש משהו בדבריך זה לא פיסיקה או מדע מדויק וכל אחד יכול להסיק מסקנות לעצמו ושלא תבין לא נכון יש לי הרבה סימפטיה לדרים וקויינסרייך אבל המוסיקה משנות ה60 70 יותר מדברת אלי.

NiGa

New member
תגובה כללית להכל...

א. טכניקה זה גם ליין של מוזיקה... יש מוזיקה רגשנית מוזיקה כבדה... ויש גם טכניקאית... קיים הדבר! ב. לדרים תיאטר יש את רמת הלחנה הכי גבוהה ששמעתי עד עכשיו! זה פשוט מעניין להקשיב לדברים שלהם! מעניין לנתח אותם ונלגן אותם! מעניין מעניין מעניין! אני מקבל תמיד המלצות, אם אתם רוצים להמליץ על משהו יותר טוב. ג. בסופו של דבר, הכל עניין של טעם! (והטעם שלי הוא דרים ת´יאטר) זהו... יאללה ביי! נ.ב. - לא ירדתי על רוק מתקדם ישן... אני פשוט לא שמעתי דברים ישנים כל כך שהתלהבתי מהם... חוץ מראש קצת (חחחח)

NiGa

New member
ודווקא את סימפוני אני לא כל כך אוהב

רושם ראשוני מצויין... נהיה לי משעמם אחרי כמה ימים.

כן, המלצות

לי חשוב דבר אחד. האם שמעת את ג´נטל ג´ייאנט או לא, ואם כן, אז באיזה אופן? אם עדיין לא עשית זאת כמו שצריך, אני ממליץ לך להאזין לאלבום Free Hand שאפשר להשיג אותו לפעמים באוזן השלישית ובטח שאפשר להוריד אותו מהרשת (אני משער...?). אשמח גם לדעת מה אתה חושב עליו בלי קשר לנושא הזה.

cut2

New member
כן, בד"כ.

ובעיני רבים הוא גם נחשב לטוב ביותר שלהם. אני עוד לא שמעתי אותו במלואו... ברגע שאני אראה אחד אני אחטוף אותו מיד מהחנות! (אחרי שאני אשלם את המחיר הגבוה שלו, כמובן).

למעלה